Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

konačno opet lisboa u četvero,
nema do lacerde slikaslika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 7):
juri006realukatanelornbunjodadosmurfORnotPapaver
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

Mi smo fino iskoristili kišni dan pa smo udvoje počeli s https://boardgamegeek.com/boardgame/144 ... -railroads
zatim nam se pridružio još jedan kolega te smo odigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/236 ... st-kingdom Nakon što nam se pridružio i četvrti član odigrali smo https://boardgamegeek.com/boardgame/341 ... nd-edition

Samo ovo sam se sjetio slikati rofl

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 8):
sadistikoMago de UmagoPapaversmurfORnotjuri006dadotanelornTeehee(R)
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Ovo je više najava nego objava što sam igrao...:D

slika

Uzeo Gou još u siječnju, nisam ju htio otvarati dok ne skupim 4 igrača voljna zaigrati i nakon ravno 8 mj. popodne ćemo se skupiti.

Javim dojmove večeras.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 8):
dadoPapaverpriroda15juri006kockicasmurfORnotVorkosigantanelorn
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Evo kako sam i najavio danas smo konačno odigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/9216/goa

slika

Ekipa je jako brzo pohvatala pravila i igra je išla dosta tečno. Imali smo novog igrača kojem je ovo prvi bg i čak je i on dosta dobro sve to pohvatao.

Aukcija u Goi je fantastična i jedinstvena, drugačija od nekih drugih igara koje sam igrao. Malo sam prošvrljao po netu i naletio na dosta primjera kako ekipi nije sjeo taj aspekt igre, a nama je svima baš to bio najbolji dio. Nekad ćeš markirati nešto što ti treba, a nekad nešto što misliš da bi drugima moglo biti zanimljivo i pokušati tako izvući nešto novca.

Sveukupno ima min 24 poteza po igraču, a to može dosta narasti s action kartama. First player marker je isapo puno bitniji nego što sam u početku mislio.

Komponente solidne, tileovi su od čvrstog kartona, ali player boardovi u baš tanki, mogli su biti malo jači. Začini su super, drveni s naljepnicama. Rulebook je bzvz, jedan od gorih koje sam čitao, ali srećom postoji yt. Art i sve ostalo dosta hladno, ali to je igra stara skoro 20 god i teško je očekivati puno više. Tema naljepljena, ali to mi nikad nije smetalo ni najmanje dokle god su mehanike ovako dobre.

Sve u svemu oduševljen igrom. Čak i ekipa ostala oduševljena, a nisam vjerovao da će biti tako.
Isti dan sam ju uzeo kad i Panamax, malo mi je bilo meh što sam uzeo 2 igre za 4 igrača, a jedva se skupimo i u 2, ali ekipa se polako širi i ispalo da su obje igre oduševile.

Kapa dolje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 11):
dadokockicajuri006sadistikosmurfORnotpriroda15MirekCroBojan1983PapaverTeehee(R) i još jedan korisnik
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/360206/discordia

slika

Komponente: nisam do sada vidio igru u kojoj dual layer board dolazi raslojen i isti je potrebno slijepiti s naljepnicama koje dolaze uz igru. inace, playerboard je tanji od papira. koma zesca...

cilj igre je potrositi sve "workere" prije drugih igraca, sto nimalo nije jednostavno, jer svako 5 krugova dolaze novi workeri ovisno o tome koliko efikasno popunjavate vlastiti board. zapravo, radi se o engine building igri gdje aktivirate sva polja u istoj boji i s istim brojem.
sto se tice samog gameplaya dobro je to zamisljeno. na potezu se odabire jedna od cetiri akcije ispod kockice koju odabere igrac. uz to, ako broj i boja kockice paše poljima na svom boardu ista se popunjavaju s workerima u istoj boji.

interakcija je ogranicena, gotovo da je i nema, ali ovo je dobra igra za one koji vole raditi svoj tableu i svoj engine, koji u ovoj igri nije napravljen u smislu da jedna stvar aktivira drugu, vec da se svakim potezom maksimizira efekt, bez obzira na odabir akcije.

https://boardgamegeek.com/boardgame/354 ... is-railway
slika


Vlakici! iiii prevozenje mrtvih na groblje 50km van Londona, krajem 19. stoljeca. oookeeej??
Totalno spaljena i morbidna tema, jer uz pokojnike prevozite i ozaloscene. Fora je igre napraviti vlak sa sto vise putnika i kapsila te ukopati mrtve u redove i stupce koji vam donose poene na kraju igre.

