Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

Mi smo isto igrali baznu verziju, ali nama se bas svidila. Igra je jako jednostavna, ali to je tocno sto sam ocekivao. Za usporedbu, Machi Koro mi je prelos, Space Base mi je vjerojatno najbolji ove vrste sto sam igrao. Nisam jos probao Bad Company, ali po svemu sto sam do sad vidio mi nije stvorio neku zelju igrati ga.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 2):
dadoDeni
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Par igara koje sam nedavno probao, što mojih, što od prijatelja.

https://boardgamegeek.com/boardgame/159508/aquasphere

slika

Huh, nakon objašnjenja igre koju nam je predstavio @mljeko moram priznati da nisam znao od kud bi uopće krenuo pošto ima hrpa opcija u igri, a na samom početku ne znaš jel što bitnije od drugih stvari. U svakom slučaju, brzo sam pohvatao što i kako ali to provesti u djelo, e to je već malo zeznutije.

slika

Dosta sam se mučio kako dobro odigrati i na kraju sam bio sretan što nisam zaostao još više u bodovima. Fora je to jer da bi bilo što napravio moraš koristiti valutu u igri - vrijeme, pa šta god da radiš moraš imati dovoljno vremena. Tema je fora, malo modernistička tako da sve što radiš šalješ svoje robote da odrade posao, ali prvo ih treba programirati, a za programiranje ti treba vremena i tako u krug :-) Sve u svemu, jako dobra igra, teška ali dobra.

https://boardgamegeek.com/boardgame/144 ... -railroads

slika

Konačno su na red došle i Ruske željeznice i mogu reći da je igra skroz ok i sve mi je super ali naišli smo na problem sa višestrukim bodovanjem nekih stvari s čime je Dam Dam totalno brokao igru. On kaže da su @Slavica i @Valsim rekli da se smije dva puta stavit ista industrija ali nam se to učinilo malo prejakim jer je on skupljao uglavnom jednu stvar i onda to dva ili tri puta masno bodovao. Ne sjećam se sad što je bilo, mislim da je par puta bodovao broj inžinjera koje je priskrbio. OK, morali smo mu nedozvoliti da ih toliko skupi, ali svejedno, kad te neko pobijedi sa 420+ bodova, a mi ostali 270 ili tak nešto onda tu neš smrdi. Uglavnom, osim tog bodovanja industrija sve ostalo mi je dobro sjelo u igri.

https://boardgamegeek.com/boardgame/179266/flip-bird

Frend je na Ozone-u kupio ovu glupost i nagovorio nas da je isprobamo. I dok smo u startu svi bili sigurni da je to još jedno sranje od kartaške igre, kako smo dalje igrali postalo je zanimljivije tak da na kraju ipak nismo dali ocjenu 1-3 nego je čak bilo i 5ica i 6ica :-)

slika

A ono, nije toliko loša da je baciš u vatru. ;-)

https://boardgamegeek.com/boardgame/299 ... al-edition

E na ovo se palim već neko vrijeme i nikako da se uspijem dogovoriti s ekipom da zaigramo pa sam ufatio sina da odigramo u nedjeljno popodne jednu partiju.

slika

Igrao sam davno prvu ediciju na jednom DDI-u u Petrinji. Pokazo mi je @miljenko , ali smo se toliko pogubili u igri, frend i ja, da nas je još na kraju Miljenko totalno ubio sa zadnjim napadom. Nije mi tad igra sjela i nisam bio pretjerano zainteresiran nabaviti igru. E sad, jesam se ja izmjenio ili su oni toliko izmjenili igru, sad mi igra izgleda puno bolje. Logičnije i jednostavnije. Istina, art na pločama mape mi nije baš nešto, planine su ružne za popizdit, a opet more je predivno, al ajd, kad ne gledamo na to, onda je igra kao cjelina jako dobra. Istina, ne traje dugo i da bi je odigrao moraš znati bar donekle ovaj ogrmoni tech tree koji je u igri, ali nakon par pregledanih videa, jasno ti je otprilike što i kako postići u igri. Sinu se nije previše dopala jer je on očekivao da ćemo se više širiti i da će potrajati malo duže.

slika

Partija je bila po svemu zanimljiva, od mape koja je imala samo jedan spoj između naših zemalja do toga da se Barbari uopće nisu pojavili u igri.

slika

Partija u 2 igrača je potrajala 2 sata i neš sitno i imali smo par okršaja, Luka me sašio dobrano u jednom gradu ali ipak nije uspio skupiti više bodova. Spasio me Veliki zid koji sam uspio sagraditi. Igra mi se sviđa i jedva čekam novu partiju!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 8):
dadoblacxPapavertanelornsmurfORnotrealukaAliensbmljeko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

upravo sam otkrio da smo krivo igrali ovaj dio s Barbarima. Tak da sam nam donekle olakšao igru, mada nije bilo previše Barbarskih ikona na kartama Eventa. Mislio sam ako je Barbarian move da se onda ne swarma ništa. WRONG!
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 277 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Sin i ja za vikend počeli Clank! Legacy i odigrali dvije misije i obojica smo vrlo zadovoljni. Prva igra nakon dugo, dugo vremena da je Jakov rekao: jedva čekam opet!
Moram upozoriti da nije za ljude koji ne vole stalne prekide sa čitanjem, lijepljenjem naljepnica i slično. Međutim izuzetno je duhovita, zabavna, puna obrata i zanimljivih kvestova koje je zabavno rješavati. Nas dva igramo to polukooperativno jer želimo sve vidjeti i zalijepiti. Uglavnom, za legacy topla preporuka.
P.s. Kidamo karte. Deremo ih slasno u tisuće komada. Najbolji dio igre. 😂😂😂
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 4):
dadorealukasadistikoTeehee(R)
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

