Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la neoch »

roverandom je napisao/la: 21 srp 2021, 14:37
Ako je netko povukao endgame bodovnu intrigu znači da nije povukao neku koja mu može odmah pomoći ili borbenu. Trebalo bi napravit statistiku koja eventualno potvrđuje to da onaj ko povuće endgame intrigu pobjeđuje u većini slučajeva.
Nisam igrao Dune, ali sa ovim se mogu u potpunosti složiti. Pa u puno igri biraš sam ili te zapadne neka kartica/radnja koja ti može pomoć odmah ili ti pomaže prema boljem end gejmu. Na tebi je da se prilagodiš tome ili ignoriraš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post:
juri006
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Cooper Island, 41 bod, sad to već bolje zvuči
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
CrazyBunnyGuy
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ajajaj, sinoć smo igrali Spirit Island nakon gotovo mjesec dana pauze (Gloomhaven još uvijek dominira), skoro spušismo i vidi se da smo zahrđali. Many Minds Move As One i Lightning's Swift Strike. Obožavam sve spirite koji gurkaju zvijeri uokolo i Many Minds je stvarno izvrstan u tome. Također stvara i dosta straha, što nam je i osiguralo pobjedu naravno uz veoma jednostavno uništavanje radova zahvaljujući Munji.

Doduše bilo je tijesno, jedan event nas je natjerao takoreći da izbacimo dvije invader karte iz špila, što je skratilo samu igru, a u jednom trenutku nam se dogodila užasna kaskada blighta (nismo uočili nešto tokena koji su bili skriveni iza usranih gradova...) tako da smo u završnicu ušli s jednim blightom na blighted island karti i potencijalom da moramo staviti, onako, barem pet blightova tijekom ravagea. Do instawina preko straha nam je ostalo 11 strahova za izgenerirati...

I uspjeli smo! Many Minds stvarno može puno straha proizvesti kad se stavi na to, ali najgore je bilo što su do izražaja opet došle moje očajne vještine u matematici i krivo sam pozbrajao tako da kada smo završili turn isproducirali smo 10 od 11 strahova! :O

Tu sam malo "varao" odnosno radili smo undo, s obzirom da sam cijeli plan iznio Mariu prije nego smo uopće krenuli u fazu selekcije karata i obećao mu da mogu isproducirati dovoljno straha, on je odigrao jednu bzvz kartu koja mu je samo za elemente trebala. E, pa dogovorili smo se da tu kartu povuče i odigra drugu, za koju je imao energije i davala je iste bitne elemente, a actually je producirala nešto straha. Da sam dobro zbrojio sve on bi tu kartu sigurno odigrao, tako da ovo i dalje smatram čistom pobjedom. Kao ono kad te optuže da se dopingiraš, a ispadne da ti tijelo samo proizvodi masu testosterona nisi ti kriv :P Čisto s mrljom, oksimoronski, ali štaš...

Sutra idemo u goste i nosimo Spirit, podučavamo dvojac igri i nadamo se da će im se svidjeti, uzbuđeni su.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
kockicaneochMinsc1610tanelorn
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la neoch »

Nedavno sam na poklon dobio https://www.boardgamegeek.com/boardgame/244995/illusion i kako god nam netko od ekipe dođe do nas pokažemo mu novu igru. Jako je jednostavna za naučit, ima doslovno 3 pravila, brzo ste spremni za krenut, kratka i jako jako zabavna sa neprestanim "ma kakoooo!!" elementom. Preporuke svima, odličan mali party game. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post (ukupno 2):
realukatanelorn
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

neoch je napisao/la: 22 srp 2021, 08:41 Nedavno sam na poklon dobio https://www.boardgamegeek.com/boardgame/244995/illusion i kako god nam netko od ekipe dođe do nas pokažemo mu novu igru. Jako je jednostavna za naučit, ima doslovno 3 pravila, brzo ste spremni za krenut, kratka i jako jako zabavna sa neprestanim "ma kakoooo!!" elementom. Preporuke svima, odličan mali party game. :thumbs
Imam doma, jako zgodno. I za klince i za veće i za plažu i za pivu...
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
realuka
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Antomon je napisao/la: 21 srp 2021, 08:59 Grafički dizajn je funkcionalan, na prvi pogled mi je djelovala kao ružna igra, ali sada vidim zašto išli u ovom smjeru, išli su na funkionalnost umjesto estetiku što je meni pohvalno.
Jucer sam pogledao igru Dune Imperium na Rhado runs through i moram reci da mi se stvarno svidja dizajn ploce i karata, bas to sto kazes vrlo pregledno, jasno i funkcionalno. I estetika mi je ok.

