[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
PsyBurn
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 13 lip 2019, 07:07
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 177 puta
 pohvaljen: 98 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la PsyBurn »

kovacu je napisao/la: 17 sij 2022, 15:35
DarkDefender je napisao/la: 17 sij 2022, 14:37
roverandom je napisao/la: 17 sij 2022, 14:26 Može netko objasnit razlog pisanja "prodano: x, y, z..."? Samo uveliko otežava korištenje search funkcije za traženje igre koje želiš kupit.

Ja bi to zabranio.
Ja sam isto to razmisljao, ali sam onda pomislio da ljudima to sluzi da drugi vide koliko su toga prodali sto onda daje neku razinu povjerenja iducem kupcu. A mozda ja previse razmisljam. :)
Ja isto tak razmisljam i na svoj oglas sam bas zbog toga taj dio "prodano" ostavio.
isto tako + da ljudi dobe dojam mozda nekih cijena igara. najlakse je to za maknut (jer iskreno i meni smeta kad trazim _opskurnu igru x_ i poveselim se kad vidim da netko ima.. kad pod prodano -.-)
ima ova tema viewtopic.php?t=5805 - ali to je zamrlo il se meni cini? najradje bi bacio na neki google sheet :D

Edit:
pa gle,zasto ne
editirao oglas,maknuo i stavio sam u google sheet :D
Zadnja izmjena: PsyBurn, dana/u 17 sij 2022, 15:52, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la samwise »

Ja san dosad samo kupova i nije mi nešto puno više vremena oduzelo to što su neki oglasi već bili prodani. Čak mi je kojiput zanimljivo pogledat što je sve neki član proda i po kojim cijenama.
slika
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la logOS »

Sve super sa listom prodanih ALI!

Ima par oglasa koji se vrte koji su takvi sa detaljima što je prodano ili nije ali su užasno nepregledni i kaotični. Zid teksta iskrižan prekrižen, pa iskrižane cijene pa nešto prodano usred prodanih nije, ima crvena slova nešto debelo crveno pa onda opet iskrižano pa usred toga opet nešto nije prodano već je samo snižena cijena iskrižana itd... i sada se kao ti snađi što je tu prodano a što nije.

E pa ne želim. Takve oglase samo samo preskočim.

Jedno je pri dnu oglasa odvojeno jasno ispisat što je prodao i to je odlično, ali ovi drugi oglasi su na razini totalno se nekom živo fućka snađi se jer se nekom neda udariti enter 2 puta, možda povuci koju crtu _________ pa enter 2 puta i tako odvojit što je prodano ili nije. Radije će trošit vrijeme farbajući tekst i križati ga nego C/P prodano na kraj oglasa, a preglednost na nuli.
Ovi su korisnici zahvalili autoru logOS za post (ukupno 4):
Minsc1610juri006HumraAntun
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la danijel2008 »

- Rant ON -

Otkad se u cijenu igre uračunava i poštarina plaćenja za nju od strane prodavača? U zadnje vrijeme polovne igre koštaju više nego nove online. Kada pitam razlog, dobijem odgovor da je i poštarina koštala toliko i toliko te zbog toga takva cijena. Jesam li u krivu ako to smatram smiješnim? Jesam izgubio dodir sa stvarnošću?

Izvedite me na pravi put ako sam skrenuo...

- Rant OFF -
Ovi su korisnici zahvalili autoru danijel2008 za post (ukupno 2):
sadistikomiljenko
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la miki0102 »

danijel2008 je napisao/la: 05 svi 2022, 11:19 - Rant ON -

Otkad se u cijenu igre uračunava i poštarina plaćenja za nju od strane prodavača? U zadnje vrijeme polovne igre koštaju više nego nove online. Kada pitam razlog, dobijem odgovor da je i poštarina koštala toliko i toliko te zbog toga takva cijena. Jesam li u krivu ako to smatram smiješnim? Jesam izgubio dodir sa stvarnošću?

Izvedite me na pravi put ako sam skrenuo...

