Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 277 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la Minsc1610 »

Meni je Tapestry sjajan. Mislim da ljudi žele da je igra nešto drugo što ona nije. Malo je Jamie navukao ljude na civ igru koja to zapravo nije, nego neki track and resource management, koji je meni baš fora. Al ajd dobro.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
CrazyBunnyGuy
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Bolindus je napisao/la: 15 ruj 2021, 14:09 Koji je problem s tim tapestry, zašto ga ljudi ne vole ?
Sad ću uzrokovati lavinu bijesa kad kažem "tema" :P ali ono što @Minsc1610 reče, jednom kad se čovjek pomiri s činjenicom da Tapestry nije CIV igra onda je igra dobra. Ja sam Tapestry kupio jer sam htio civilizacijsku igru, a dobio sam momentalni popizditis kada sam vidio da je apsolutno nepovezano to koja je tvoja civilizacija, koju tapestry kartu odigravaš i koje tehnologije imaš. Nepovezano s temom razvoja civilizacije. I jedne i druge karte ne dolaze ni u kakvim erama ili nekim redom (kao npr u Through the Ages) nego random. To doslovno znači da možeš imati Makers of Fire koji sjede u svojim špiljama i sanjaju o tranzistorima u prvom turnu, što bi se reklo... :/

EDIT: i onda pred kraj igre kada si recimo već uspio odletjeti u svemir pokupiš tehnologiju koja ti daje da shvatiš čemu služi i kako se proizvodi beton? Svi ćete sada poluditi i reći da cjepidlačim, ali to nije civilizacijska igra, ako je već prodana kao takva, onda bi trebalo imati sve skupa nekog smisla...

Inače, otkako sam se prestao time opterećivati i usredotočio se na generiranje bodova i menadžment gljiva, debelih ljudi, komunista i vreća, lakše je, zabavno mi je igrati i nemam više problema :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
sadistikoMinsc1610Vihor
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la sadistiko »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 15 ruj 2021, 14:15
Bolindus je napisao/la: 15 ruj 2021, 14:09 Koji je problem s tim tapestry, zašto ga ljudi ne vole ?
Sad ću uzrokovati lavinu bijesa kad kažem "tema" :P ali ono što @Minsc1610 reče, jednom kad se čovjek pomiri s činjenicom da Tapestry nije CIV igra onda je igra dobra. Ja sam Tapestry kupio jer sam htio civilizacijsku igru, a dobio sam momentalni popizditis kada sam vidio da je apsolutno nepovezano to koja je tvoja civilizacija, koju tapestry kartu odigravaš i koje tehnologije imaš. Nepovezano s temom razvoja civilizacije. I jedne i druge karte ne dolaze ni u kakvim erama ili nekim redom (kao npr u Through the Ages) nego random. To doslovno znači da možeš imati Makers of Fire koji sjede u svojim špiljama i sanjaju o tranzistorima u prvom turnu, što bi se reklo... :/

EDIT: i onda pred kraj igre kada si recimo već uspio odletjeti u svemir pokupiš tehnologiju koja ti daje da shvatiš čemu služi i kako se proizvodi beton? Svi ćete sada poluditi i reći da cjepidlačim, ali to nije civilizacijska igra, ako je već prodana kao takva, onda bi trebalo imati sve skupa nekog smisla...

Inače, otkako sam se prestao time opterećivati i usredotočio se na generiranje bodova i menadžment gljiva, debelih ljudi, komunista i vreća, lakše je, zabavno mi je igrati i nemam više problema :)
Upravo to! Lijepo rečeno. Ja preko toga ne mogu proći.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

Bolindus je napisao/la: 15 ruj 2021, 14:09 Koji je problem s tim tapestry, zašto ga ljudi ne vole ?
Po recenzijama ispadaju česte nelogičnosti u tematici pri igranju. Tipa da ti kao pećinski čovjek razviješ neku DNK tehnologiju i sl. No mehanički igru hvale.
Nisam igrao, samo komentiram što sam pročitao po reckama.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la dlakar »

Ja mislim da nisam nikad ni čitao naziv tehnologije, samo simbole gledam. 😁
Možda bih najviše zamjerio random efekt tapestry karata. One uvelike odlučuju pobjednika. Civilizacije su naknadno dorađene i izbalansirane . Mada nisam neki ekspert za igru, bodovi su mi znali oscilirat od 150 do 300. Bratić koji ju igra redovito, kaže da se stalno vrti oko 300. Tak da vjerojatno trebam još neke stvari prokljuvit. Mislim da tu igru ne treba previše kompetetivno doživljavat nego jednostavno igrat svoju igru i probat izvući maksimum od onog što se nudi ne obazirući se na rezultat drugih igrača. Mehanika je zanimljiva i igra nudi to određeno zadovoljstvo kad uspiješ kombiniranjem napraviti puno sa relativno malo poteza. Temu jednostavno zanemarite.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

Da, to i je zamjerka: Kako možeš zanemariti temu u civ igri? I tu razumijem, jer cijela civ tematika onda izgleda glupo.

Ali opet, ja trabunjam, a igru prob'o nisam. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la roverandom »

A kad u through the ages (mnogima najbolja civ igra) šalješ konjanike u avionima, to ništ a? Glavni energent je bronca a imaš kompjutere razvijene, to ništ?

Tapestry je civ igra, ali ne realna, nego neka fantazijska, ili u nekom drugom svemiru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
Papaver
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la priroda15 »

Lagani offtopic ali danas sam svratio u Cartu jer sam bio u prolazu i dok sam bio tamo, netko je kupio Ticket To Ride Europe anniversary ed. za nešto više od 800 kn . Očito ljudi kupuju....

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la dlakar »

roverandom je napisao/la: 15 ruj 2021, 16:44 A kad u through the ages (mnogima najbolja civ igra) šalješ konjanike u avionima, to ništ a? Glavni energent je bronca a imaš kompjutere razvijene, to ništ?

Tapestry je civ igra, ali ne realna, nego neka fantazijska, ili u nekom drugom svemiru.
To ti je fenomen. Nešto kao Hrvatska vojska koja posjeduje avione iz prošlog stoljeća , samo obrnuto.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Antun
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 18 ožu 2017, 13:10
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Sajam društvenih igara u Meeple's Corneru

Post Postao/la Antun »

grof je napisao/la: 15 ruj 2021, 13:37 Mislim da je jedan ono mint Tapestry otišao za 300 kn. No možda se javi kupac pa potvrdi ;)
To je ono čemu sam ja svjedočio.
Mislim da je i @Ahilya bila prisutna na tom štandu.
Yup, nisam ni ja bio zainteresiran ali za tu cijenu je bilo stvarno teško odbit :)
Glede same igre, može biti jako swingy zahvaljujući tim tapestry kartama ali inače mi se zasad čini mehanički solidna.
Overproduced AF, ali opet, za tu cijenu - who cares?
Igrao sam i gorih igara sa boljim temama tako da... ¯\_(ツ)_/¯
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antun za post (ukupno 2):
grofsadistiko
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”