Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

kockica je napisao/la:Pa svaka igra bi ti bila upropastena sa nekim tko znatno usporava.. Jednostavno rješenje - pješčani sat, ne odigras unutar tog vremena negativni bodovi pa da vidiš. U jednom trenu smo i mi počeli previše brijati sa kombinatorikama pa smo skoro uveli to rješenje, ali srećom nije trebalo.

Kužim kada netko igra prvi put pa zapinje sa optimizacijom ali odavno smo se dogovorili da nam nije bitna pobjeda već upoznavanje igre pa ne cjepidlacimo.

Igra me inače na prvu oduševila, super je legla udvoje a isto mi se dopalo povezivanje kartica sa akcijama. Umjetnost tak-tak. No onda smo kroz nekoliko sljedećih partija malo sarali sa strategijama ( naravno u skladu sa situacijom) i previše nam se jedna pokazala dominantnom? ( tko god ju je igrao, uvijek je pobjedjivao) Ne znam, možda smo igrali na malom broju ( mislim oko 5) a navodno ekspanzija dosta popravlja stvar. Igru smo posudili od docicha a on je imao i promo sa zelenom kupolom ( ako se dobro sjecam). Sve u svemu mehanika mi je super bila, samo da nam nije bilo ocito preusmjereni put do pobjede.

Ali to je samo moj dojam :D
Mi smo dosta sarali i nismo bas nasli put do pobjede (sapni mi :)). Na dosta razne nacine pobjedjuhemo jedino nesmijes zanemarit svoj grad.
Da ona zelena kupola je promo ali mislim da u sljedecim reprintovima dodje u kutiji sa baznom igrom. Ja sam ju uzeo na essenu

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Odlicno igra radi i u 2 i u 4.cak mi je draza u 2 jer traje sat vremena. Inace je pola sata po igracu

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 116
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 616 puta
 pohvaljen: 237 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Teehee(R) »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 23 srp 2021, 12:37 Ima li Underwater Cities nešto slično da sugerira što raditi prvih par turnova ili ne?
Nema.
docich je napisao/la: 23 srp 2021, 12:46 Mi smo dosta sarali i nismo bas nasli put do pobjede (sapni mi :)).
Crveni gradovi. :D
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Teehee(R) je napisao/la: 23 srp 2021, 13:18
Crveni gradovi. :D
Na njih je igrao i pobjednik sinoćnje partije.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

@docich
Ne mogu se sad sjetiti, znam da je imalo veze sa onim kelpovima. A opet, možda smo stvarno imali mali broj partija. Stalno nas je vuklo da isprobavamo novu partiju ali problem je što su u konacnici sve partije djelovale slično. Možda da smo igrali sa još nekim pa da su nam se otvorile oči? szbunjen

Pulsar koji si nam posudio naprosto nam je sazvakao UC :)

@CrazyBunnyGuy
Da mi sad kažemo kako nam vani lijepo sunčano i bez oblačka, ti bi rekao da smo te nagovoriti na kupnju Ray Ban naočale sa polariziranim staklima :P

Ali ne, igra ne treba intro, jednostavan je slijed akcija, samo je ono uparivanje kartica sa akcijskim mjestima malo brainburner jer se trudis naći najbolje kombinacije.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Pa dobro, i meni se čini da je to uvijek cilj postavit crveni grad koji se boduje kod svake produkcije. Još ubrat specijalnu kartu koja ga dupla na kraju partije je sinoć bio dobitni kombo. Al opet, stvar je optimizacije poteza i taktički element pri izboru akcija i odigravanju kartice. To mi se jako sviđa i to je ono što me malo podsjeća na Terraforming Mars, ali samo po osjećaju...igra je inače potpuno drugačija i ima mjesta za obje u kolekciji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
grofkockicaTeehee(R)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

dendarii42 je napisao/la: 23 srp 2021, 13:21
Teehee(R) je napisao/la: 23 srp 2021, 13:18
Crveni gradovi. :D
Na njih je igrao i pobjednik sinoćnje partije.
Ako je to onaj koji vas je usporavao, onda vas je dobio na umor a na crvene kupole 8-)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

dlakar je napisao/la: 23 srp 2021, 13:34 Pa dobro, i meni se čini da je to uvijek cilj postavit crveni grad koji se boduje kod svake produkcije. Još ubrat specijalnu kartu koja ga dupla na kraju partije je sinoć bio dobitni kombo. Al opet, stvar je optimizacije poteza i taktički element pri izboru akcija i odigravanju kartice. To mi se jako sviđa i to je ono što me malo podsjeća na Terraforming Mars, ali samo po osjećaju...igra je inače potpuno drugačija i ima mjesta za obje u kolekciji.
Ma ignoriraj, ja sam očito u manjini po tim pitanju ali i opet da mi se ponudi igranje, ne bih odbio tako da nešto i ima u njoj :thumbs
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Meni se na prvu čini kako je što više gradova sa tri različite tvornice dobitna strategija. Još sam izvuko na poletku dvije kartice gdje mogu gradit na 4. polje grada. Mislio sam da ću ih razvalit. Kad ono....sve stalo, nema resursa, nema povoljnih akcijskih polja. Dok sam se ja pripremo za prvu produkciju, pobjednik partije je pokupio 3 specijalne kartice za bodovanje. Bio sam uvjeren da troši poteze bezveze i da si smanjuje opcije odigravanja. Ne znam kak je sve stigo, stvarno mi čudno. Uglavnom, nas troje bili oko 80 bodova (što vjerujem da je jako slabo) a on na 150. Sve što se moglo pobrat, uzeo je. Jedva čekam odigrat opet.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Teehee(R) je napisao/la:
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 23 srp 2021, 12:37 Ima li Underwater Cities nešto slično da sugerira što raditi prvih par turnova ili ne?
Nema.
docich je napisao/la: 23 srp 2021, 12:46 Mi smo dosta sarali i nismo bas nasli put do pobjede (sapni mi :)).
Crveni gradovi. :D
slikaslikaslika

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”