- Rant OFF -
Nisi u krivu no nisi ni u pravu jer i trgovine to rade kad nešto nabavljaju.
Inače prodavači polovnih igara, ako žele, mogu ti u cijenu polovne igre zaračunati i skidanje folije, lijepljenje komponenti, sastavljanje i rastavljanje komponenti, punch i slično (ja bi to rado napravio za GMT-ev C&C kad bi prodavao :lol: ), a na tebi je da kupiš od tog prodavača ili da čekaš bolju priliku. Vođen iskustvom, uvijek onaj koji namjerava nešto prodati će ukoliko mu to ne ide po toj cijeni spustiti ju. Pitanje je hoće li te to sniženje zadovoljiti ili ne. Ukoliko te ne zadovolji, a nekog drugog zadovolji pa on kupi tu igru, prodavač je što se tiče cijene bio upravu jer je igru prodao. Nadam se da sam te izveo na pravi put. ;)
Zadnja izmjena: miki0102, dana/u 05 svi 2022, 11:43, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la priroda15 »

Meni se čini razumnim da si netko prodajom igre pokuša naknaditi ukupan trošak koji je imao za tu igru (igra+poštarina), pogotovo što je igru vjerojatno odigrao jednom ili dva puta (kako to u praksi najčešće biva). Na nama je da tu ponudu ne prihvatimo pa će cijena s vremenom padati.
slika
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la ray »

danijel2008 je napisao/la: 05 svi 2022, 11:19 - Rant ON -

Otkad se u cijenu igre uračunava i poštarina plaćenja za nju od strane prodavača? U zadnje vrijeme polovne igre koštaju više nego nove online. Kada pitam razlog, dobijem odgovor da je i poštarina koštala toliko i toliko te zbog toga takva cijena. Jesam li u krivu ako to smatram smiješnim? Jesam izgubio dodir sa stvarnošću?

Izvedite me na pravi put ako sam skrenuo...

- Rant OFF -
Na brzinu pogledao tvoj oglas, pa da istaknem crveno:
- imas Tekhenu i Tawantinsuyu svaki po 350 kn. Do prije koji dan se moglo i jedno i drugo uzeti na ozone-u za po cca 260kn. Sad je vraćeno na 360 i opet je jeftinije uzeti od tamo jer je poštarina besplatna dok bi kod tebe ju morao platiti.
- Imas Santa Maria + Eks. za 370. Kod slovenca je bundle za manje od 200kn i da platiš poštarinu i dalje si uštediš 100kn. (ovo je kod njega jako sniženo, pa je moguće da je samo privremeno).

Možda bi našao još koji primjer, ali nemam volje. Hoću reći nema smisli komentirati cijene jer uvijek se svede na isto - ili ti je dobra cijena pa bus kupil ili nije pa neš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post (ukupno 3):
samwiseAntomonblahblah
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la DarkDefender »

Dosta ljudi kupi novu igru cim izadje, odigra par puta i onda ju prodaje prakticki novu. Neke polovne igre koje sam kupio su bile u boljem stanju nego dosta novih koje sam kupio. :) Bez obzira na to, ako nije neka razlika u cijeni, uglavnom cu kupiti novu. Ja se ne uzrujavam oko toga. Ako bas zelim igru, uvijek mogu probati pregovarati prije nego kupim novu. :)
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la danijel2008 »

Da se razumijemo, nisam uzrujan. Nego to što vidim sve češće mi nije jasno. Jasno mi je da svatko ima pravo staviti bilo koju cijenu pa kome se ne sviđa neka ne kupuje. Ali morao sam prokomentirati javno jel mi to apsolutno nema smisla. Da bude jasno, ja pricam o poštarini tipa koja je plaćena za nekakav Kickstarter recimo. Ja ne vidim smisla u tome. Evo primjera radi ja sam Kickastartao igru za koju sam platio dosta fini shipping. I mislim ju prodati jer mi nije sjela, nije to to. Jednom odigrana. Kao nova. Cijena će joj biti jeftinija nego što je bio KS. Nije na idućem kupcu da pokriva moje troškove poštarine prema meni.

Da se osvrnem na moje cijene na oglasima. Ja svoje cijene formiram po Philibert cijenama. Stvar nekakve navike. Ako ljudi nađu jeftinije slobodno mi to mogu reći (neki i jesu), cijene će se korigirati adekvatno u većini slučajeva 70% od cijene u shopu. Naravno ako je na toj nekoj stranici cijena redovna, a ne nekakva akcija, jel. I trudim se biti maksimalno fer po tom pitanju. A ne nabijati cijene duplo od vrijednosti proizvoda jer sam ja platio skupi shipping.

Čudno mi je to. Očito je do mene...
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Aliensb »

Što se tice kickstartera tu ne vidim problem da netko stavi i duplo skupju cijenu nego je platio, vecina toga ima i u retailu i ako neces kickstarter exclusive kupis retail ili platiš koliko netko traži za to.
Druga stvar je sto neke kickstarter igre ni ne idu u retail pa im cijena ako na kraju ispadnu dobre logicno skace jer je zakon potraznje takav, tipa ja sam svoj bloodborne board game dosta pretplatio u odnosu na koliki je bio kickstarter, ali da sam kupovao retail bilo bi tu negdje bez bonusa koje sam dobio jer sam kupovao kickstarter ediciju
slika
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”