Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

Evo doša je na red i https://boardgamegeek.com/boardgame/115 ... nd-edition :mrgreen:

slika

Ima san velika očekivanja i mogu reć da su ispunjena.

Igrali smo 2 na 1. Kako je jedan prijatelj već igra par puta, on je bia Free Peoples, a nas dvojica Shadow Armies.

I odma pri početku partije smo napravili grešku koju je naš protivnik skoro uspia iskoristit i jako brzo doć do pobjede. Skoro smo neiskustvo skupo platili. Međutim uspili smo se oporavit i nastavit dalje, malo po malo se okretala igra na našu stranu. Dok smo mi jako loše rollali, protivnik je dosta dobro rolla, odnosno ima je više sreće od nas, pa su se neke bitke odužile upravo zbog toga. Na kraju su Fordo i Sam skoro uspili ubacit prsten u Mount Doom, ali smo mi uspili osvojit taj deseti bod prije nego su dovršili posao.

Partija je trajala otprilike 4 ipo sata, a dojam je da smo igrali sat vremena. Jednostavno je vrime proletilo.

Jedna stvar me ipak razočarala, a to su minioni. Korištena je mekana plastika i pola njih je iskrivljeno na neki način. Skoro nijedna zastava leadera ne stoji uspravno. :roll: Šteta jer je igra stvarno vrhunska.
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post (ukupno 9):
blacxPapaverdadotanelornmiljenkoOfficer BarbradyValsimjuri006sadistiko
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miljenko »

samwise je napisao/la: 23 lip 2022, 13:21 Jedna stvar me ipak razočarala, a to su minioni. Korištena je mekana plastika i pola njih je iskrivljeno na neki način. Skoro nijedna zastava leadera ne stoji uspravno. :roll: Šteta jer je igra stvarno vrhunska.
Neznam dali znaš za trik s tom plastikom... Sve što ti treba je 2 posude s vodom, jednu zakuhaj a drugu ostavi hladnu (možeš i leda stavutu). Kad staviš figuricu u vruću vodu, ispraviti će ti se i nakon toga je ubaci u hladnu da ti se fiksira... Radi odlično i svaku put se iznenadim koliko je dobro...

Iskreno, ja više volim tu mekanu plastiku jer nije britka, ne pukne ako ti recimo padne figurica sa stola.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post (ukupno 5):
samwisejuri006tanelornsadistikomljeko
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

miljenko je napisao/la: 23 lip 2022, 15:03 Neznam dali znaš za trik s tom plastikom... Sve što ti treba je 2 posude s vodom, jednu zakuhaj a drugu ostavi hladnu (možeš i leda stavutu). Kad staviš figuricu u vruću vodu, ispraviti će ti se i nakon toga je ubaci u hladnu da ti se fiksira... Radi odlično i svaku put se iznenadim koliko je dobro...

Iskreno, ja više volim tu mekanu plastiku jer nije britka, ne pukne ako ti recimo padne figurica sa stola.
Probat ću. Fala :thumbs
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Eurydices i ja smo s nasom udrugom bili u jednoj skoli i jednom vrticu.

U vrticu smo igrali Codenames Disney, Dixit, Dragomino, Castle Panic te the Mind, a u skoli, Codenames, Kingdomino, King of Tokyo, Just One i the Mind.
Vecina je bila odusevljena igrama, mogu reci da je s djecom u vrticu bilo mnogo lakse raditi, discipliniranija su i svi su bas htjeli sve probati.
U skoli je bilo kaoticnije, dosta su glasni i nisu bas organizirani. Jedna grupa uopce nije htjela nista igrati, drugu smo jedva nagovorili da igraju codenames, ali dobro, to je public schooling, ne mozes ocekivati da svi mogu pratiti.

Vec su se javili ljudi koji bi s nama jos suradjivali, tako da je sve ispalo dobro.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 5):
dadosamwisejuri006tanelornsadistiko
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

https://boardgamegeek.com/boardgame/283867/offshore

S jedne strane u Offshore sam ušao bez puno očekivanja, igra nema puno recenzija, a one koje ima nisu nešto pretjerano bajne.
S druge strane, izdavač je Aporta Games čije igre me većinom ugodno iznenade. Od 8 koje sam igrao prije Offshore nisu mi sjele 2 i pol (Rebel Nox i Trails of Tucana, a Capital Lux 2 me trunku razočarala).

U ovoj igri igrači su vođe naftnih kompanija i žele otvoriti što više naftnih polja, izvući što više nafte i prodati je za što više novaca i bodova.

Gledajući temu i naslovnicu, očekivalo bi se da je ovo euro Kennerspiel kategorije ali u stvarnosti ovo je prilično jednostavna family igra nešto veće kompleksnosti od Ticket to Ridea.
Igra ima doslovno 3 stvari koje možete napraviti:
1. Kupite pločicu tehnologije koja vam daje ikonu i nekakav ability
2. Ako imate potrebne ikone otvorite novo naftno polje. Nakon toga dolazi do male mini igre u stilu Quacks of Quedlinburg gdje izvlačite pločice iz vreće i pokušavate ne eksplodirati. Ovdje ćete koristiti one abilitiye koji će vam dati da dublje bušite ili ekstra naftu ili ekstra bodove i takve stvari.
3. Prodajte naftu sa vaših platformi za novce / bodove.
Ima još nekih sitnica ali u globalu je to to.

