Prašina sa Lože

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Prašina sa Lože

Post Postao/la grof »

Svi kojima se da ovo uopće čitati dobrodošli u moju novu seriju (valjda će biti serija) napisa o igrama s naše police koje jako dugo stoje, skupljaju prašinu i ne rade pod milim Bogom ništa. Kao Golumn ih skupljam, ne dajući ih nikome niti ih prodajem nekome. Niti neću! My precious. :mrgreen:
I zato ovo "Prašina", a za "Ložu" zahvalite @Valsimu i njegovoj britkoj usporedbi.

slika
Dakle, zato Prašina sa Lože (Možda, samo možda bi neki Grammar Nazi mogao reći, pa zašto "sa" umjesto "s" ispred Lože? Jednostavno - meni je tako lakše izgovarati 8-) )

Zašto forum, kada toliko inzistiram na pisanjima blogova po portalu?? Pa, možda skrušeno priznajem kako to tamo slabo, da ne kažem nitko ne čita. A i ono bitnije, ovo što mislim pisati biti će jedno naše intimnije putovanje kroz svijet društvenih igara koje će obilježiti i neke osobne događaje i razmišljanja koja želim podijeliti s ovom zajednicom s kojom sam se povezao i na tim emotivnijim i intimnijim razinama. Pa shvatite ovo kao neku vrstu ekskluzive koju posvećujem ovom forumu i ovim ljudima. :)

Nismo još počeli igrati ništa. Jedva sam se jučer odvojio od Arnaka kojeg moram više vratiti u udrugu, a s kojim sam se odvajao kao od Prstena (zašto mi nemamo u našem jeziku ono "the"?).
Majko mila, nikada mi nije bilo tako teško maknuti igru sa stola, pospremiti je u kutiju i vratiti kao ovu. Ne znam zašto? Možda zato jer nam je zaista vrhunska i ponudila nam je desetak dana izvrsnog igraćeg iskustva ili zato jer je jednostavno danima bila na stolu i spremno čekala svako novo igranje? Možda je tajna dubljeg igraćeg iskustva baš u tome da igru imate otvorenu na stolu danima, često joj se vraćate i onda je naprasno pospremite u kutiju. Onako, kao povratak s odličnog putovanja koji vam ostavi neki emotivni trag i bude vam baš neka tuga u srcu kad se vratite.
Svejedno, osjećaj je dobar i možda ga ponovimo baš s ovim igrama punim prašine koje pa i desetke godina stoje na polici.
A iskreno, Loža je odličan i vrlo topao prostor za igranje i uz čašu dobrog vina sve skupa dobiva još veći smisao.

Ne znam što ćemo prvo izvaditi na stol i početi igrati. Neka svaka igra na Loži bude iznenađenje za čitaoce (i nas).
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 14):
hrky000LourdinAliensbMago de Umagodendarii42dlakarsadistikopriroda15realukadado i još 4 korisnika
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Prašina sa Lože

Post Postao/la Valsim »

Jeeejjjj. Jako se radujem ovom trenutku :hepihepi . Zar nisam još davnih dana govorio da zaposlimo tajnicu da ti pomaže oko papirologije i administracije, a ti se onda posvetiš stvarima koje voliš :D . Eh da i pozdravljam naziv bloga :thumbs . Sad se osjećam poput kuma, ali ne onog opakog mafijaškog, već... ma znate na što sam mislio :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Prašina sa Lože

Post Postao/la sadistiko »

na Crnogorskog :-D
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Prašina sa Lože

Post Postao/la grof »

Eto, blog dobio i Kuma. Hvala i čestitke Kumu!

Kaže se Kum nije dugme. Ja kažem Kum nije (samo) Meeple! :D
Kume, tjeraj me da pišem onda kada kriza dođe.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Prašina sa Lože

Post Postao/la grof »

Nego, jučer pri odluci o igranju prašnjavih igara pao je i pravi poslovni dogovor s mojom dragom.
Igrom (ili ne!) slučaja jedna od prašnjavih igara je i meni famozni Through the Age koji s pravom stoji točno na mjestu oka Velike piramide koju moja draga ne želi igrati jer "ima puno engleskog teksta na karticama"). Rekoh, pa Arnak ti ima puno engleskog teksta na karticama pa si ga tu tukla sa mnom danima.
Veli ona, OK, igrati ću ( :shock: ) TtA ako ćeš ti igrati SET. SET je također prašinar kojeg ne igram jer mi sve trza pred očima kad to igram. Previše šara u mojem oku. Odmah sam pristao na sve njezine ugovorne obveze i rekoh, ma igram i https://boardgamegeek.com/boardgame/1198/set i https://boardgamegeek.com/boardgame/2375/sequence i što god poželiš. Jednostavno je meni (konačno) igranje TtA prevrijedno. Pa bilo ono i zadnje u nizu igara s prašnjavih polica.

Tako je sve dobilo još više na smislu. Ili sam ja samo smislio dobru strategiju da se taj TtA konačno i odigra. sopak
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Prašina sa Lože

Post Postao/la Valsim »

Auf, nice za Through The Ages :thumbs . Baš me zanimaju dojmovi. Reći ću samo: "Take it slow." Igra je poprilično overwhelming na prvu.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Prašina sa Lože

Post Postao/la grof »

Valsim je napisao/la: 25 stu 2021, 10:54 Auf, nice za Through The Ages :thumbs . Baš me zanimaju dojmovi. Reći ću samo: "Take it slow." Igra je poprilično overwhelming na prvu.
Ma sve ja to znam. Odigrali smo mi jednom ili dvaput (skraćeni uvodni scenarij bez zadnjeg doba), ali eto, to je bilo prije par godina. No i sada će trebati vremena da dođe na red, jer sam pristao na "zadnja po redu", ali bolje ikad nego nikad! ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”