Koje elemente igara ne volite?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la roverandom »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 16 pro 2021, 10:43
Dizajn... Nisam pretjerani fan miješanja drva i plastike i kartona u čudnim omjerima. Tu mi je recimo Spirit Island, jedna od najdražih igara inače, trn u oku. Kartonski tokeni, drvene gljivice i diskovi, plastični Invaderi... :S Moram pod hitno nabaviti premium token pack da barem maknem karton iz jednadžbe..
Pa to je namjerno tako jer plastic = bad, wood = good. Meni je to genijalno tematski napravljeno u spirit islandu :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post (ukupno 8):
Mago de UmagoLourdinmadokovacuPapaverMinsc1610sadistikofrastarc
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la DarkDefender »

Evo jedan unpopular opinion. Ne volim Engine Building.

Zapravo imam pomijesane osjecaje. Da objasnim bolje. Mehanika sama za sebe mi je super, tko ne voli graditi svoj engine. Ali kad se se stavi u kontekst neke kompetitivne igre, onda bi uglavnom zavrsi lose. Ono sto ne volim je sto se cesto dogodi da napravis jednu pogresku u 1. krugu, to ti postane jasno vec u 2. krugu i onda sljedecih sat vremena gledas kako se razlika izmedju tebe i vodeceg igraca samo povecava.

Najgori primjer mi je Russian Railroads. To sam igrao 2 puta i nemam apsolutno nikakvu zelju to vise ikad igrati. U prvom krugu odlucis negdje ugrabiti 2 boda (dok ostali grabe 1 bod). Onda shvatis da ce ti zbog toga u iducem krugu nedostajati 1 potez i dobit ces 20 bodova dok ce netko drugi skupiti 50. Ali jos gori je treci kad se ti brojevi jos jednom mnoze s 10.

Drugi los primjer mi je Stempunk Rally. U toj igri sasvim je legitimna taktika cijelu partiju se ne pomaknuti s pocetka i samo graditi svoj engine. Onda u zadnjem krugu napraviti mega turn koji traje 20 minuta i koji te odvede 10 polja preko granice mape. Apsolutno ubija svaki osjecaj utrke i zelje za sljedecim igranjem.

Treci los primjer mi je Terraforming Mars. Gradis engine a ne znas koje kartice ce ti doci. Zanista ti svo planiranje ranije kad u nekom krugu ne dobijes u ruke nijednu korisnu karticu, a putem gledas nekoga s druge strane stola kako samo gomila korisne stvari.

Ok, dosta s primjerima, ocito imam nerazrjesenih emocija. :D Obicno u igrama volim kad, bez obzira jesam li pobijedio ili izgubio, imam osjecaj da sam nesto saradio ili da sam nesto dobro radio, ali taj osjecaj mi kompletno bude unisten kad na pola partije znam da sam ostatak partije tu samo statist.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 4):
Minsc1610madoDenigrof
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

roverandom je napisao/la: 16 pro 2021, 10:56
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 16 pro 2021, 10:43
Dizajn... Nisam pretjerani fan miješanja drva i plastike i kartona u čudnim omjerima. Tu mi je recimo Spirit Island, jedna od najdražih igara inače, trn u oku. Kartonski tokeni, drvene gljivice i diskovi, plastični Invaderi... :S Moram pod hitno nabaviti premium token pack da barem maknem karton iz jednadžbe..
Pa to je namjerno tako jer plastic = bad, wood = good. Meni je to genijalno tematski napravljeno u spirit islandu :D
Istina, ajde dobro, povlačim rečeno, nek ti bude. :D ali tek nakon što uzmem premium token pack, hahaha, karton je neutralan dakle :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la mado »

Draftanje radi drafranja - 7 Wonders
Deckbuildanje radi deckbuildanja - Dominion
Oversized minies čisto da impresioniraju, a imaju 0 utjecaja na gameplay i općenitu zabavu (praktički pola KS igara zadnjih godina :facepalm)

Aukcije mi nisu nešt napete kao ni hidden movement (Fury of Dracula me jako razočarao).

Izračunjivost akcija unaprijed tj takvi euri općenito tipa Terra Mystica.

Požari u coopima koje moraš gasiti tj. ako ignoriraš onda 100% gubiš tj. igra se sama igra, a ja imam minimalno odluka.. Tipa Pandemic :D

Hobbit karte, one sitne kad nemaju smisla. Jasna mi je njihova svrha kad je prednost što su sitne pa ne zauzimaju previše mjesta na mapi i sl. Ali većinom samo otežavaju gameplay jer su presitne za držanje i manipulaciju. Pa još kad bude presitan tekst na njima sbatine

Euro skoranje sa tablicom bodovanja po kategorijama tipa Agricola, Eclipse i sl.

Fiksni broj rundi u igri tj preferiram kad je tempo igre tj kraj igre resurs tj. jedan od dijelova igre na koji igrači mogu jako utjecati.

Cp od @dado Real time, dexterity i memory :mrgreen:


Uh ima toga. Jel ja išta uopće volim? szbunjen
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la dendarii42 »

DarkDefender je napisao/la: 16 pro 2021, 10:53
Ovo sam i ja mislio da ne volim, ali sam shvatio da ono sto zapravo ne volim je depresivan osjecaj u igrama kad ti svega fali, a onda jos moras i ljude nahraniti. Npr. Osjecaj u Agrikoli je uzasan, cista depresija, i zato je vise ne igramo. Ali u Stone Age-u mi uopce ne smeta (pogotovo sto ljudi mogu jesti i cigle i kamenje :)). Uglavnom, nije da mi je neka draga mehanika, ali sam skuzio da nije sama mehanika to sto mi smeta nego druge stvari koje obicno prate tu mehaniku.
Pa točno to. Tehotihuacan mi je bolji od Tzolkina i Caverne jer je lakše nahraniti ekipu. Ove zadnje dvije su mi dobre, ali kada ih igram najviše pazim da imam hrane. Ostale stvari u igri su mi u skroz drugom planu.
Unatoč svemu tome igre su mi ok.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

nadodajem svoj glas hranjenju, radije hranim ekipu za stolom nego ekipu na ploči :P Pogotovo ako su ti prokleti patuljci toliko gladi da te svaki food token košta pola zarade u bodovima!

Recimo u Underwater Citiesu gradove jer toliko lako nahraniti da to ni ne računam. Patuljke u Caverni treba tetošiti i žderu ko prasad...
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2004 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la dado »

Real time, dexterity i memory su mi na vrhu liste najomraženijih mehanika.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
madoAntomon
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Vatanen »

Ne volim deck building. Nikakav, ni u kojoj formi, za vrijeme partije, prije partije, poslije partije. Mogu ga oprostiti kao pomoćnu mehaniku ili ako se igra može pobijediti bez da se njemu posvećuje (Hands in the Sea, Undaunted).
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la mado »

dado je napisao/la: 16 pro 2021, 11:27 Real time, dexterity i memory su mi na vrhu liste najomraženijih mehanika.
Joj to ni ja ništ ne volim. Imamo nešt zajedničko :thumbs :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
dado
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2004 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la dado »

mado je napisao/la: 16 pro 2021, 11:41
dado je napisao/la: 16 pro 2021, 11:27 Real time, dexterity i memory su mi na vrhu liste najomraženijih mehanika.
Joj to ni ja ništ ne volim. Imamo nešt zajedničko :thumbs :ljubav
Eto vidiš, bar da se ujedinimo u hejtanju. :D
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”