Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Bit cu kratak: danas smo ponovili https://boardgamegeek.com/boardgame/171 ... marco-polo

Ovaj put sam uspio postaviti 8/9 trading postova u gradove, malo je falilo da i zadnjeg postavim, a protivnik je bio dosta slabiji. Ispunio sam obje goal karte, a protivnik tek 1/4 grada. Na kraju sam i vise contracta rijesio tako da je rez bio 98:49.

Mislim da je jako bitno ganjati goal karte jer u mom slucaju mi je to donijelo 1/3 bodova, a put do toga moze ici u vise smjerova.

Unatoc tezini od 3.19 jako lijepo klizi, moze se bez beda odigrati u sat vremena, a opet treba donositi dobre odluke.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 4):
kockicaAntomonrealukatanelorn
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Jedna brzinska partija On Mars, samo sat i 25 min. Očajni scoreovi 84:81. :) Obojicu nas je iznenadio end game trigger, baš smo si nekako ušetali u vlastitu zamku, a setup je kao bio "dulja igra" jer smo imali dvije duge i jednu kratku misiju. Bio sam uvjeren da ću pobijediti jer sam overall imao bolje poteze, ali final scoring mi je presudio, točnije presudile su mi "kockice" koje označavaju izgradnju tj. proširivanje kompleksa građevina. Dosta je velik skok među njima (za 1/2/3/4/5 kockica se dobije 1/2/4/7/11 bodova!)

Mislim da će mi sljedeća Lacerdina igra biti Escape Plan, ako ga ikad uspijem nabaviti. Ako tko prodaje, možemo se dogovoriti ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
Mago de Umagotanelorn
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

slika

Jučer probali Ticket to Ride Asia, igra se u parovima i stvarno je odlična opcija igranja za Ticket to Ride. Dodatna stvar koju možeš napraviti na potezu, u odnosu na base game, možeš dodati tikete i vlakove na zajednički card holder. Zanimljivo je što na početku svatko mora zadržati 3 tiketa pa bude jako kiselo kad sve to treba povezati, a za 30 posto gradova sam čuo prvi put jučer, pa nisam ni znao di su na mapi.

@Papaver i ja smo mislili da odlično stojimo al su nas bolje polovice dobile 175-169.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
dadokockicasadistiko
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Jucer odigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/306 ... nca-empire



To je bio prvi frendov susret s ovom igrom, a samo objasnjavanje pravila je trajalo dulje nego inace - jednim dobrim dijelom i zato jer sam i ja malo zaboravio kako neke stvari idu. :oops:

Igra je zbilja kompleksna, toliko da me pri kraju (nakon cca 2h igre) pitao "a kako uzmem ovu građevinu?". Iako ih je izgradio vec 3 kom do tada malo je zatiltao. rofl Na kraju je rekao da se malo umorio.

Uspio sam doci do vrha templea sto donosi hrpu bodova.
U conquestima me mogao zgaziti i da je malo bolje odigrao mogao je imati sve 4 regije, a na kraju je bilo 2-2.
Tepisi su mi najbolji dio igre, bar 3x tokom igre ce ti donijet dosta benefita, a vjerojatno jos koji put ako dodes do merchant akcije sto nije problem napraviti 2-3x. I tu sam isto bio bolji (total 35 bodova, on 9).

Na kraju je zavrsilo 187-132. Ovih dana cemo baciti revanš i sigurno ce mi drugi put zadati puno vise muke.

Ovo mi je jedna od drazih igara, cistokrvni brainburner. Preporuka svim ljubiteljima heavy eura.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 6):
Papaverdadotanelornrealukablacxsadistiko
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

upravo odigrah (i to po principu veni, vidi, vici hehe) https://boardgamegeek.com/boardgame/143515/coal-baron u Petrinji, hvala @damdam i @sadistiko na gostoprimstvu..
igra mi se dopala jer ne traje dugo, a opet sadrži neko strateško planiranje.. a sad tek vidim da je trenutno oop..

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 3):
Mago de Umagosadistikodado
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

slika

Evo dokaz da ne laže. Razbio nas mrcina ko budale. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 5):
BolindusdadoPapaverMago de Umagomarge
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Coal Baron bi netko trebao uzeti i izdati novo izdanje (TMG recimo).
Igra je solidna ali produkcija je grozna.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

ma nije tako ružna, ja baš volim taj švapski starinski štih. A ova igra mi je baš ok. Ne znam koliko je replayabilitylna ali koliko mi imamo igara ionako se zaželimo igara koje dugo nisu došle na stol i više nam je problem odigrat istu igru više puta nego da će nam dosaditi jer je stalno igramo.
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

sadistiko je napisao/la: 04 svi 2021, 13:52replayabilitylna
Procurila mi krv na nos od čitanja ove riječi.
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

vizualno mi je ok, paše uz igru.
više sam mislio na komponente (tanke pločice, one male kockice). da su deblje pločice, meeplovi, resursi kao u Gold West-u recimo, metalni novčići ofkors, double layered lift... i to sve skupa za nekih 60-70 € odmah bi backao.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”