Inace super mi izgleda ta kombinacija worker placementa, deck buildinga i jos borbe na ploci. Nisam igrao tako da ne znam kako je izbalansirano, ali ovako se cini vrlo zanimljivo.
Zadnja izmjena: juri006, dana/u 22 srp 2021, 13:05, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

roverandom je napisao/la: 21 srp 2021, 14:37 Ne razumijem baš neke od ovih komentara koji spominju take-that jer ga nema u igri szbunjen
Mi smo se susreli sa "take that" elementima. Npr karta kojem blokiraš drugim agentima (igračima) da idu na određeno mjesto na ploči, kamo efektivno blokiraš nekoga da tamo stane iako ti možda ne misliš poslati agenta tamo. Ili intriga kojeg iz combata mičeš protivniku jednu trupu i ubacuješ svoju iz supplya.

Nema puno takvih karti, ali ih ima. Ne smeta mi taj element igre, donosi malo živosti u igru.
roverandom je napisao/la: 21 srp 2021, 14:37 Ako je netko povukao endgame bodovnu intrigu znači da nije povukao neku koja mu može odmah pomoći ili borbenu. Trebalo bi napravit statistiku koja eventualno potvrđuje to da onaj ko povuće endgame intrigu pobjeđuje u većini slučajeva.
Nisam ulazio u dublju analizu, ali u igri kamo je za pokretanje kraja igre potrebno 10 bodova imaš 5% šanse (2 od 40 karata) izvučeš kartu\intrigu koja potencijalno nosi 3 boda, odnosno 2 boda. Uvijeti na tim kartama su stvari koje inače radiš tijekom igre. Meni to nije balansirano na ukupnu količinu bodova. Kužim te kada spominješ statistiku, ali meni sam koncept toga nije legao.

Skužio sam kroz razgovor sa vama (hvala vam svima) zašto mi se Dune ne sviđa. Stvari koje ljudi navode kao zanimljive i napete, meni su dosadne.
Život ide dalje, vi uživajte u Duneu, ja ću naći nešto drugu što mi se sviđa. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 5):
Papaverkockicajuri006roverandomtanelorn
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 22 srp 2021, 08:24 Ajajaj, sinoć smo igrali Spirit Island nakon gotovo mjesec dana pauze (Gloomhaven još uvijek dominira), skoro spušismo i vidi se da smo zahrđali. Many Minds Move As One i Lightning's Swift Strike. Obožavam sve spirite koji gurkaju zvijeri uokolo i Many Minds je stvarno izvrstan u tome. Također stvara i dosta straha, što nam je i osiguralo pobjedu naravno uz veoma jednostavno uništavanje radova zahvaljujući Munji.

Doduše bilo je tijesno, jedan event nas je natjerao takoreći da izbacimo dvije invader karte iz špila, što je skratilo samu igru, a u jednom trenutku nam se dogodila užasna kaskada blighta (nismo uočili nešto tokena koji su bili skriveni iza usranih gradova...) tako da smo u završnicu ušli s jednim blightom na blighted island karti i potencijalom da moramo staviti, onako, barem pet blightova tijekom ravagea. Do instawina preko straha nam je ostalo 11 strahova za izgenerirati...

I uspjeli smo! Many Minds stvarno može puno straha proizvesti kad se stavi na to, ali najgore je bilo što su do izražaja opet došle moje očajne vještine u matematici i krivo sam pozbrajao tako da kada smo završili turn isproducirali smo 10 od 11 strahova! :O

Tu sam malo "varao" odnosno radili smo undo, s obzirom da sam cijeli plan iznio Mariu prije nego smo uopće krenuli u fazu selekcije karata i obećao mu da mogu isproducirati dovoljno straha, on je odigrao jednu bzvz kartu koja mu je samo za elemente trebala. E, pa dogovorili smo se da tu kartu povuče i odigra drugu, za koju je imao energije i davala je iste bitne elemente, a actually je producirala nešto straha. Da sam dobro zbrojio sve on bi tu kartu sigurno odigrao, tako da ovo i dalje smatram čistom pobjedom. Kao ono kad te optuže da se dopingiraš, a ispadne da ti tijelo samo proizvodi masu testosterona nisi ti kriv :P Čisto s mrljom, oksimoronski, ali štaš...

