Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 482 puta
 pohvaljen: 269 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la priroda15 »

Ja sam fan Terra Mystice i Gaiu doživljavam kao nepotreban reskin sa sitnim razlikama u odnosu na TM, tako da Gaiu ne mislim nabavljati. Terra mi je ljepša, što je naravno subjektivno, ali i tematski draža (iako teme realno u tim igrama nema) + uvijek sam za drvo umjesto plastike.
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 2):
DeniKilla
slika
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

Kad san prvi put igra Terru oduševila me. Bila mi je među top 3 najbolje igre.

S vremenom su je neke druge igre prešle, možda najviše zato jer je rijetko igram. Ekipa jednostavno nije baš zagrijana za nju, a za neke druge koje su mi super jesu, pa onda igramo te.

Rado bi proba igrat Gaiu, ali definitivno je ne bi nabavlja jer mislin da bi rijetko izlazila na stol ka i Terra.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Tema mi je apsolutno nebitna u takvoj vrsti igre. Vizualno mi je Terra privlačnija i relativno često izlazi na stol. Stvar je u tome da igra nije moja nego je od frenda iz ekipe. Nemam praksu duplirati igre koje su mi dostupne, ali mi je žao što nije u mojoj kolekciji. Zato sam pitao za te neke razlike, kad bih se možda odlučio u nekoj budućnosti na kupovinu, dali ima smisla uzeti Gaiu pored Terre. Trenutno sam stava kako bi to bila promašena investicija pošto je terra jako dobro prihvaćena i uvijek ju igramo u 4 ili 5 igrača. Funkcionira solidno i u troje. Hvala na komentarima.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

Za staru godinu smo igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/170216/blood-rage u četvero.

slika

Meni jedna od najdražih igara. Inače mi je vikinška tematika jako zanimljiva, a u ovoj igri mi je baš prisutna.

Na slici je priprema za zadnju bitku u Yggdrasilu.

Jednog dana ću valjda uz pomoć prijatelja koji se time bavi, opiturat ove figure, jer šteta je da ostanu ovakve.

Nismo uvik igrali u istoj ekipi, pa čekan još par playeva dok ne uveden i ekspanzije u igru.

Posli smo nastavili sa party igrama https://boardgamegeek.com/boardgame/254640/just-one, https://boardgamegeek.com/boardgame/150145/skull-king i https://boardgamegeek.com/boardgame/86073/5-second-rule.

Kod just one je bilo dosta zanimljivih asocijacija s obzirom na to da se pilo uz igranje. Skull king je inače zabavan za opušteno igranje.

Iako mi 5 sekundi ima dosta neujednačene i neke zaista glupe kartice (neke smo i preskakali), zabavna bude kad se malo popije jer se počnu valjat gluposti i onda se znamo dobro nasmijat.

Sinoć smo nastavli sa https://boardgamegeek.com/boardgame/291 ... -jaws-lion, ali ovaj put u četvero.

slika

Malo je duže potrajalo dok smo četvrtu članicu ekipe uveli u sve, pa smo odigrali samo jedan scenarij (treći) na kraju.
Hatchet nan se zaletia prvi u zadnju prostoriju pa su ga sva tri monstera napali i umoria se, pa je odsjedia dok nismo dovršili scenarij do kraja, šta nije predugo trajalo.

Kako se pojavljuju bolje karte u decku naših heroja a i monsteri postaju jači, tako igra postaje sve zanimljivija. Jedva čekamo otkrit šta nas iduće čeka.

