Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 31 kol 2021, 09:24
grof je napisao/la: 31 kol 2021, 08:24 @kockica pa što ne stavljaš takve recke na portal? Pa bar si ti to nekada radio. :)
Ma moram pofotkati
Aha, ajte ajte. BTW, znaš da po novome fotke bacaš na naš Wordpress direktno u Zbirku medija. Nema više mambo-džambo s google fotkama i linkanjima ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

kockica je napisao/la:
docich je napisao/la: 30 kol 2021, 21:59 slikaslikaslika. Evo ti i pismena suglasnost. slikaslika

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Evo onda samo za tebe :D mačke ovdje imaju fetis da zategnute na svaku igru.

slika
slikaslika
Odobrile mace

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
retko63
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Fantasy Realms
https://boardgamegeek.com/boardgame/223 ... asy-realms
U subotu pokupio igru u Meeples, doso doma, ekipa taman na putu bila, sleevo karte i reko taman da je krstimo.
Ekipa i nije previse odusevljenja bila, neki su rekli da im je igra preodbojna zbog silnih kombinacija i da bi radije igrali neku drugu kartasku igru koju imam. Neke je glava bolila od citanja teksta, keyworda i pokusaja pronaci najbolju kombinaciju karata, jednom je igra super i tako. Reko nece se ovo bas igrat.
Mislim da je ovdje problem taj sto ima 50tak jedinstvenih karata i da ti treba malo vremena da karte prepoznajes po slici i da ne moras svaki put citat ime, boju i efekt. Kad naucis sve karte na pamet i kad znas s cim raspolazes e onda igra krece bit zabavna pretpostaljam.

Moje misljenje je da je igra dobra, al fali mi malo vise interakcije izmjedju igraca jer ono skupljas najboljih 7 karata, ne znas tocno sto protivnici imaju i na kraju svako zbroji svoje bodove i vidimo ko ima najvise. Na kraju onaj koji je imao najvise se i nije nest posebno "pobjednicki" osjecao jer tokom gamea nije imao dojam u kolikoj je prednosti/zaostatku u odnosu na druge igrace.
Ovak na prvu mi se vise svidio Amul: https://boardgamegeek.com/boardgame/260710/amul kojeg sam probao prije 2 tjedna u Meeples.

Tak da igru sutradan stavio na prodaju i onak u 15min mi se jave trojica tu na forumu :lol: Osla je prvom koji se javio i nadam se da ce njegovoj ekipi igra bit zabavnija. A ostalima porucujem pa ak ih interesira igra da bace oko na igraj.si jer su taman prosli tjedan stavili 15% popust na tu igru (onak dan prije nego se zatvorila grupna narudzba) i ta cijena vam je najjeftinije sto ce te nac igdje + jos i djabe dostavu imate u Meeples 1 mjesecno.

Igralo se jos:

Just One
https://boardgamegeek.com/boardgame/254640/just-one
Jako dobra i kreativna party igra. Dobro je igrat u sto vise igraca (mi smo u 5 igrali). Igra je full jednostavna i zabavna i mogu je igrat i ljudi koji nisu previse zainteresirani za moderne drustvene igre. Igra se moze igrat prakticki preko mobitela, tak da svaki igrac uzme svoj mobitel i na njemu zapise hit, a random rijeci se mogu generirat preko bilo kojeg online toola za generiranje rijeci.

The Mind
https://boardgamegeek.com/boardgame/244992/mind
Vjerovatno svima poznata igra. Kupio ju iz 2 razloga da ju probam jer je fora koncept i jednostavna je i da mogu druge igre igrat sa istim kartama. Igra nije spektakl, al je bilo zabavno igrat