Sutra idemo u goste i nosimo Spirit, podučavamo dvojac igri i nadamo se da će im se svidjeti, uzbuđeni su.
Obožavamo Spirit Island. Od kada je stigla to nam je najigranija igra a nabavio sam ju isključivo jer ste ovdje svi skupa stalno pričali o njoj. Meni je bila na slikama ružna ( sad mi je najljepša) komponente bezveze (ajme kako su mi kul sad) i imao sam dojam da je to igra koju svaki put moram učiti iz početka kad je stavim na stol - ajme koja greška. Dakle, Igra je sve što sam htio da Robinson Crusoe bude, nije bio i na kraju sam ga prodao. Sin svaki dan kaže: hoćemo li jedan Spirit island? I svaki put kad nemamo bar dva sata na raspolaganju tužno moram reći sutra. Još mi fali Branch and claw. Uglavnom, htio sam reći hvala na topicu na forumu i svima vama koji ste neprestano pričali o SI. 😁😁😁
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 3):
juri006kockicatanelorn
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

hhehehe nema na čemu, drago mi je da se netko zakačio pošteno :)

Moja izloženost igrama je dosta malena, ne mogu reći da sam ih igrao i vidio stotine, ali čini mi se da Spirit Island ima ogroman broj kombinacija različitih razina složenosti, kompliciranosti.... Mislim, gomila spirita, layout otoka, eventi, fear karte, scenariji i protivnici; permutacije su nesagledive.

Jedan dan imaš partiju s dva seksi spirita i sve teče savršeno, drugi dan imaš krš od partije jer su spiriti loše raspoloženi i sl... Predivna jedna igra, beskonačno reigriva rekao bih.

Najveći sraz među igračima je oko tih evenata, ja ih obožavam, ima ljudi koji ih mrze, meni je osobno nedostajalo još malo nepredvidljivosti u osnovnoj igri. Jučer smo imali situacije kada bih ja pripremio savršenu obranu i sve i onda dođe event i maltene riješi sve probleme i moja obrana postane beskorisna što me raspizdi (ali onako ugodno, u duhu igre, ne visceralno da mi čir pukne...) "oooo, jbmu da sam barem znao napravio bih to i toooo!" ali meni je takav rasplet događaja izvrstan i tematski
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
Papaverjuri006Minsc1610tanelorn
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 22 srp 2021, 13:04 hhehehe nema na čemu, drago mi je da se netko zakačio pošteno :)

Moja izloženost igrama je dosta malena, ne mogu reći da sam ih igrao i vidio stotine, ali čini mi se da Spirit Island ima ogroman broj kombinacija različitih razina složenosti, kompliciranosti.... Mislim, gomila spirita, layout otoka, eventi, fear karte, scenariji i protivnici; permutacije su nesagledive.

Jedan dan imaš partiju s dva seksi spirita i sve teče savršeno, drugi dan imaš krš od partije jer su spiriti loše raspoloženi i sl... Predivna jedna igra, beskonačno reigriva rekao bih.

Najveći sraz među igračima je oko tih evenata, ja ih obožavam, ima ljudi koji ih mrze, meni je osobno nedostajalo još malo nepredvidljivosti u osnovnoj igri. Jučer smo imali situacije kada bih ja pripremio savršenu obranu i sve i onda dođe event i maltene riješi sve probleme i moja obrana postane beskorisna što me raspizdi (ali onako ugodno, u duhu igre, ne visceralno da mi čir pukne...) "oooo, jbmu da sam barem znao napravio bih to i toooo!" ali meni je takav rasplet događaja izvrstan i tematski
Slažem se. Probali smo jednu partiju sa eventima i nismo se snašli. Odigrali smo tri četiri partije vanila i svaki put ipako pobijedili, nakon toga ubacili evente, adversarija na 1 lvlu, pa nas je igra strla ko mrave. Odlučili smo se nakon toga još malo učiti, isprobavati spirite i stjecati iskustvo. I to mi je zapravo najveća fora - igra je sto igara u jednoj igri. Jakov za sada igra isključivo Trickstera, ja jako volim Lure i Ocean.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”