Ark Nova

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la realuka »

Ne samo da ih je malo nego je još uvjet na njima, ak ne kod svih tih moći (4 ukupno) barem kod većine, da je protivnik ispred tebe na appeal ili na conservation tracku, znam da smo ih mi 2-3 puta odigrali i nikad nije uvjet bio ispunjen nego su nam odgovarale da se odigraju zbog taggova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
Antomon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la kockica »

Ja sam 99 % riješen da bih nabavio igru.

Zanima me samo kakva je tema? Od terraforming marsa nabavio sam par igara, od dobrih do izvrsnih, ali falila bi nam tema
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 13 sij 2022, 09:00 Zanima me samo kakva je tema? Od terraforming marsa nabavio sam par igara, od dobrih do izvrsnih, ali falila bi nam tema
Tema je slična kao i Mars, gdje karte prenose ono što se događa u stvarnosti. Dosta je toga smisleno, stavljaš životinje u nastambe, puštaš ih u divljinu pa ispražnjavaš nastambe, više izbora životinja i zaposlenika imaš kako ti raste reputacija, bodovi koje dobijaš zbog konzervacijskih projekata su jači od bodova privlačnosti kako stavljaš životinje u svoj zoo itd. Međutim, iako su efekti životinja povezani s njihovim stvarnim "sposobnostima" kad malo bolje promisliš dosta njih nema pretjerano smisla. :)
Antomon je napisao/la: 12 sij 2022, 14:26 Čisto me zanima mišljenje svih vas o tim kartama. Što ih je stvarno tako malo (10-tak karata na špil od 200 karata)? Koliko su stvarno "take that", koliko uspore druge igrače? Koliko se igra mjenja ako igrate sa "take that" efektom ili bez njega ?
Karte po meni nemaju veliki take that element jer uvijek "napadaš" igrača/e koje imaju više bodova od tebe, a većina napada te tek malo zezne (osim možda ako ti jako rano netko uzme pet novaca ili bitnu kartu iz ruke, ali i to biraš što hoćeš), a ako brzo dođe i break, zli tokeni se maknu. Isto tako, moraš imati bar pet malih bodova da uopće možeš i biti meta napada. Uglavnom, meni se sviđaju i za sad nismo imali "kiselih" trenutaka. ;)

I samo da napomenem da se jučer dogodilo nešto što nisam mislio da će se tako brzo dogoditi, u igri od tri igrača bio je tie za prvo mjesto, jako napeta završnica. Pobijedio je igrač koji je imao više kockica na konzervacijskim projektima, a on je ujedno imao samo dvije akcijske karte unaprijeđene! :shock:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 5):
realukaMago de UmagokockicaMinsc1610Antomon
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la kockica »

Prevedeno " kupuj, još nisi??" ?
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Shich »

I kod nas je jučer bilo izjednačenje, oboje po 20 bodova razlike i 2 ispunjena konzervacijska projekta tako da smo podijelili pobjedu protiv trećeg igrača. Malo antiklimaktično nakon tri sata igre ali pobjeda je pobjeda.
Ovo nam je bila 4 partija i bila je skroz drugačija od prethodnih.
Take that elementi igre su mali , ali kad se dobro tajmiraju mogu dosta zeznuti druge igrače za narednih par poteza.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post (ukupno 2):
realukaPapaver
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la priroda15 »

Kako se nosite s temom u ovoj igri? Meni je malo odbojna kao i u Wingspanu pa sam u dilemi da li nabavljati.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

slika
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la fpol »

Mislim da ti nick nije u skladu s ukusima ;)
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la priroda15 »

Istina Nekada je bio mrtva priroda pa se s vremenom skratio...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mago de Umago »

Ark Nova je i po temi i po igrivosti 7 klasa iznad Wingspana. Nesto kao Lazio i NK Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih.

BTW danas odigrali opet u 2p, uzeli mape A (one bez pocetne nastambe) i ovaj put je bilo jako naizvjesno. Na kraju sam izgubio 18:14, ali napravio sam takvu gresku na kraju. protivnik odigrao animal card i dosao na 1 bod od end gamea. Ja sam tu mogao "prebaciti lopticu" i nakon njegovog end game trigeranja napraviti potez koji sam i napravio, ali sam izgubio jedan potez i tu sam mogao jos par bodova skupiti.
Ali nema veze, frago mi je vidjeti da postoji puno opcija i da se greske naplacuju. :D
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Shich »

priroda15 je napisao/la: 15 sij 2022, 11:13 Kako se nosite s temom u ovoj igri? Meni je malo odbojna kao i u Wingspanu pa sam u dilemi da li nabavljati.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Zbog teme sam kupio igru. :lol:

Ako ta tematika nije po tvom ukusu, uživat ćeš nešto manje u igranju, ali ipak je dovoljno apstraktna da možeš uživati u mehanizmima i kombinatorici koju sadrži.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”