Nije ni ovo lose bilo. sve se tu vrti oko upgradea incomea i upgradea vlaka, ali glavni dio igre je biranje akcija s ponudjenih karata. akcije daze u tri boje, a uz karte dobiju se i tokeni koji sluze za aktivaciju akcija na kartama. naravno, boja tokena moraj odgovarati boji akcije pa nekad zna biti zeznuto da li ici na tokene ili na karte, ali sve u svemu ovo je midweight engine builder s minimalno interakcije. preporuka za halloween 😄
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 11):
dadoTeehee(R)realukajuri006Mago de Umagodendarii42KillaValsimPapaversadistiko i još jedan korisnik
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Deni je napisao/la: 01 lis 2022, 00:22 Komponente: nisam do sada vidio igru u kojoj dual layer board dolazi raslojen i isti je potrebno slijepiti s naljepnicama koje dolaze uz igru.
Boonlake isto, ali kvaliteta kartona je super i sad nakon što je odigran preko nekoliko puta sam zapravo zaboravio da smo sami sastavljali DL board
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 2):
Denipriroda15
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Odigrali jučer s @realuka https://boardgamegeek.com/boardgame/238799/messina-1347 u 4 igrača.

Igra u kojoj spašavaš “ljude iz grada” od kuge i oni za uzvrat rade na tvom imanju :D


slika

Sličnija mi ne Pragi nego Underwater cities (sto se tiče mehanike, a to su jedine 2 od Suchyja koje sam do sada igrao).

Ono sto mi se poprilično svidjelo je da je sve poprilično tematski ali kao i Praga (i većina Eura) ima nekoliko različitih traka gdje dobivati bodove.

Glavna mehanika je worker placement. Stavljaš radnike(počinješ s 3, poslije ih mozes dobiti još) na ploču, odradiš akciju koja je tamo, tvoj radnik se”umori” i čeka sljedeću rundu. U sljedećoj rundi ga mozes pomaknuti na neokupirano mjesto koje je adjacent tvom radniku (ako želiš dalje od toga moraš platiti €)

slika

Svaku rundu dolazi novi tile (s novom akcijom), pojavljuje se kuga na ploči i novi “ljudi u gradu” koje treba spasiti (poslati na svoje imanje da potencijalno na kraju runde odrade neki produkciju za tebe). Ako spasiš “osobu iz grada” s hexa koji ima kugu, ide u karantenu 2 runde (zvuci poznato od nekuda 😄).

Resursi su (naravno) novci i drvo (obično služe za nadograđivanje imanja) te vatra (s kojom se uništava kuga). Naravno, ima i negativnih bodova, ako ne uništavaš(sprječava kugu) i uzimaš ljude s hexa koji ima kugu dobit ćeš Rat (štakor) tokene koji su na kraju igre negativni bodovi (exponencijalno).

Upgreadi u igri(custom tokeni) by @realukakoji je pobijedio, ali za prvi put mislim da smo se solidno držali.
Uglavnom mislim da nam se svima svidjela i veselim se ponovnom igranju.
(Za sada)8.5/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 11):
MirekCrokockicarealukaPapaverdadojuri006smurfORnotsadistikoDeniTeehee(R) i još jedan korisnik
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

Odigrali jučer meni jednu od dražih igara :mrgreen:
https://boardgamegeek.com/boardgame/232 ... rn-legends

Težak je život kauboja :)
slika

Iako sam uživao igrajući, moram reći da je igra bolja što ima više igrača. Ovako smo bili nas dva plus Man in Black.
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 8):
Denikockicadendarii42dadojuri006sadistikotanelornTeehee(R)
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

The Duke
meni na prvu bolji nego li Onitama i TacTiki..slika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 5):
dadoDeniMirekCroPapavertanelorn
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Bio sam jako razočaran kad sam vidio kako će izgledati novo izdanje modernog klasika Village, odmah mi je drago bilo što sam uspio naći obje ekspanzije u starom ruhu. Igrali smo ga u četvero nedavno (moje 14. igranje) i još je uvijek igra uzbudljiva i zabavno tematska. Po meni obje ekspe su obavezne za potpuni doživljaj te najmanje 4 igrača. Ostaje u kolekciji, a bila je druga moderna igra koju sam ikad kupio. 8-)

slika

Nakon sela odlučili smo se na nešto potpuno drugačije - Space Alert. Moja 24. i 25. partija, u četvero, iako je u petero vjerojatno mrvicu kaotičnije i bolje. Isto klasik, moj drugi omiljeni co-op i daleko najdraža real-time igra. Ovdje se bez prave kooperacije ne može preživjeti, a kamoli još i dobiti bodove (koje mi još uvijek ne zbrajamo - pobjeda je ako preživimo :D ).

slika

I još da spomenem Nusfjord u troje od jučer, kojeg sam tek drugi put igrao nakon veće stanke. Vrlo dobar srednji Uwe s njegovim klasik mehanikama, kraći od njegovih teškaša, ali sa sličnim zanimljivim odlukama tijekom partije. Worker placement je jako tight od sredine, a sviđa mi se velika varijabilnost zbog hrpe građevina. Preporučam ekipi koja ne zna odakle početi s Uweom. :thumbs

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 13):
samwisedadodendarii42realukaMago de Umagofrastarckockicatanelornpriroda15sadistiko i još 3 korisnika
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”