pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
stipe0107
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 28 tra 2021, 18:51
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la stipe0107 »

kupio bih neku drustvenu igru... za pocetak bih igrao sa curom. Koju igru kupiti? codenames duet, ticket to ride, carcassone.... ili imate neku drugu igru za predlozit? szbunjen :D
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la kovacu »

stipe0107 je napisao/la: 09 svi 2021, 18:39 kupio bih neku drustvenu igru... za pocetak bih igrao sa curom. Koju igru kupiti? codenames duet, ticket to ride, carcassone.... ili imate neku drugu igru za predlozit? szbunjen :D
Ovo ti je super opcija
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la Vihor »

Pozdrav! Ja sam također igrač novijeg kova koji je s curom ušao u svijet društvenih igara, tako da mi je poznata ta dilema.

Codenames je definitivno odličan odabir, ali mislim da bi se mnogi ovdje složili kad bih rekao: A zašto stati samo na tome? :D

Mogu reći da je Carcassonne nas apsolutno oduševio. Nismo ni u snu očekivali da će iz tako jednostavnih pravila i naizgled neuglednih običnih pločica izrasti tako prekrasna, uzbudljiva i raznovrsna igra. Ticket to Ride: Europe naručujemo idući mjesec jer nam se čini kao idealna stvar za igranje s familijom (nisam doduše siguran koliko je dobar za igru udvoje, to će iskusniji znati reći).

A igre za dva igrača s kojima smo svojedobno bili započeli i koje još uvijek jako volimo izvaditi jesu 7 Wonders: Duel i Jaipur. Obje vrlo dinamične i napete igre s predivnim ilustracijama i sa zdravom dozom slučajnosti i strategije zbog koje su igrive na duge staze, a povrh toga nisu preopasne po kućni budžet.

Dodatak: zaboravio sam spomenuti i Patchwork (obični), koji smatram remek-djelcem elegantnog dizajna i kojemu se jednostavno ne možemo nadiviti. Jedino je problem što ga kod nas trenutno nije lako pronaći, pa bi se možda trebao naručiti izvana, ali zato postoje Udruga i ovaj forum da priskoče u pomoć.
Zadnja izmjena: Vihor, dana/u 09 svi 2021, 19:14, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post:
sadistiko
stipe0107
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 28 tra 2021, 18:51
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la stipe0107 »

Vihor je napisao/la: 09 svi 2021, 19:09 Pozdrav! Ja sam također igrač novijeg kova koji je s curom ušao u svijet društvenih igara, tako da mi je poznata ta dilema.

Codenames je definitivno odličan odabir, ali mislim da bi se mnogi ovdje složili kad bih rekao: A zašto stati samo na tome? :D

Mogu reći da je Carcassonne nas apsolutno oduševio. Nismo ni u snu očekivali da će iz tako jednostavnih pravila i naizgled neuglednih običnih pločica izrasti tako prekrasna, uzbudljiva i raznovrsna igra. Ticket to Ride: Europe naručujemo idući mjesec jer nam se čini kao idealna stvar za igranje s familijom (nisam doduše siguran koliko je dobar za igru udvoje, to će iskusniji znati reći).

A igre za dva igrača s kojima smo svojedobno bili započeli i koje još uvijek jako volimo izvaditi jesu 7 Wonders: Duel i Jaipur. Obje vrlo dinamične i napete igre s predivnim ilustracijama i sa zdravom dozom slučajnosti i strategije zbog koje su igrive na duge staze, a povrh toga nisu preopasne po kućni budžet.
znaci po tebi je carcassonne broj 1?
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la kovacu »

Ja bi radije isao sa codenames duet ili 7 wonders duel nego carcassonne.
Baci oko na youtube, imas tamo brdo videa gdje predlazu tak igre za parove ili 2 igraca.
Al ono pogledaj sto se predlaze, vidi kakva je igra i dali ce vam se to svidit.
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la Vihor »

stipe0107 je napisao/la: 09 svi 2021, 19:13 znaci po tebi je carcassonne broj 1?
Nama osobno da, iz više razloga.

Jedan je raznolikost, jer je svaka partija posebna, izgradnja novog jedinstvenog prostora. Drugi je dubina, jer za tako jednostavnu igru ima iznenađujuće puno finesa i smicalica koje ju produbljuju. Treći je fleksibilnost, jer ga možete zaigrati i s više igrača. Četvrti su ekspanzije, kojih ima milijun i koje nisu potrebne, ali s vremenom mogu postati vaš prvi korak ka upoznavanju tog aspekta ovog hobija. Ali to ne mora značiti da će isto tako biti vama.

Svakako potpisujem što kovacu veli. Pogledajte na jutubu kako igre izgledaju, kako se igraju, tako da znate što možete očekivati kad otvorite kutiju.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la frastarc »

Ja sam počeo sa Lords of the waterdeep i odmah se zaljubio. Prvi put smo odigrali valjda 3 partije u komadu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la Minsc1610 »

Azul je predivna u bilo kojem broju igrača. I Kingdomino. Te flip and write Cartographers je fora.
slika
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la wm_lsmm »

stipe0107 je napisao/la: 09 svi 2021, 18:39 kupio bih neku drustvenu igru... za pocetak bih igrao sa curom. Koju igru kupiti? codenames duet, ticket to ride, carcassone.... ili imate neku drugu igru za predlozit? szbunjen :D
Meni je među prvima bila Pandemic i zarazila me za ovaj hobi. Meni je još uvijek vrhunska tako da definitivno preporučujem, pogotovo za ekipu koja voli coop. :thumbs
kovacu je napisao/la: 09 svi 2021, 19:21 Ja bi radije isao sa codenames duet ili 7 wonders duel nego carcassonne.
Slažem se, moj dečko je počeo igrati društvene nakon 7W Duel.

Al i dalje bi preporučila Pandemic :D
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: pozz, sa kojom igrom zapoceti?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

@stipe0107 jesi ti bio prethodni vlasnik mog Gloomhavena?! :) Ako da, dobrodošao, drago mi je da si nas našao. Ako nisi, dobrodošao, drago mi je da si nas našao :)
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”