No Thanks
https://boardgamegeek.com/boardgame/12942/no-thanks
Uzeo iz The Mind 3-35 karte i napravio tokene i deri.
Igrao sam igru prije preko bgarene i super mi je koncept i to kockanje kad uzet neku kartu, a kad ne.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
kockica
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

kovacu je napisao/la: 31 kol 2021, 12:58 The Mind
https://boardgamegeek.com/boardgame/244992/mind
Vjerovatno svima poznata igra. Kupio ju iz 2 razloga da ju probam jer je fora koncept i jednostavna je i da mogu druge igre igrat sa istim kartama. Igra nije spektakl, al je bilo zabavno igrat
Predlazem da s tim kartama zaigras The Game: https://www.boardgamegeek.com/boardgame/173090/game
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
kovacu
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la retko63 »

docich je napisao/la: 31 kol 2021, 12:14
kockica je napisao/la:
docich je napisao/la: 30 kol 2021, 21:59 slikaslikaslika. Evo ti i pismena suglasnost. slikaslika

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Evo onda samo za tebe :D mačke ovdje imaju fetis da zategnute na svaku igru.

slika
slikaslika
Odobrile mace

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Bok ! Baš ti je dobar mačor,ovo je moj bivši nestali.Kad sam se selio iz kvarta u kvart prije par godina, nestao mi je i eto dan danas ga se sjetim a ostala mi je samo njegova fotografija koju upotrebljavam kao avatar gdje god mogu.Zamolio bih moderatore neka mi ne zamjeraju što sam skrenuo sa teme društvenih igara na kućne ljubimce !

Hvala !
slika

Baš ga uhvatio pri buđenju he he he !
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Ma trebalo bi otvoriti temu kućni ljubimci i igre. Ovo je kod mog buraza, učio ga terraforming mars a onda se njegova maca stustila na mars umjesto kartice deimos down.

slika

Imamo još jednu macu, preuzeo je od pokojne bake početkom prošle godine i otad smo prestali igrati igre na podu jer isto bez srama legne nasred ploče.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
retko63
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 31 kol 2021, 15:55 Ma trebalo bi otvoriti temu kućni ljubimci i igre. Ovo je kod mog buraza, učio ga terraforming mars a onda se njegova maca stustila na mars umjesto kartice deimos down.

slika

Imamo još jednu macu, preuzeo je od pokojne bake početkom prošle godine i otad smo prestali igrati igre na podu jer isto bez srama legne nasred ploče.
Sjela je na ploču iz protesta jer si odigrao Underground detonations. :P
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Jucer konacno nabacili Teotihuacan s Late Preclassic Period ekspanzijom.
https://boardgamegeek.com/boardgame/270 ... sic-period

slika

Plemena su uvela jos jedan nivo tezine, a to mi se svidja. Moje pleme se moglo micati +1 polje po zelji, a za 3 cocoa sam mogao otputovati gdje god sam zelio. I to je super, ali minus mog plemena je sto kod collectanja cocoa uvijek dobijem -1 coco i to me ubilo u pojam, tesko sam se priviknuo na to. Uvijek mi je falio taj jedan j***** coco...
Kolegino pleme je zadrzalo sva 4 starting tilea, za 2 je dobio benefite na pocetku, a za preostala 2 na pocetku 2. i 3. eclipse. Zato je morao svaki put kad je radio akcije na 6,7,8 placati dodatno drvo. Tesko mi se je staviti u njegovu kozu i reci kako je to izgledalo.

Uglavnom dosta je teza igra sada. Piramida se teze gradi, dekoracije isto tako. Super je fora sto postoje akcije koje ti otkljucavaju zakljucane radnike za free i iako smo dosta malo to koristili imam osjecaj da se moze to podosta iskoristiti.

Narancasti temple je bio u drugom planu, ali mislim da nije lose i po njemu udarati jer static abilitiji koje daje nisu za bacit.

Malo smo se mucili u pocetku jer se kolega nije sjecao skoro nicega (dugo nismo igrali jer smo cekali ekspanziju), ali brzo je pohvatao konce. Vodio sam na kon prve 2 eclipse, ali je u zadnjem krugu dobro tempirao poteze i s 3 workera na 5 gradio piramidu, s dodatnim cocom je uspio sva 3 workera prebaciti na 6 i tu je dosta bodova skupio. 151-144 za njega na kraju.

Minusi:
- Setup. 1001 mala vrecica, brdo svega. Ova igra zbilja treba nekakav insert.
- Broj igraca. Ovo stvarno treba igrati bar u 3, a najbolje u 4. Ovi neutralni workeri koji stoje na mjestu zbilja ubiju u pojam. 2 se nasade na isto polje i ako je to neki od resursa i ako se potrefi da i drugi krug tamo ostanu to stvarno na kraju ispadne brdo potrosenih cocoa. U 4 igraca sve to stalno kruzi okolo i mislim da je tada igra fantasticna.

