Igre koje možete igrati sa dijelovima drugih igara

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Igre koje možete igrati sa dijelovima drugih igara

Post Postao/la Vukozec »

Puno toga se može improvizirati, ali ja ću se zadržati na jednostavnim primjerima, koje sam podijelio u skupine.

1. Skupina: Igre koje koriste karte sa slijednim brojevima
Ako imate 6 nimmt!, možete igrati:
- The Game // ništa drugo vam ne treba. The Game može poslužiti umjesto 6 nimmt! za dolje navedene.
- No Thanks // potrebni su vam nekakvi novčići/tokeni, 11 po igraču, bilo što može poslužiti, kovanice (lipe), poker žetoni, novac iz drugih igara (For Sale). No Thanks možete igrati i ako imate For Sale, onda već imate tokene, samo će među 9 izbačenih karata uvijek biti 5 najviših.
- Kobayakawa // Možete je improvizirati na razne načine, treba vam samo 15 karata sa brojevima od 1 do 15 i 32 jednakovrijedna tokena.

2. Skupina: Igre s kockicama + Roll & Writes
- Roll & Write igre obično koriste svoje blokiće koje možete kupiti zasebno/isprintati/plastificirati jedan pa igrati sa whiteboard makerima, te određeni broj raznobojnih kockica. Kockice možete kupiti samostalno ili iskoristiti iz drugih igara koje već imate.
Fuse je dobar izvor kockica: 25 kockica u 5 boja (5x5). Može poslužiti za svašta, evo 2 moja prijedloga:
- Liar's Dice // potrebne su vam neprozirne čaše, najbolje plastične
- Qwixx // potrebni su vam Qwixx blokići, vidi gore

3. Skupina: Igre riječima
- Igre poput Just One ili Cross Talk lako možete improvizirati. Treba vam nekakav izvor riječi, npr. kartice iz Pictionaryja, ili možete uzimati random pojmove iz časopisa, ili ih jednostavno možete izmišljati. Još vam obično treba samo olovka i papir ili wthiteboard marker i nešto po čemu ćete pisati.

4. Skupina: Trivia igre
- Možete kombinirati kartice i pravila raznih trivia igara. Npr. Wits & Wagers igram tako da sam dodao poker žetone u Gambit 7, a za pitanja koristim i Timeline kartice.

5. Skupina: hidden identity party igre, razni vukodlaci, mafije, hitleri i sl. Tu je naravno prije bila kokoš nego jaje, odnosno cardboard verzije su i nastale inspirirane raznim public domain party igrama za koji vam obično treba samo olovka i papir.

Eto, pa nabacite i vi koji primjer.

PS: igru ne čini samo set pravila, tu je i artwork, kvalitetne komponente, knjižica sa pravilima, kutija. Ove improvizacije nisu real thing, nakon što ih par puta isprobate lako padnu u zaborav jer nemaju svoj fizičku prisutnost, a kombinirati dijelove raznih igara može biti logistička gnjavaža. Ako vam se neka igra sviđa i želite je trajno imati, nabavite original ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 6):
dadogrofpriroda15kockicadlakarVihor
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Igre koje možete igrati sa dijelovima drugih igara

Post Postao/la ratnip »

Dixit <-> Mysterium
Vrabor
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 18 stu 2018, 14:48
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Igre koje možete igrati sa dijelovima drugih igara

Post Postao/la Vrabor »

Detective club i muse se mogu improvizirat s dixit kartama isto...
dabar
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 15 vel 2017, 14:43
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 11 puta

Re: Igre koje možete igrati sa dijelovima drugih igara

Post Postao/la dabar »

Kingdomino/Queendomino - mogu se kombinirati pločice iz obje igre kako bi igralo više igrača (5 ili 6) ili 2 igrača na većoj površini (9x9 ili 10x10) po modificiranim pravilima.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Igre koje možete igrati sa dijelovima drugih igara

Post Postao/la Vukozec »

Zaintrigirala me igra Similo. Djelovala mi je kao nešto jednostavno na tragu Codenames što bi moglo dobro funkcionirati i sa najmlađim igračuma, ali i kao party filler za bilo koji uzrast.

https://boardgamegeek.com/boardgame/268620/similo

Igra se može besplatno probati online na BGA, a ima i mobile app za 17kn.

No palo mi je napamet da bi igru mogao probati i koristeći kao izvor slika kartice iz neke od igara koje imam doma.

I evo ga, Similo sa karticama iz prastarog Ravensburgerovog Koffer packena:

slika

Pun pogodak s klinkama :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
realukalogOS
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”