Castles of Burgundy

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
Avtomatik
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 kol 2012, 17:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Castles of Burgundy

Post Postao/la Avtomatik »

Gamefound još nije online ali moze se pogledat draft OVDJE

Iskreno nisam nikad još upoznao nekog da je igrao Castles a da mu igra nije valjala, a nakon onog flopa od prije koju godinu sa deluxe verzijom koja to nije (hvala danijelu na recenziji, spriječio me da kupim :bravo ), konačno izgleda castles dobija verziju vrijednu svog renomea.

Ne znaju se još detalji ali ja ću je svakako uzimat na veliko, pa se javite tu ili na 0915544519 :mrgreen:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Avtomatik za post (ukupno 7):
dadoDarkDefenderblacxAliensbMirekCroAntomontanelorn
Dark Forest Games
www.boardgames.hr
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la Dado7 »

Mogli bismo biti zainteresirani, pratit ćemo pa odlučiti kasnije, imaj nas u vidu.
slika
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la samwise »

Najavljen je početak kampanje 24.5. Update
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la DarkDefender »

Prema ovom zadnjem updateu, cini mi se da cu ipak preskociti.

Znaci unutra su ubacili 4 x 26 player boarda (po 26 za svakog igraca). To mi je jos ok, ali je ipak previse, to necu nikad izigrati. Ovo zapravo nije board nego sheet koji se ubacuje u board (nesto ko Sagrada).

Dual layer player board. Posve beskorisno. To bi toboze trebalo drzati tokene shipping crateova i workera i sl. koji se ionako stackaju jedan na drugog tako da nece drzati nista.

Plastic overlay za tileove na ploci. Ne znam... nikad nisam imao problem da mi tileovi bjeze.

Beskorisna prevelika minijatura dvorca koja bi trebala stajati nasred ploce i smetati.

Eto, mali rant. Vjerojatno sam u manjini, ali nista od ovoga mi ne izgleda ko improvement. Improvement je ono sto su prije najavljivali: veci tielovi i bolji art.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 4):
realukaPapaverBojan1983kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la kockica »

Vidim da je popularno pljuvati po CoB iz 2019.g. ali zapravo je izdanje vrlo dobro. Nije deluxe, zapravo i ja sam pao u zamku misleći da je to deluxe ali to su više bila očekivanja fanova a ne službeno najavljeno deluxe izdanje. Znaci jako dobro izdanje, sa puno mogućnosti, uz pristojnu cijenu (barem je bila kada sam je kupio).

Ne odgovaram ljude od kupnje ovog deluxe izdanja, ali oni koji ne žele izdvojiti toliko novac, neka stvarno daju šansu CoB iz 2019.g. Recimo Carpe Diem ( isti autor i izdavac), e TO je neshvatljivo kako su uspjeli 3x zaredom promašiti na likovnom dizajnu ( I usprkos tome dobra je igra).
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la DarkDefender »

Mislim da je glavna zamjerka izdanju iz 2019 sto su najavili bolji dizajn, a stara verzija izgleda bolje (bar meni). Ali je 2019 sigurno sadrzajno bogatija.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la kockica »

To je do promatrača, nama je bas lijepo, dapace nova verzija nam je digla cijelu igru za ocjenu više u odnosu na staru verziju upravo zbog izgleda i sadržaja. Ali ne može se svima ugoditi :D

Srećom, CoB je izvrsna igra, koja god verzija, bila tako da si svatko može birati što želi, u skladu sa svojim estetskim kriterijima, financijskim mogućnostima, prostorom na polici i sl. i neće promasiti :thumbs
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la Mago de Umago »

Igrao CoB 5-6 puta i jako ju lajkam, ali nikako da se odlučim za svoju kopiju. :oops:
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la Gordan »

Izdanje iz 2019 ima prekrasnu kutiju i odvratnu ploču. Ne znam tko je odobrio takav užas, al ne bi mu trebalo dat da išta više odobrava po pitanju artworka. :D

Šta se KS tiče, tipična papilova i muženje para bez da se ponudi išta novo ili korisno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
DarkDefender
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Castles of Burgundy

Post Postao/la Antomon »

Izdanje iz 2019. ima odličan omjer cijene i uloženog, dobije se 8 ekspanzija a dođe manje od 50€.

Još uvijek me zanima ovaj KS, ali trenutno ide u smjeru da ću i ja preskočiti vjerovatno.
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”