Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Antomon je napisao/la: 20 srp 2021, 23:16 Molim za mišljenje igrača kojima se sviđa Dune Imperium; koliko je presudno za uživanje u igri poznavanje Dune svemira (knjige, filmove itd.) za vas ?

Mi smo odigrali igru 2 puta, imam jako loše mišljenje o igri (ne bih sada širio otrov, ali ako nekoga zanima, mogu obrazložiti), nisam gledao niti čitao ništa vezano za Dune svemir, pa me čisto zanima.
Zasto nebi podijelio misljenje? Reci, mozda ces nekom pomoc pri odluci kupovine ove igre
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 3):
realukakockicaPapaver
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Antomon je napisao/la: 20 srp 2021, 23:16 Molim za mišljenje igrača kojima se sviđa Dune Imperium; koliko je presudno za uživanje u igri poznavanje Dune svemira (knjige, filmove itd.) za vas ?

Mi smo odigrali igru 2 puta, imam jako loše mišljenje o igri (ne bih sada širio otrov, ali ako nekoga zanima, mogu obrazložiti), nisam gledao niti čitao ništa vezano za Dune svemir, pa me čisto zanima.
Većina ekipe s kojom sam igrao Dune: Imperium nije upoznata s knjigama i nikome to nije bilo bitno.

Inače, igrao sam ju pet puta u četiri igrača i u toj ekipi se svima svidjela, a jednom u tri igrača, njima se baš i nije svidjela. :)

Mene i prvu ekipu igra je pogodila u svakom pogledu, odlična kombinacija napetog worker placementa, komboastičnog deck buildinga i sukobljavanja u area majorityju. Moj odabir naj igre 2020.

Nisu nas smetale intrigue karte, super su nam začin igri i ne slažem se baš da su take-that. :P
Naravno, mogu razumjeti da se ljudima to ne sviđa. Meni recimo odgovara određeni skriveni element u igri koji može poremetiti planove ostalih i zbog kojeg je igra do samog kraja napeta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
juri006Antomon
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la docich »

Ja sam ju igrao 1 i kraj mi je totalno razocaranje. Odlicna ideja za igru i mehanike koje odlicno pasu ali imam osjećaj da nije dovoljno istestirana. Prvo i najveći problem je da u u onom deck mislim da se zove intrige ili tako nesto oma samo 2 karte za end game score. Pa ogromnu srecu ima ko ih izvuce. Neke su op a neke banana. Primjer iz nase igre u 4 igraca. Na kraju igre 3 igraca su imali 8 bodova a jedan od ta 3 je imao oba 2 karte za end game scoring pa je dobio 4 boda i pobijedio. Znaci frajer je na random dobio 50posto bodova iz igre koja traje 2 sata.
Drugo jako je velika razlika u kartama u marketu. Desilo se da su bezveze karte i nitko ih ne zeli da ne razvodni deck pa se dosla slabo kupovalo.
Sa par house rula se moze rijesit da se izbace te 2 end game karte i da se market ako se nis ne kupi jedna karta diskardaca nova doda kao kod vecone deckbuildera.
Nadam se da ce exp to malo rijesiti

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
juri006
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Gledao sve ekranizacije Dunea, citao sve knjige pa sam ajmo reci upoznat sa svemirom, iako sam dobar dio toga zaboravio vezano uz knjige. Cak sam sad ovu mini seriju iz 2000 pogledao opet da cura dobije malo uvid u universe pa da joj možda neke stvari budu malo jasnije, i ono, stvarno loša gluma i relativno loša serija u biti kad razmišljam obzirom da ako nisi citao i nije ti jasno što se dešava, sve je nekako zbrda zdola.
Tko nije citao knjige, preporučam. Kolik ose sjecam i ovi nastavci koje nije pisao Herbert su mi bili ok. Universe i prica su stvarno dobri.

Mislim u igri je ajmo reci relativno solidno prenesen ovaj dio storija s worker placementom i kartama koliko vidim. Čak su to i u arnaku odradili dobro tematski koliko se da, npr za fajtanje s nekom letecom pticom potreban ti je avion simbol i koplje simbol.

