Pimp my games

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Pimp my games

Post Postao/la M0by »

Evo da i ja malo unaprijedim svoje igre.
https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... nd-edition je prva igra za koju sam pomislija da izgleda prekrasno ali da pijuni/figurice ne izgledaju bas nesto.
Prvo sam mislija kupiti nekakve male figurice vrana i zalipiti ih na neko postolje ali nisam nasa nista sta mi se svidja.
Onda sam odlucija sam napraviti nesto sto bi vise pasalo dizajnu igre, tako da sam izmodelira figuricu u 3d.

slika

Sad prvo da kazem da je ovdje super zajednica i hvala svima koji su se javili za printanje kao i s prijedlozima. spivo

Posebno veliko hvala @realuka koji je isprintao figurice (i stavio temeljnu boju), printanje je odradio savrseno a na figuricama su ostali svi najsitniji detalji. :thumbs

slika

Figurice sam pofarba, nisam neki strucnjak bas za farbanje ali posluzit ce :).

slika
slika
slika
slika

Figure ne stanu na mjesto gdje stoje orginalne drvene figure (ispod karata) no stale s druge strane, samo sam stavio malo spuzve (bez ljepljenja) da ih drzi u mjestu, nije ni toliki problem izvaditi ih jer ionako se vadi sve iz kutije pri igranju.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 11):
Mago de UmagoPapaverretko63realukaAntomonsadistikotanelornVihorlogOSneoch i još jedan korisnik
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Pimp my games

Post Postao/la M0by »

Malo štorija o kutijama.

Oni koji su kupili https://boardgamegeek.com/boardgame/271 ... nd-edition znaju da je orginal kutija nis koristi (jako nezgodna za koristiti) tako da je moja odma zavrsila u smece (a i rasparala se prilikom otvaranja).

Srecom igra skupa s pravilima i blokom stane u deck box pogotovo ako sleevate karte onda je taman.
Sve sta je ostalo je malo photoshopa, isprintati naljepnice i voila kutija je spremna za policu (jedina preporuka je koristiti kvalitenije naljepnice, em ce bolje drzati em se boja nece skidati).

slika

Štorija 2
Za razlku od Cabo, https://boardgamegeek.com/boardgame/246200/piepmatz dolazi u ljepoj i sasvim ok kutijici, e sad ako ako sleevate karte mozete zabotraviti da ce te ikakvim trikovima vratiti karte unutra.
Nakon bezuspijesnog trazenja idealne kutije (po velicini) u trgovinama, nadjoh pod nosom (doma) kutiju od bombonjere koja se zatvara na magnet i koja je recimo idealne velicine (samo malo sira od potrebih dimenzija pa na visak mozda napravim kakav blokic za bodove).

Opet sve uredno izmeriti pa photoshop i onda na printanje, ideja je bila napraviti cijelu kutiju kao sto je orginalna ali vecu.
Naravno na printanju su unatoc tome sta sam izrazito zatrazio da print bude 1:1 ostavili margine i slika je isprintana manja (sto sam kasno primjetio)... tako da vise nije pasalo da se omota cijelu kutiju.
Nije mi se vise dalo gnjaviti s tim pa sam samo iskidao gornju i donju sliku i zaljepio ih :)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 9):
dlakardadoAntomonrealukaVihorneochNoghridendarii42Bojan1983
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Pimp my games

Post Postao/la kovacu »

M0by je napisao/la: 11 ruj 2021, 20:01 Evo da i ja malo unaprijedim svoje igre.
...
Vidim skupljaju se upvote-ovi na redditu :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
realuka
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Pimp my games

Post Postao/la M0by »

moram malo, ako mi ko vidi karmu reci ce koji siromah :zvizdi
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Pimp my games

Post Postao/la M0by »

Nesto trenutno u izradi.
A New Challenger Approaches.... Sensei Fox.
Malo promjene za Onitamu, trenutno jos WIP i trebalo bi biti Sensei Fox vs Sensei Owl.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 2):
realukakovacu
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Pimp my games

Post Postao/la kovacu »

M0by je napisao/la: 20 lis 2021, 20:41 Nesto trenutno u izradi.
A New Challenger Approaches.... Sensei Fox.
Malo promjene za Onitamu, trenutno jos WIP i trebalo bi biti Sensei Fox vs Sensei Owl.

slika
Jao kako si mi sad dobru ideju dao.
Mogo bi retheme napravit Onitame sa Dragon Ball minijaturama + boardom. Turtle hermit vs crane hermit na tenkaichi.
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Pimp my games

Post Postao/la M0by »

kovacu je napisao/la: 20 lis 2021, 22:13
Jao kako si mi sad dobru ideju dao.
Mogo bi retheme napravit Onitame sa Dragon Ball minijaturama + boardom. Turtle hermit vs crane hermit na tenkaichi.
Onitama Unmatched style :)
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”