Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Znam, znam, ali nekako sam skrt za te inserte. :facepalm
Ali morat cu...
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

I dalje ćeš bit...dok ne kupiš prvi. 😁
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Znači ja sam već u toj fazi da si uračunam to u trošak nabavke igre, teško mi je uopće zamisliti ne imati insert. Jedine koje nemam su oni koji odižu poklopac, ali tu samo čekam da me prođe averzija.
bunjo
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2017, 20:18
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la bunjo »

Da,i mene živcira predugi setup. I taman kad sam mislio kupiti insert,izbacili novu expanziju(Expansion period),i sad banana. Moram čekati da naprave novi insert :)
Makar sad ima toliko toga da ne znam kako će to uopće stati u kutiju :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru bunjo za post:
Mago de Umago
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Krenuo sam ja u nabavku materijala i opreme pa da si sam napravim par inserta. I kako kod kuce nemam bas nista sto mi treba krenem ja surfati...aluminijsko ravnalo, skalpel, gumena podloga, ljepilo, foamcore ploce...s postarinom oko 800-900kn... rofl

Trebao bi napraviti 10 inserta da mi se isplati...
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

u utorak se u varaždinu ponovo igrao struggle of empires u sedmero, jednostavna i zabavna igra, prepuna interakcije među igračima
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Htio bi podijeliti jer ima dobrih stvari, a ne znam koja je tema prikladna:


Jako dobre igre su preporucili.
  • Fantasy Realms o kojem sam pisao mi nije sjeo, al drugima se moze svidjeti.
  • The Crew 2 mi je na must buy listi vec pola godine, prvi dio se jako cesto igra, al u 2. su dali bolji spektar misija koje se trebaju obavit i poboljsali citljivost katata. Sam cekam da se pojavi eng verzija igre u EU trgovinama, a trebalo bi kroz par tjedana, ak ne dode do opet neke odgode.
  • A ova zadnja igra koju su preporucili, Regicide mi je onak mind blown. Igrat ce se odmah prvom prilikom. Kako volim kad netko smisli genijalnu igru koju mozes igrat sa obicnim poker kartama. Ovo ovak na prvu izgleda fantasticno. Taman sam za CM rodjendan kao gratis item dobio neke warewolf poker karate koje ce se super uklopit u ovu temu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 2):
Papaverrealuka
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

https://boardgamegeek.com/boardgame/275044/glow (2 partije)

slika

Glow je igra u kojoj pomoću raznih elemenata na kockama (vatra, voda, kristali...) pokušavamo naći izlaz iz tamne šume skupljajući svjetlost (bodove).
Tijekom igre susrećemo razna bića koja nam daju nove kocke, načine bodovanja (npr. svaki par voda + vatra = 3 boda) i razne druge sposobnosti.
Posebnost igre (uz vizualan dojam) je što re-rollove plaćamo bodovima (na početku igre je svaki re-roll 1 bod ali kasnije ako ste npr. na 35 bodova onda je re-roll 3 boda).
Simpatična dice rolling, engine building, set collection igra family težine za odigrati tu i tamo - ocjena 7.5/10.


https://boardgamegeek.com/boardgame/317231/monasterium (1 partija)

slika
(Slikao sam samo setup, zaboravio slikati na kraju :facepalm )

U Monasteriumu putujemo kočijom i šaljemo svećenike u samostane čime otključavamo nove, bolje radnje na vlastitim player boardovima.
Neću puno o praviliima jer ih ima stvarno puno ali u suštini, igrač na potezu drafta kocke i radi neku od mogućih radnji povezanu s brojem na kocki.

Jedna stvar koja me baš nije oduševila je postavljanje kocki na početku runde, igrač baca kocke i stavlja sve kocke od jednog broja npr. 5 na glavnu ploču (slično kao u Las Vegasu). Onda 2. igrač to ponavlja itd. dok ne postavimo sve kocke. Nakon toga kreće "prava" igra gdje na potezu igrač uzima do 3 kocke jednog broja i radi radnje povezane s tim brojem.
Ovaj dio mi nepotrebno produžuje igru. Mislim da bi se bez problema moglo i bez toga.
Na početku runde bacimo sve kocke, postavimo na brojeve i vozi.

Sama igra je san svakog euro gamera. Hrpa opcija, napravi ovo pa dobiješ ovo, pretvori ovo u ovo, ispuni ovaj zadatak itd.
Podnaslov igre bi mogao biti Euro: The Eurogame.

Mislim da igra ne donosi ništa revolucionarno ali stvari koje radi, radi odlično.
Odlična dice drafting, action selection, worker placement igra Kennerspiel kategorije. Preporuka ljubiteljima eurogameova - ocjena 8.5/10.


https://boardgamegeek.com/boardgame/245934/carpe-diem - 7. partija

Nakon 7 partija komotno mogu reći da mi je Carpe Diem al pari sa Castles of Burgundy-em, možda čak i mrvicu draža.
Sam dizajn igre je prekrasan, igra teče glatko, baš je užitak igrati je. :thumbs
S druge strane, artwork je valjda najgori ikad, ikonografija koma, vizualni nered smeđih i zelenih nijansi. :thumbs_down

Ocjena 9/10.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 7):
smurfORnotkockicarealukatanelornValsimPapaverTeehee(R)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Koji imaš carpe diem? Ja sam čekao i kupio ovo novo izdanje ( bijela kutija) ali još nismo igrali jer će tek doći kao poklon
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

kockica je napisao/la: 03 ruj 2021, 11:58 Koji imaš carpe diem? Ja sam čekao i kupio ovo novo izdanje ( bijela kutija) ali još nismo igrali jer će tek doći kao poklon
Taj u bijeloj kutiji. (kao 2nd edition jel)
U odnosu na 1st edition su popravili poleđine pločica (sada su crne i bijele) ali ostala ikonografija je stvarno kriminal.
Bio sam već stavio sliku:

slika
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”