[Anketa] digitalno čitanje

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Jel čitate i digitalno?

Ne čitam uopće knjige
7
12%
Samo papirnate knjige
17
28%
Kindle
17
28%
Neki drugi e-čitač, koji?
6
10%
Tablet
5
8%
Laptop
3
5%
Desktop
3
5%
Nekako drukčije digitalno, kako? szbunjen
2
3%
 
Ukupno glasova: 60
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

kovacu je napisao/la: 29 srp 2022, 08:50 Cek dal to znaci da cu ja moc spojit kindle na PC i roknit na njega epub il to nece radit. Ja uopce ne koristim taj send to kindle feature. Samo usb i deri. Al dosad sam uvijek morao konvertat epub u azw format, al ak sad vise ne budem morao (ak kindle povuce neki update) super.
Upravo isprobao :thumbs_down ne radi kopiranje epub preko USB-a tj. možeš kopirati ali uređaj ne prikazuje te knjige u Libraryju. Kindle ipak ne podržava nativno epub, nego slanjem epuba na mail sustav odradi konverziju u azw tj. azw3 format i takav ebook ti dođe u Downloads.
Meni je to ok jer sam knjige većinom ili kupovao direktno na uređaju ili balkanskom metodom nabavio pa poslao mailom :geek: jednom sam kopirao preko USBa brdo mobi pdf i drugih formata i zakopao si Library. Sad obrišem s uređaja knjige koje pročitam, a držim gore samo kandidate za slijedeće mjesece.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la grof »

Pa meni se čini da je onda i dalje lakše staviti Calibre i s njim vršiti konverziju i uplaod.
Meni je ta aplikacija odlična
https://calibre-ebook.com/
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
mado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

Do sad sam koristio online konvertere u mobi. Znao sam čak i na mobu skinuti epub, konvertirati, hotspotati kindle i mailati :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

slika

Kupio sam novi 6.8" Paperwhite Kindle (ispadne oko 1200kn sa troškovima slanja iz Amazon.de, nereklamna verzija, a verzija s reklamama je 20e jeftinija). Stari 6" (sa reklamama kad je na stand by, koštao 650kn u Smartsonu) mi je bio odličan ali nije vodootporan, a puno čitam na bazenima, planinama i makar je izdržao 2 godine, sve sam čekao neku zalutalu kap vode da ga dokrajči.
Novi je puno veći, toliko veći da ga više nije lako držati u 1 ruci tj. dlanu kao stari 6". Stvari mogu biti prevelike :facepalm van toga je i malo teži, al je ekran skoro 2cm duži po dijagonali. Time je površina ekrana značajno veća, pa stane više teksta, pa se i manje listaju stranice. Čitanje je još bliže iskustvu čitanja knjige.

Gore na fotki je isti tekst, ista veličina fonta i isti fonta. Vidi se jasno koliko puno više stane teksta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
dendarii42
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la dendarii42 »

mado je napisao/la: 16 lis 2022, 09:46 slika

Kupio sam novi 6.8" Paperwhite Kindle (ispadne oko 1200kn sa troškovima slanja iz Amazon.de, nereklamna verzija, a verzija s reklamama je 20e jeftinija). Stari 6" (sa reklamama kad je na stand by, koštao 650kn u Smartsonu) mi je bio odličan ali nije vodootporan, a puno čitam na bazenima, planinama i makar je izdržao 2 godine, sve sam čekao neku zalutalu kap vode da ga dokrajči.
Novi je puno veći, toliko veći da ga više nije lako držati u 1 ruci tj. dlanu kao stari 6". Stvari mogu biti prevelike :facepalm van toga je i malo teži, al je ekran skoro 2cm duži po dijagonali. Time je površina ekrana značajno veća, pa stane više teksta, pa se i manje listaju stranice. Čitanje je još bliže iskustvu čitanja knjige.

Gore na fotki je isti tekst, ista veličina fonta i isti fonta. Vidi se jasno koliko puno više stane teksta.
Imam kindle od 2015. i nekako kao ti samo čekam da kihne. Dio mene koji hoće nešto novo je već nervozan, a istovremeno drugi dio je impresioniran izdrživosti i zapravo želi da nastavi svoj unbreakable streak
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1792 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la tanelorn »

Meni su se pokazali kao vrlo izdržljive igračke, imam onaj iz 2010. (koji ima ispod tipkovnicu), kindle touch iz 2012. i paperwhite od prošle godine. Svi rade i dalje bez ikakvih problema. Gadget koji uvijek imam sa sobom u torbi, na putovanjima, na godišnjem... da rikne, bez razmišljanja bih odmah novi naručio :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
dendarii42
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la Mago de Umago »

Znači osim što me stalno nagovarate na novi igre sad ste me počeli nagovarati i na Kindle... :psuje2
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
Predoxx
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la grof »

Ja imam ovaj od 6'' Paperwhite. Uzeo ga dok sam imao ured tamo negdje 2015. I dan danas mi je vrlo upotrebljiv. Dapače, opet me spopalo čitanje, pa nemrem stati. :D Sve čitam s njega. Ne sjećam se ada sam u ruke uzeo papirnatu knjigu. Ima ugoodno backlit osvjetljenje, kad čitam engleske knjige uzeo sam si englesko-hrvatski riječnik, pa kad nešto ne kužim, samo tapnem riječ i eto ti prijevoda na ekranu. Ma vrh! Jedan od must have uređaja za mene.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

Mago de Umago je napisao/la: 16 lis 2022, 13:50 Znači osim što me stalno nagovarate na novi igre sad ste me počeli nagovarati i na Kindle... :psuje2
Ne daj se zeznuti, to je zlo. Samo ćeš čitati. Ja već godinu dana samo visim na Kindlu, nekih 20tak knjiga pročitao, uopće nemam više vremena za igre, serije, filmove.. :( :zbunjen Nisam još završio Vorkosigan sagu, još 5-6 knjiga imam za proći, a već se brinem kaj dalje staviti na Kindle. szbunjen
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
grofdendarii42
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la:
Mago de Umago je napisao/la: 16 lis 2022, 13:50 Znači osim što me stalno nagovarate na novi igre sad ste me počeli nagovarati i na Kindle... :psuje2
Ne daj se zeznuti, to je zlo. Samo ćeš čitati. Ja već godinu dana samo visim na Kindlu, nekih 20tak knjiga pročitao, uopće nemam više vremena za igre, serije, filmove.. :( :zbunjen Nisam još završio Vorkosigan sagu, još 5-6 knjiga imam za proći, a već se brinem kaj dalje staviti na Kindle. szbunjen
A ja baš krenuo s Bujouldicom. Onda malo Zelazny, pa još Kinga. Ufff

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dendarii42
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Razno”