CC BY-NC-SA 3.0

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

CC BY-NC-SA 3.0

Post Postao/la sadistiko »

Već duže vrijeme me muči jedno pitanje.
Iako djeci predajem ove stvari nisam siguran u jedno.
Npr. ja koristim youtube kako bi pokazao kako se sastavlja pojedini insert i kako video ne bi bio presuh uvijek stavim neku glazbenu podlogu. Do sad sam se trudio uvijek koristiti one stvari koje se mogu koristiti i u komercijalne svrhe. E sad. Ja bih htio i neke druge koje su pod ovom licencom: CC BY-NC-SA 3.0 ili slične koje imaju NC (Not Comercal).
Jesu li ovi moji videi komercijalni ili ne?
Služe tome kako bi oni koji su kupili znali sastaviti insert, ali sam video ni na koji način nije reklama koja navodi nekoga da kupi moj insert.
Evo, ajmo glave na kup i riješite mi ovaj problem.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: CC BY-NC-SA 3.0

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja sam ovdje ko riba na suhom, pa ću razmišljati na glas: jesu li tvoji videi monetizirani? Oglasi, reklame nečega drugog, bla bla? Jer u tom slučaju ti imaš komercijalne koristi od takve glazbene podloge?

Samo da kažem da sam ja jednom snimao kuniće kako su groomali jedno drugo i u pozadini je svirao REM. Instagram mi je skinuo taj video u roku od 15 sekundi jer nemam prava na isječak njihove pjesme. A kunići imaju potpuno privatan account bez ikakvih partnerstva, monetizacije, reklama, ičega :P

Suludo je to.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: CC BY-NC-SA 3.0

Post Postao/la kockica »

Možda da fuckas dok slažeš insert pa nema ni kršenja copyrighta? :D

Ili pusti ambijentalnu muziku.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: CC BY-NC-SA 3.0

Post Postao/la sadistiko »

ma puštam ja i moje i Lukine, a i našao sam hrpu koji daju da se sluša koliko hoćeš i kako hoćeš, al nekad bi baš htio neku koja ima CC
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: CC BY-NC-SA 3.0

Post Postao/la DarkDefender »

Ja mislim da je to jedna od onih stvari:
- Ako ja napravim video i ti stavis link na njega na svoju stranicu, to nije u komercijalne svrhe
- Ako ti napravis video, to je u komercijalne svrhe

Jer se moze reci da je video dio usluge koju pruzas. To je instructions manual za tvoj insert.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: CC BY-NC-SA 3.0

Post Postao/la sadistiko »

pa da, to je stvar u koju nisam siguran. Za sada sam svoje upute smatrao kao komercijalni video, ali možda sam u krivu. Zar nemamo ovdje nikoga tko se razumije u ove stvari?

EDIT: I da, nemam nikakve reklame na mojim videima kako bih na tome zarađivao dodatno. Čak sam stavio da video nije namijenjen djeci pošto to povlači dosta drugih pitanja, da se riješim brige stavio sam svuda da nije sadržaj za djecu i bok.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: CC BY-NC-SA 3.0

Post Postao/la Antomon »

sadistiko je napisao/la: 26 sij 2022, 11:19 pa da, to je stvar u koju nisam siguran. Za sada sam svoje upute smatrao kao komercijalni video, ali možda sam u krivu. Zar nemamo ovdje nikoga tko se razumije u ove stvari?

EDIT: I da, nemam nikakve reklame na mojim videima kako bih na tome zarađivao dodatno. Čak sam stavio da video nije namijenjen djeci pošto to povlači dosta drugih pitanja, da se riješim brige stavio sam svuda da nije sadržaj za djecu i bok.
Bilo bi super ako je netko na forumu koji se kuži u takve stvari, ali vjeruj mi, naći pravnika/odvjetnika koji je ekspert u licenčna i sl. prava je jako teško naći kod nas, ako ga nađeš taj masno naplaćuje svoje usluge, nama je trebalo jednom poslovno nešto, živa muka bila.

Sa Youtubeom je uvijek pametnije ići na sigurnu opciju, rađe se drži free use licenci i sl.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
kockica
Odgovori

Natrag na “Razno”