Moram napomenuti da sam igrao samo u 2p gdje su pravila mrvicu drugačija dok u više igrača postoji element pregovaranja između igrača ako nemate dovoljno ikona da sami otvorite novo naftno polje.

Produkcija je tako tako. Naslovnica je prekrasna, platforme su drvene i chunky, bačve nafte su isto drvene i fora ali ostatak je u klasičnom stilu Aporta Gamesa, funkcionalan. Minus su jako mali tokeni za novce i bodove (slično kao u Santa Maria).

Gameplay je ok ali sve je to nekako rinse and repeat, kupi tehnologiju, otvori novo naftno polje, prodaj naftu, ponovi to 10ak puta, kraj. Najzabavniji dio igre je izvlačenje pločica iz vreće. Na kraju se dobe ekstra bodovi ako su vam platforme povezane linijom pa se tu blokanjem može malo poremetiti planove ostalim igračima.

Ne mogu reći da je igra loša ali nije ni nešto pretjerano uzbudljiva.
Meni kao fanu Aporta Games 7/10, vama ostalima vjerojatno bliže 6/10.
Ok ako nađete negdje za 15ak €, inače slobodno propustite.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 5):
Denisamwisejuri006sadistikotanelorn
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

@dado a Sentient?

https://boardgamegeek.com/boardgame/346501/mille-fiori

slika

Puno se prica o ovoj igri, rekao bi i previse s obzirom na moje dojmove nakon dvije partije. Jednostavno igra je teski prosjek cak i za point salad. Nista uzbudljivo, inovativno ni thinky. Vjerojatno bi se novim igracima i djeci svidjela, al za vecinu nas iskusnijih - hard skip.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 5):
samwisedadojuri006sadistikotanelorn
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Zanimljivo, meni je baš super sjela.
Sviđa mi se ta jednostavnost u kombinaciji s različitim načinima bodovanja i kako izvući maksimum na svom potezu. Na neki način me podsjeća na Ganz Schon Clever sa onim ekstra potezima. I sviđa mi se što svi igraju na centralnoj ploči za razliku od većine igri gdje gradimo nešto ispred sebe.

A kod smo kod igri gdje gradimo nešto ispred sebe: https://boardgamegeek.com/boardgame/223855/sentient

U ovoj igri smo vođe tehnoloških korporacija koje programiraju različite vrste robota koji nam pomažu u svakodnevnom životu.
U stvarnosti uzimamo kartu robota, stavimo je u jedan od 4 slota ispod vlastitog player boarda i smanjimo ili povećamo broj na kockama lijevo i desno od te karte.
Na tim kartama robota su različiti zadaci koje moramo ispuniti da bi bodovali tu kartu na kraju runde npr. zbroj obadvije kocke ne smije biti veći od 6 ili broj na lijevoj kocki mora biti manji od broja na desnoj ili ako jedna kocke prikazuje broj 4 dobije se 2 boda, a ako obadvije prikazuju 4 dobije se 7 bodova itd.
Kod uzimanja karti postoji i element area majoritya. Kada uzimate kartu šaljete svog agenta i na kraju runde onaj igrač koji je poslao najviše agenata na svako od 4 mjesta za uzimanje karti dobiva pločicu multiplikatora koja mu na kraju igra daje dodatne bodove za određenu boju karti.

Po pravilima, Sentient je još jednostavnija od Mille Fiori, pravila se objasne u doslovno 3 minute.
Gameplay je brz ali ponekad može doći do male analize paralize kod uzimanja novih karti jer treba malo razmisliti što uzeti, a da ne poremeti kocke koje ste si već namjestili.
Šteta što igra nije bolje prošla, jedan od razloga je sigurno bila i cijena, nekih 25 - max 30€ bi bilo ok, a ne 50€ po koliko se prodavala :facepalm
Dobro bi došla jedna mala ekspanzija da doda još nešto o čemu bi trebalo razmišljati, ovo je vrlo dobro ali fali još malo nešto da začini cijelu priču.

Sve u svemu, brzi light filler za razbuđivanje mozga na početku game nighta. 8.5/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
juri006Deni
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

Steta sto je nema nigdje za kupiti :(
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post:
dado
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Noghri je napisao/la: 24 lip 2022, 11:19 Steta sto je nema nigdje za kupiti :(
Da, meni se potrefilo da je bilo u igraj.si (i Sentient i Energy Empire)
Na bgg marketu tip iz Italije prodaje za 30€.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Noghri
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

Di? Ja ne vidim nista za Sentinent na marketu (mozda sam samo coraf :D )
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”