Infinity Game Table

Minijature, RPG...
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Infinity Game Table

Post Postao/la M0by »

jos jedan digitalni stol... steta sta se ovi koji su radili video izgleda bas ne razume u drustvene igre pa su pokazali uglavnom monopoly kao glavni, al trebale bi tu biti jos pandemic i ticket to ride i neke druge ne vrijedne spomena :bleh ...ok imaju sah i scrabble i moguce su nove igre ali naravno sve to treba kupiti iz njihovog ducana.

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la grof »

Nije mi jasno zašto se svi tako svojski trude digitalizirati nešto što svoju čar i smisao ima upravo u tome što nije - digitalno! szbunjen :?:
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
dadoShare
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

U tom smjeru idemo, ali trenutno ne vidim nekog uspjeha u sferi ozbiljnih društvenih igara; ovo je za partije i djecu. Npr. kako imati privatni hand karata na ovakvom stolu? Nema skrivenih informacija. Pada mi na pamet jedino da svi povežu svoje mobove i da postoji neka asistent aplikacija pa da na mobu imaš sve privatne stvari što drugi ne bi smjeli vidjeti. - dobro oke, možeš imati kartonske screenove da zaklone dio stola gdje ti se pojavulju karte, ali TO je natrag na analogno :P

Ma, dok ne dođu seksi hologrami ništa od toga :)
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la Mago de Umago »

Prije 10ak god, mozda i vise, su najavljivali takav stol za Texas Hold'em. 2 karte koje dobijes su bile face down sve dok nisi rukom prekrio i onda bi samo ti vidio koje su karte.

Koliko znam to nikad nije zazivilo...
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la DarkDefender »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 29 sij 2021, 11:46 Pada mi na pamet jedino da svi povežu svoje mobove i da postoji neka asistent aplikacija pa da na mobu imaš sve privatne stvari što drugi ne bi smjeli vidjeti.
Mislim da je to smijer u kojem se ide, samo je trziste dosta malo pa se ide polako. Party game-ovi su najrasireniji pa je zato to prva stvar koja se radi. Mislim da je opcenito ciljana skupina za ovakve stvari prosjecan covjek koji ne zeli doma imati policu sa 100 igara, ali nema problema kupiti 1000 igara na Steamu da mu stoje virnualno na njegovom accountu i nikad ih ne igra. Npr. imam ovaj stol, dojde mi ekipa, zelimo nesto igrati. Ovdje igru mozes kupiti i instant ju imati i svi zadovoljni.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Apsolutno se slažem i ne sumnjam da će se naći gomila publike za ovakav vid igranja (da se razumijemo, da mi ga netko pokloni ne bih bio jako ljut :P iako bih bio pissed off jer ne bih imao to gdje staviti, osim ako ne stave gorilla glass 5000 pa da mogu i pit kavu s njega i sl.). Za naš kalibar igranja doduše, trebat će pričekati...

...ali jednom kad dođe, pa kad se svi kolektivno upišamo u gaće od sreće kad vidiš 3D figure kako se rokaju. Zamisli digitalni Gloomhaven u 3D-u na takvom stolu... Ili bilo koju drugu igru. Animacije, animacije prodaju priču ;)
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la Stips »



Malo augmented reality kroz smart glasses, malo pločice s QR kodovima po stolu, i da vidiš.

Pločice neka dođu u kutiji, skupa sa standardnim karticama, tokenima i inim, i eto ga - ko u reklami za settlerse:


Znači klasični drveni stol, klasične komponente, i sva elektronika u AR uređaju. Jeftino i jednostavno (u komparaciji sa ovim stolovima, ali i u komparaciji sa plastikom). Ne znam koliko ekipe brije na figurice baš ono maketarski da ih farba, ali svakako bi jedna dio volio imati figurice koje se miču i jeftine su - jer nema ih, samo neki masivni pijedestal iz kojeg 'izviru' (jer, taktilni osjećaj dok ih pomičeš) i gore prazna ploha sa bejzikli inventarnim brojem.

Primijetite potencijal za reizdanja starih uspješnica u obliku AR edition.


Osobno preferiram bez ali da bi bilo lijepo - bi.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la Stips »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 29 sij 2021, 12:03 Apsolutno se slažem i ne sumnjam da će se naći gomila publike za ovakav vid igranja (da se razumijemo, da mi ga netko pokloni ne bih bio jako ljut :P iako bih bio pissed off jer ne bih imao to gdje staviti, osim ako ne stave gorilla glass 5000 pa da mogu i pit kavu s njega i sl.). Za naš kalibar igranja doduše, trebat će pričekati...

...ali jednom kad dođe, pa kad se svi kolektivno upišamo u gaće od sreće kad vidiš 3D figure kako se rokaju. Zamisli digitalni Gloomhaven u 3D-u na takvom stolu... Ili bilo koju drugu igru. Animacije, animacije prodaju priču ;)
Totalno.

No kako rekoh, ne vidim skupe specijalizirane stolove.
Samo AR overlay.

Pače, zamisli tablu zaigru ali skroz u kodovima. Bez 'naočala' izgleda kao katastrofa iz skladišta ikee. Sa naočalama - što god želiš...

Plus update, plus DRM, plus plus... Ali ideja je skroz moguća i rekao bih vjerojatna.
Zadnja izmjena: Stips, dana/u 29 sij 2021, 12:17, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Yep, yep, proširena stvarnost će prije nego laseri i hologrami (mislim, već se događa, ali ne na razinama dostupnim za raju). SAMO bih volio da to pošteno usavrše, jer ni dan danas nisam uspio ugurati sofu u stan pomoću Ikeine aplikacije koliko god se trudio :P
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Infinity Game Table

Post Postao/la gogo666 »

ja se sjecam pocetkom 90tih kad su sega i nintendo imali VR pokusaje. Bio je cak neki VR boy, kao vr verzija gameboya, al nista to nije zazivilo.
Sad je Playstation nesto malo uspjesniji, al nista posebno. Google cardboard inicijativa je zamrla. 3D televizori su izumrli.
to je 30tak godina razvoja koji nista znacajno u VRu nije isporucio u razdoblju kad smo dosli od Amiga 500 do Playstation 5, ogromni tehnoloski skok u gaming industriji.
To meni govori nismo blizu neceg ovakvog. Ne zbog tehnologije, tehnologija je postojala odavno, nego spremnosti trzista (odnosno potraznje)
slika
Odgovori

Natrag na “Ostali načini igranja”