Sutra bi trebali odigrati idući scenarij, ako ne bude nepredviđenih problema u okupljanju. Šteta šta se ne možemo nać za jedan duži session, pa da odigramo više scenarija u jednom danu/večeri. Mislin da će sad bit ova igra u fokusu dok ne završimo sve scenarije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post (ukupno 9):
dadodlakarrealukakockicatanelornjuri006DeniValsimsadistiko
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 938 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

samwise je napisao/la: 04 sij 2022, 10:57 Skull king je inače zabavan za opušteno igranje.
Nakon tridesetak partija s istom ekipom u 4/5 igrača, nikako ne mogu spojiti riječ "opušteno" sa Skull Kingom. :D
slika
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

Papaver je napisao/la: 04 sij 2022, 11:09
samwise je napisao/la: 04 sij 2022, 10:57 Skull king je inače zabavan za opušteno igranje.
Nakon tridesetak partija s istom ekipom u 4/5 igrača, nikako ne mogu spojiti riječ "opušteno" sa Skull Kingom. :D
:lol: :lol:

A meni je uglavnom svaki put druga ekipa, i to uglavnom budu ljudi koji nisu toliko u bg-ovima, pa bude opušteno. Njima je samo bitno zabavit se, pobjeda je ok ako se potrefi.

Ja kad igran uglavnom ili buden prvi ili zadnji, nema sredine. Ovaj zadnji put san jedini bia u minusu na kraju :D
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

dlakar je napisao/la: 04 sij 2022, 10:45 Tema mi je apsolutno nebitna u takvoj vrsti igre. Vizualno mi je Terra privlačnija i relativno često izlazi na stol. Stvar je u tome da igra nije moja nego je od frenda iz ekipe. Nemam praksu duplirati igre koje su mi dostupne, ali mi je žao što nije u mojoj kolekciji. Zato sam pitao za te neke razlike, kad bih se možda odlučio u nekoj budućnosti na kupovinu, dali ima smisla uzeti Gaiu pored Terre. Trenutno sam stava kako bi to bila promašena investicija pošto je terra jako dobro prihvaćena i uvijek ju igramo u 4 ili 5 igrača. Funkcionira solidno i u troje. Hvala na komentarima.
Eto, da imamo prava 3 Kralja (budemo se bar ovak nas par našli lokalno kod frenda) onda bi te pozvao da probaš Gaiu. Najbolje je odlučiti o tim stvarima kad probaš u živo igru.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Dođem ja kad napraviš Arnak insert pa mi tada lijepo prezentiraš igru.
Ne pijem bambus, hvala
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Portich
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 svi 2020, 20:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 33 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Portich »

dlakar je napisao/la: 04 sij 2022, 08:02 Meni je Terra Mystica u top 5 igara. Gaia Project sam smatrao više kao nekim reskinom terre sa tu i tamo izmjenjenim pravilima. Kolika je upće razlika između te dvije igre osim teme i koliko vidim modularne ploče?
Dali ima smisla posjedovati obje igre? U dvoje to ne bih nikada ni igrao, a to je koliko čujem prednost kod Gaie
Apsolutno ima ako su ti jedna od tih igara u top 5. Još bolje ako moras pazit na budget ili closet space da imas ti jednu, a neko iz grupe drugu pa imas pristup obje igre...

Donekle prikladna usporedba je koliko imas worker placement gameova u kolekciji koji medusobno imaju slicne mehanike pa ih opet posjedujes jer ti daju drukcije iskustvo ili tipa igara od istog autora koji vole reciklirat svoje mehanike tipa Suchy, Pfister ili Tascini... Meni su obje igre u top 5, uz brass birmingham, gloomhaven i TI4+exp (koji je ipak mozda zasebna kategorija).
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Gutenberg

Post Postao/la sadistiko »

slika

slika

Evo, kad je bal nek jebal! Koji je ovo dan i nova igra? Nema veze, kad ide nek ide.
Probali smo https://boardgamegeek.com/boardgame/339958/gutenberg i mogu reći da je igra skroz OK. Jako me podsjeća na Fresko, ali ovo je ipak kompliciranija igra i baš dobro da sam je ipak uzeo jer je taman dovoljno komplicirana za moju ženu, a da nije prejednostavna za mene :-D
Mislim da ima dovoljno karata za replayability tako da igra neće ići u istom smjeru svaki put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 8):
realukadadoMago de Umagopriroda15Valsimjuri006tanelorndlakar
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”