Vezano za intrigue karte koliko sam vidio, isto nisu take that, osim ako ne gledaš, mislio si da ces pobjediti, i netko sad kad je game završio pokazao kartu i odnio ti pobjedu radi te karte.


Vezano za roll player, od svih polja mi je karizma jedino jako loše odrađena, 1 coin discount za taj turn, poprilično useless naspram drugih abilitija, obzirom da možda niti nema u marketu što želiš te se jednostavno gubi bilo kakav benefit. Eventualni house rule da ti ostaje token dok ga ne iskoristiš, makar i tad, nije neka sreca naspram drugih stvari.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Eto, u nekom trenutku bio sam obećao recenziju za Kitchen Rush igru, pa sam danas istu više objavio na webu:
https://igranje.hr/kolumne/obiteljska-i ... u-kuhinji/
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
realukaJerkooo
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

kovacu je napisao/la: 20 srp 2021, 23:51
Antomon je napisao/la: 20 srp 2021, 23:16 Molim za mišljenje igrača kojima se sviđa Dune Imperium; koliko je presudno za uživanje u igri poznavanje Dune svemira (knjige, filmove itd.) za vas ?

Mi smo odigrali igru 2 puta, imam jako loše mišljenje o igri (ne bih sada širio otrov, ali ako nekoga zanima, mogu obrazložiti), nisam gledao niti čitao ništa vezano za Dune svemir, pa me čisto zanima.
Zasto nebi podijelio misljenje? Reci, mozda ces nekom pomoc pri odluci kupovine ove igre
Dune je kupio frend iz društva, u igru sam ušao sa malo većim očekivanjima (među top igrama 2020.g., dosta visok rank na BGG-u, mehanike koje su mi zanimljive), nisam bio nahajpan, ali sam ušao sa stavom "show me what you got".

Najveći problem kojeg imam, koji mi se javio u oba igranja, što je igra jako dosadna. Kada sam čitao na netu i forumu, stekao sam dojam o puno napetijoj igri. Meni je ovo Lords of Waterdeep sa combat fazom koja je najobičniji "area majority". Očekivao sam u combatu i intrigama "fintu unutar finte" i ostao jako razočaran. Ili si imao sreće izvuči intrige koje ti pomažu combatu ili nisi. Ako te netko targetira intrigom, ne postoji element iznenađenja sa strane obrane. Take that element igre mi ne smeta, ali umjesto da moja reakcije bude "Mene si napao? Osjetit ćeš moj bijes!!", bila je "Aha. Ok.".

Najveći propust u dizajnu intriga,i u cijeloj igri, je ubaciti samo 2 endgame intrige u decku od 40 karata koje nose zajedno potencijalno 5 bodova u igri kamo kraj igre počinje kada netko skupi 10 bodova. Nama se prvu partiju dogodilo da smo trojica (od četri igrača) bili na 10 bodova, da bi jedan igrač pokazao da ima ispunjeno obje endgame intrige i dobije tih dodatnih 5 bodova. Totalno antiklimatično. Isto tako jedina mogućnost da mu se te intrige izbiju iz ruke je mjesto kamo kradeš intrige ako netko ima više od 4 intrige, što ne vidim zašto bi itko imao više od 4 intrige u ruci ako svi znamo da postoji mogućnost da ti ih netko ukrade.

Worker placement dijelu fali mogućnost da netko "ukrade" prvoga igrača za iduću rundu, igrati zadnji u rundi je gadno. Puno puta mi se dogodilo da u kartama nemam simbola za mjesta na koja hoću ići sa svojim agentom, što je moja greška u deckbuildingu, ali nekim rundama jednostavno nisam povukao prave karte za ono što želim raditi tu rundu iako sam ih imao u decku, tako sam u tim rundama ima osjećaj da se igra sama igra. Nisam osjetio napetost u worker placement dijelu nimalo.

U deckbuilding dijelu treba više mehanika za trashanje i vučenje karata, mjesta koja pružaju te mehanike su jako poželjna i često nedostupna, premalo put se izvrti cijeli deck. Premalo sam puta odigrao igru da mogu imati mišljenje o balansu karata, ali sam imao osjećaj da je razlika između slabih i jakih karata značajna.

