Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la fpol »

I moje karte su sleevane jer sam unaprijed čitao da je kvaliteta takva da ih se mora sleevat, ali ja nisam imao dojam da je tako loše. Rekao bi da su u nekom prosjeku i mislim da se ne bi posebno brzo uništile.

Kockice, srebrne, se ljušte, ali nije mi tako čudno s obzirom koliko se igra.

Art je posvuda, ali nema niti jedne slike koja mi je loša, a sve u svemu ima neki poseban šarm :)

Da jedino player mat je loš, ali to su donekle riješili u zadnjoj ekspanziji, pa ne vjerujem da će zbog toga raditi reprint. Osobno imam overlay od sadistika i super je :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
juri006
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la smurfORnot »

Zabavno je čitati komentare na zadnji update za 3d tajlove....cini se da ljudi baš nisu najzadovoljniji s onim što je obecano naspram onoga što će dobiti xD

Osobno drago mi je da nisam backao sad kada vidim finalne tajlove za tu cijenu, sasvim su mi dobri ovi bazični...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Deni
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Damix »

Izgleda mi kao da je ekipa ispaničarila, ali znat ćemo stvarno stanje tek kada stave malo bolje fotke (koje se mogu zumirati i koje nisu tako isprane). Evo službeni odgovor.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Inače kada se već priča o umjetnosti, koliko sam vidio projektne kartice koje prepoznajem iz TM imaju drugačiju umjetnost u AE, pa umjesto da se čeka redizajn igre sa promijenjenom umjetnošću, možda da se naprosto zaobiđe TM i nabavi AE.

Sto se tiče sleevova, prije nego dam počeo oblačiti kartice, kod nekih igara se naprosto vidjela razlika jesu li iz bazne igre ili su naknadno dodane iz ekspanzija, pa mi je čak to bio primarni razlog.
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Damix »

Nedavno kupio TM, do sad odigrano dva puta u 2 igrača i jednom u 4. Možemo samo vikendom igrati, ali ekipa zagrizla pa jedva čekamo iduću partiju, termini se odmah dogovaraju. Igra stvarno odlična - svaka partija nam je bila drugačija, ne vjerujem da će mi ikad dosaditi, a još nismo uveli Prelude expanziju (kupljeno), niti one napredne korporacije, a nismo takli ni one karte s onim crvenim kružićem.

Partnerica dala prijedlog da bi trebali uvest roleplay kod igranja kartica da povečamo doživljaj teraformiranja (opisat šta smo odigrali s obzirom na sliku/naziv kartice, kao mini priča) jer ima trenutaka kad nema prave interakcije među igračima, nego se kartice odigraju samo uz izjavu šta igram i kako to utjeće na kartu/player board. Zanimljiva ideja, vidjet ćemo idući put kako će to izgledat kad u dvoje igramo.

Za odluku o kupnji mi je pomogao ovaj topic (hvala), a posebno sam čitao o kvaliteti komponenti za koju su ljudi istaknuli zabrinutost. Dizajn kartica je meni skroz ok - tagovi, uvjeti i učinak kartice je dobro osmišljen da se može brzim pogledom shvatit šta i kako ta kartica radi. One slike npr. psa i znanstvenika su malo čudne, iskaču jer ne prate stil ostatka kartica, ali pošto sve ima sciency podlogu, kad ih gledam kao da su uzete iz udžbenika iz prirode i društva ili biologije, onda mi imaju smisla (negdje pročitao kao objašnjenje takvog dizajna).

I zapravo sad dolazim do razloga ovog posta (koji sam neplanirano proširio u dosadašnje iskustvo) - player boardovi nam nisu legli jer kockice na produkcijskoj traci lete okolo i htjeli bi nabaviti one službene dual layer što su prvotno izašli u sklopu turmoil kickstarter kampanje. Zanima me od kud ih je najbolje kupiti? Npr. na Philibertu je out of stock.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Damix za post (ukupno 2):
PapaverGordan
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Damixsadistiko
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Damix »

Hvala. Jel idu kad kakve narudžbe s fryxgamesa, tu na forumu? Ako ima zainteresiranih, možda nas se može skupiti za narudžbu pa da dijelimo troškove dostave.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sadistiko »

šta planiraš uzimati?
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Damix je napisao/la: 19 tra 2021, 18:44 Hvala. Jel idu kad kakve narudžbe s fryxgamesa, tu na forumu? Ako ima zainteresiranih, možda nas se može skupiti za narudžbu pa da dijelimo troškove dostave.
Sigurno će biti narudžbe kada stigne materijal od zadnjeg ks-a (ja prvi :D ), ali kad će to biti, pojma nemam, navodno tijekom ljeta, ako ti se toliko čeka osim ako se netko ne javi prije, ali eto, mi smo igrali desetine puta prije nego smo pimpali ploče.

Ako hoćeš, imam dva overlaya od in my box, mogu ih posuditi da se sam uvjeris jel ti to valja.

Btw, nisam komentirao prije ( nedostatak vremena), svakako preporučam da počnete sa naprednim korporacijama, mi smo samo jednom igrali beginner, a i corporate era sadrži zanimljive kartice i izazov što produkciju pocinjes sa 0. Nemojte se uopće žuriti sa prelude, mogli biste možda osjetiti kako će vam neki milestonesi jednostavno biti neuhvatljivi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Damix
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Damix »

sadistiko je napisao/la: 19 tra 2021, 19:33 šta planiraš uzimati?
Samo "Dual layer player boards" (link), ali možda ubacim i mini promo pack s pingvinom, kad se već naručuje. Jel si mislio ti šta naručivati?
kockica je napisao/la: 19 tra 2021, 19:37 Sigurno će biti narudžbe kada stigne materijal od zadnjeg ks-a (ja prvi :D ), ali kad će to biti, pojma nemam, navodno tijekom ljeta, ako ti se toliko čeka osim ako se netko ne javi prije, ali eto, mi smo igrali desetine puta prije nego smo pimpali ploče.

Ako hoćeš, imam dva overlaya od in my box, mogu ih posuditi da se sam uvjeris jel ti to valja.

Btw, nisam komentirao prije ( nedostatak vremena), svakako preporučam da počnete sa naprednim korporacijama, mi smo samo jednom igrali beginner, a i corporate era sadrži zanimljive kartice i izazov što produkciju pocinjes sa 0. Nemojte se uopće žuriti sa prelude, mogli biste možda osjetiti kako će vam neki milestonesi jednostavno biti neuhvatljivi.
Mogu čekati do ljeta ako se ne može skupiti ljudi za raniju narudžbu. Vezano za posudbu overlaya, ajd javim ti se u inbox ako ne bude odaziva za narudžbu s fryxgamesa. :)
Mislili smo krenuti s naprednim korporacijama od idućeg puta - baš smo ih pogledali dan nakon zadnje partije i skužili da zapravo nije problem da se s njima ranije krene jer nisu toliko kompleksne da se mora čekat da usavršimo igru. Sviđa mi se to da svaki igrač ima drugačiju prednost. Corporate era nisam još proučio pravila oko toga kakva je igra s tim karticama.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”