Sve u svemu i vise nego pozitivan dojam. Volim Tascinijeve igre i taj dice management. Genijalac. Vizualno predivna igra, sigurno nejljepsa do sada (sucker sam za te stare civilizacije). Kockice su zbilja mogle biti npr. drvene u nekim pastelnim nijansama, ali to se lako da srediti.
Za 10ak dana cemo opet igrati i nadam se da cemo uspjeti naci bar jos jednog igraca.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 11):
margejuri006AntomonkockicarealukatanelorndadosmurfORnotroverandomdlakar i još jedan korisnik
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Mago de Umago je napisao/la: 02 ruj 2021, 08:34 Jucer konacno nabacili Teotihuacan s Late Preclassic Period ekspanzijom.
https://boardgamegeek.com/boardgame/270 ... sic-period

slika

Plemena su uvela jos jedan nivo tezine, a to mi se svidja. Moje pleme se moglo micati +1 polje po zelji, a za 3 cocoa sam mogao otputovati gdje god sam zelio. I to je super, ali minus mog plemena je sto kod collectanja cocoa uvijek dobijem -1 coco i to me ubilo u pojam, tesko sam se priviknuo na to. Uvijek mi je falio taj jedan j***** coco...
Kolegino pleme je zadrzalo sva 4 starting tilea, za 2 je dobio benefite na pocetku, a za preostala 2 na pocetku 2. i 3. eclipse. Zato je morao svaki put kad je radio akcije na 6,7,8 placati dodatno drvo. Tesko mi se je staviti u njegovu kozu i reci kako je to izgledalo.

Uglavnom dosta je teza igra sada. Piramida se teze gradi, dekoracije isto tako. Super je fora sto postoje akcije koje ti otkljucavaju zakljucane radnike za free i iako smo dosta malo to koristili imam osjecaj da se moze to podosta iskoristiti.

Narancasti temple je bio u drugom planu, ali mislim da nije lose i po njemu udarati jer static abilitiji koje daje nisu za bacit.

Malo smo se mucili u pocetku jer se kolega nije sjecao skoro nicega (dugo nismo igrali jer smo cekali ekspanziju), ali brzo je pohvatao konce. Vodio sam na kon prve 2 eclipse, ali je u zadnjem krugu dobro tempirao poteze i s 3 workera na 5 gradio piramidu, s dodatnim cocom je uspio sva 3 workera prebaciti na 6 i tu je dosta bodova skupio. 151-144 za njega na kraju.

Minusi:
- Setup. 1001 mala vrecica, brdo svega. Ova igra zbilja treba nekakav insert.
- Broj igraca. Ovo stvarno treba igrati bar u 3, a najbolje u 4. Ovi neutralni workeri koji stoje na mjestu zbilja ubiju u pojam. 2 se nasade na isto polje i ako je to neki od resursa i ako se potrefi da i drugi krug tamo ostanu to stvarno na kraju ispadne brdo potrosenih cocoa. U 4 igraca sve to stalno kruzi okolo i mislim da je tada igra fantasticna.

Sve u svemu i vise nego pozitivan dojam. Volim Tascinijeve igre i taj dice management. Genijalac. Vizualno predivna igra, sigurno nejljepsa do sada (sucker sam za te stare civilizacije). Kockice su zbilja mogle biti npr. drvene u nekim pastelnim nijansama, ali to se lako da srediti.
Za 10ak dana cemo opet igrati i nadam se da cemo uspjeti naci bar jos jednog igraca.

slika
https://www.foldedspace.net/store/teotihuacan/

Nisu skupi, lako se sastave i brzo dođu. Netko me tu navuko na to, mislim da je @CrazyBunnyGuy .
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Mago de Umago
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Vjerojatno, ja sam im neplaćeni ambasador na ovim prostorima. Od jučer imaju 15% više cijene because reasons, ali i dalje prihvatljivo s obzirom na dobiveno.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”