Grafički dizajn je funkcionalan, na prvi pogled mi je djelovala kao ružna igra, ali sada vidim zašto išli u ovom smjeru, išli su na funkionalnost umjesto estetiku što je meni pohvalno.

Meni je najbitnija stvar u igrama, bez obzira na težinu igre, da imam mogućnost izbora kada donosim odluku o svom potezu. U Duneu mi se puno puta dogodila obrnuta situacija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
juri006
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

smurfORnot je napisao/la: 21 srp 2021, 08:30
Tko nije citao knjige, preporučam. Kolik ose sjecam i ovi nastavci koje nije pisao Herbert su mi bili ok. Universe i prica su stvarno dobri.
Uh meni su ove knjige koje je sin pisao dosta loše. Posebno ovi nastavci koji dođu između originalnih knjiga. Baš mi je dojam da muze svaki element priče koji može i nepotrebno napuhava.
Frankove su izvrsne, makar on počne malo previše zabrijavat na filozofiju od God Emperor of Dune nadalje.
Miniseriju nisam dugo gledao ali se sjećam da mi je unatoč trešu bila bolja od Lynchevog filma.
slika
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la T0mo »

Antomon je napisao/la: 20 srp 2021, 23:16 Molim za mišljenje igrača kojima se sviđa Dune Imperium; koliko je presudno za uživanje u igri poznavanje Dune svemira (knjige, filmove itd.) za vas ?

Mi smo odigrali igru 2 puta, imam jako loše mišljenje o igri (ne bih sada širio otrov, ali ako nekoga zanima, mogu obrazložiti), nisam gledao niti čitao ništa vezano za Dune svemir, pa me čisto zanima.
ja bi rekao jako male. Ja sam gledao sve filmove pa je fora znati o čemu se radi i same likove na kartama.
Ali ako ne znaš, i dalje je dobra igra :)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

dendarii42 je napisao/la: 21 srp 2021, 09:03
smurfORnot je napisao/la: 21 srp 2021, 08:30
Tko nije citao knjige, preporučam. Kolik ose sjecam i ovi nastavci koje nije pisao Herbert su mi bili ok. Universe i prica su stvarno dobri.
Uh meni su ove knjige koje je sin pisao dosta loše. Posebno ovi nastavci koji dođu između originalnih knjiga. Baš mi je dojam da muze svaki element priče koji može i nepotrebno napuhava.
Frankove su izvrsne, makar on počne malo previše zabrijavat na filozofiju od God Emperor of Dune nadalje.
Miniseriju nisam dugo gledao ali se sjećam da mi je unatoč trešu bila bolja od Lynchevog filma.
Mini serija ima ova iz 2000 koja je onako, gledljiva xD ...ali ova iz 2003 koja se nastavlja je bolja koliko se sjecam. Sad cemo vidjeti da li ce usrati film xD
Sjecam se da su mi ovi titani bili fora, jar in the brain :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
dendarii42
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la roverandom »

Antomon je napisao/la: 20 srp 2021, 23:16 Molim za mišljenje igrača kojima se sviđa Dune Imperium; koliko je presudno za uživanje u igri poznavanje Dune svemira (knjige, filmove itd.) za vas ?

Mi smo odigrali igru 2 puta, imam jako loše mišljenje o igri (ne bih sada širio otrov, ali ako nekoga zanima, mogu obrazložiti), nisam gledao niti čitao ništa vezano za Dune svemir, pa me čisto zanima.
Ja nisam ni pročitao ni pogledao dune, igrao sam igru i jako mi je dobra. Ograničeni worker placement, s malo deckbuildanja stvara jako tight igru gdje je svaka akcija bitna.

Ne razumijem baš neke od ovih komentara koji spominju take-that jer ga nema u igri szbunjen

Ako je netko povukao endgame bodovnu intrigu znači da nije povukao neku koja mu može odmah pomoći ili borbenu. Trebalo bi napravit statistiku koja eventualno potvrđuje to da onaj ko povuće endgame intrigu pobjeđuje u većini slučajeva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
juri006
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”