sadistiko je napisao/la: 23 svi 2022, 12:29 Konačno su na red došle i Ruske željeznice i mogu reći da je igra skroz ok i sve mi je super ali naišli smo na problem sa višestrukim bodovanjem nekih stvari s čime je Dam Dam totalno brokao igru. On kaže da su @Slavica i @Valsim rekli da se smije dva puta stavit ista industrija ali nam se to učinilo malo prejakim jer je on skupljao uglavnom jednu stvar i onda to dva ili tri puta masno bodovao. Ne sjećam se sad što je bilo, mislim da je par puta bodovao broj inžinjera koje je priskrbio. OK, morali smo mu nedozvoliti da ih toliko skupi, ali svejedno, kad te neko pobijedi sa 420+ bodova, a mi ostali 270 ili tak nešto onda tu neš smrdi. Uglavnom, osim tog bodovanja industrija sve ostalo mi je dobro sjelo u igri.
To je takva igra, obično su dobro odigranoj partiji rezultati 400+ bodova
https://boardgamegeek.com/thread/166057 ... high-score
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Nešto ne štima, na prvoj slici nema rakije... szbunjen
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Mago de Umago je napisao/la: 23 svi 2022, 17:13 Nešto ne štima, na prvoj slici nema rakije... szbunjen
To je bilo dan poslije DDI-a tak da nam je već bilo sasvim dovoljno rakije dan prije ;)
Odlično si primjetio :-)
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/299569/kompromat
slika

Black Jack s dodatnim opcijama. Borba za cetri karte u sest rundi. Ako ste preko 21 dobijete negativni bod, a
9 negativnih bodova oznacava kraj partije prije kraja 6. runde.
Fora je sta su nagradne tj karte neki abilityiji koje koristis tijekom iducih rundi. Ima i nekih karata koje su set collection.
Ugl, nama je sjela, kao i vecina tug of war igara koje imamo (lost cities, battelines, hanamikoji...) jer je brza i dinamicna, bejzikli pure luck, ali bas je u tome neka draz.
Ako nadjete negdje za 50,70kn isplati se.
Keeper!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
realukatanelorn
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Odigrali smo
https://boardgamegeek.com/boardgame/284 ... tions-rome

Jako me igra iznenadila jer po komponentama izgleda kao cash grab (zapravo i je, može se sve to i tileovima izvest #cicija :) ), ali zapravo je krasan omjer jednostavnosti pravila i dubine igre.
Board je u biti proširena šahovska ploča sa označenim poljima. Ako se dobro sjećam idu od A1 do J10. I na potezu igrač radi jednu od tri stvari:
1. kupuje parcelu
2. radi zgradu na kupljenim parcelama (besplatno)
3. uzima 5 para plus pare koje daju izgrađene zgrade
Caka je naravno u izgledu zgrada jer ne zauzimaju sve samo jednu parcelu pa tu nastaje borba s stalim igračima za najbolji grunt, a parcele ponuđene za kupnju su random i naravno ne idu redom. Svaka zgrada daje neki drugi bonus pa se tu treba dobro izorganizirati i prostorno i planski.
Komponente su naravno prekrasne i posebno kraj igre izgleda totalno epic.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 11):
dadoAliensbTeehee(R)tanelornblacxsadistikoDeniPsyBurnrealukaValsim i još jedan korisnik
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Zaigrali smo https://boardgamegeek.com/boardgame/315234/embarcadero

slika

Neke igre su baš zaboravljive. Igrali smo ovu igru prvi put u 2. mjesecu i evo do jučer sam već potpuno zaboravio kako idu pravila. Tako da smo morali prolaziti po pravilima kako bi je uopće krenuli igrati. Igra se odvija za vrijeme zlatne groznice u San Francisku kad je bilo toliko napuštenih brodova da nisu više znali što s njima. Tako su došli na ideju da na samim brodovima krenu raditi građevine. Za neke građevine je trebalo potopiti brodove u plitkom moru kako bi se bolje utvrdili "temelji".

slika

Igraju se 3 kruga, a u svakom se drugačije boduje, tako da igra svaki puta drugačije izgleda i zahtjeva druge stvari od igrača.
Na svom potezu možeš ili parkirati brod iz ruke ili izgraditi građevinu na već naseljenom brodu. Dobro je biti u što većem broju na što više dokova, a koliko dok daje bodova ovisi jesu ga igrači proširivali ili ne. Kad staviš kartu u svoj tablou ili prodaš kartu onda moraš kupiti novu kartu i postaviti jednu kartu na svoju ploču za sljedeći krug igre.

slika

Meni igra izgleda fora, a svakako bi trebalo odigrati par partija i vidjeti što je bitno, a što manje bitno. Mislim da je bolje ako se gradi uz druge igrače jer to omogućuje napredak na Council stazi gdje se dobiva hrpa bonusa i bodova za kraj igre, a i jako je bitno koji si u poretku na toj traci kad se ona boduje.

slika

Puno smo vršljali po pravilima dok se napokon pred kraj igre već nije sve znalo pa se onda i ubrzalo odigravanje poteza.
Igrali smo skoro 3 sata, al mislim da kad se pravila znaju da to ide na oko sat i pol.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
tanelornrealukadado
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”