Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la mado »

https://techraptor.net/tabletop/news/io ... und-essays



Kaj sad "moramo" hejteti dizajnera Phila Eklunda? Digla se neka hajka protiv njega. Ispada da ne vjeruje u klimatke promjene, rasizam, nacizam szbunjen Jel pratio tko priču?
Nemam njegove igre, a igrao sam High Frontier par puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
CrazyBunnyGuy
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund

Post Postao/la dendarii42 »

Ček, ne vjeruje u rasizam i nacizam ili samo u klimatske promjene?

Ovo je čak i zanimljiva tema. Utječu li osobni stavovi kreatora na vaš dojam njihovih tvorevina?
Ja čak mogu priznati da da. Bar donekle. Enderova igra npr. mi je genijalna knjiga, ali jako mi ju je umanjio stav Orsona Scotta Carda prema homoseksualcima. I dalje mi je knjiga odlična i preporučit ću ju svakome, ali definitvno mi je narušen dojam.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Phil Eklund

Post Postao/la ratnip »

A Tuscini i njegov shitshow? :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund

Post Postao/la mado »

ratnip je napisao/la: 20 sij 2021, 13:18 A Tuscini i njegov shitshow? :)
Kaj je on radio? I tko je on? szbunjen
Evo preselio temu u Razno pošto je tema zanimljivija i šira od samog Eklunda.
Jel slušate pjesme Michael Jacksona drukčije? Ili gledate filmove Kevina Spaceya drukčije?
Jel izbjegavate hotele i golf igrališta Donalda Trumpa? rofl
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Phil Eklund

Post Postao/la ratnip »

mado je napisao/la: 20 sij 2021, 13:24
ratnip je napisao/la: 20 sij 2021, 13:18 A Tuscini i njegov shitshow? :)
Kaj je on radio? I tko je on? szbunjen
Ok, Tascini, krivo sam napisao. Dizajner Tzolkina, Teotihuacan, Marco Polo.

Lupetao je nešto po twitteru o simbolici svijetlo/tama u fantasyju i povezanosti toga sa rasama što je interpretirano kao rasizam, non-inclusiveness itd. Uglavnom cijeli boardgame svijet ga sad mrzi, Hans & Gluck i Boards & Dice više neće prodavati njegove igre niti surađivati s njim, recenzenti ga više neće spominjati jer ne postoji i sl. Unatoč kasnijem ispričavanju čovjek je izgleda trajno cancellan, kako to već ide.

Edit: evo jedan od linkova https://www.dicebreaker.com/games/teoti ... d-and-dice
Zadnja izmjena: ratnip, dana/u 20 sij 2021, 13:43, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la DarkDefender »

Drustvo i morali se razvijaju. Moje misljenje je da ce bilo ciji stavovi s vremenom zastariti i nekadasnje moralne ikone ce biti samo jos jedna povijesna licnost puna predrasuda.

Malo je teze napraviti takvu racionalozaciju za ljude koji su aktualni i zive danas, ali svi odrastamo u razlicitim okolnostima tako da radije na ljude gledam kao neinformirane nego zle, dok mi ne dokazu surotno. Pa ih shodno tome ne kaznjavam u drugim sferama zivota.

S Eklundom sam imao vise prilika razgovarati i zapravo je jako ugodan i blag covjek. Ima neke cudne stavove, ali mislim da mu se puno vise doda nego sto je zapravo istina.

Npr. Ima esej u kojem govori kako je kolonijalna Engleska dugorocno gledano unaprijedila Indiju. I onda mu ljudi prisiju stavove da podrzava kolonijalizam. A u biti covjek samo pokusava sagledati di bi Indija bila bez toga bez obzira je li to bilo uredu ili ne.

Osjecam i da moram napomenuti da nemam misljenje je li njegova analiza tocna, samo sam htio dati primjer kako mu ljudi prisiju stavove koje mozda ne drzi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
dendarii42
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la Stips »

Evo pročitao sam to sa linka. Da, covid denial i climate change denial, lik je canceliran. Ha!

Osobno, mene lik zanima radi High Frontiera, Neanderthala, Greenlanda, Bios trilogije (ili kvadrilogije?) i raznih Paxova, njegovi eseji i footnote su mi ful zanimljivi i atmosferični, a sad kakve on ima stavove, nisam se nikad našao štajaznam _uvrijeđen_...

A cancel kultura mi je odvratna.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
DarkDefender
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la realuka »

Tascinija napadaju samo Amerikanci dok ga Europljani brane jer nije rekao ništa krivo, nego je rekao da nije rasizam ako nekom kažeš da je crnac nego ako kažeš na način da se čovjek osjeća poniženo, kolko sam ja shvatio.

Board and Dice su se malo zaletili sa bacanjem čovjeka pod vlak pa se na njihovom Facebooku može vidjeti puno više komentara kako će ljudi bojkotirati njihove proizvode a ne Tascinija.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la realuka »

realuka je napisao/la: 20 sij 2021, 14:18 Tascinija napadaju samo Amerikanci dok ga Europljani brane jer nije rekao ništa krivo, nego je rekao da nije rasizam ako nekom kažeš da je crnac nego ako kažeš na način da se čovjek osjeća poniženo, kolko sam ja shvatio.

Board and Dice su se malo zaletili sa bacanjem čovjeka pod vlak pa se na njihovom Facebooku može vidjeti puno više komentara kako će ljudi bojkotirati njihove proizvode a ne Tascinija.
I da se nadovežem jedna žena je super poentirala na tu temu općenito.

"Svi su jako moralni po pitanju izjava i uvjerenja u zapadnom svijetu ali i dalje proizvode igre u zemljama sa najnižim mogućim ljudskim pravima i najjeftinijom radnom snagom."
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 5):
LourdinDarkDefenderkockicamljekosadistiko
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la dendarii42 »

realuka je napisao/la: 20 sij 2021, 14:18 Tascinija napadaju samo Amerikanci dok ga Europljani brane jer nije rekao ništa krivo, nego je rekao da nije rasizam ako nekom kažeš da je crnac nego ako kažeš na način da se čovjek osjeća poniženo, kolko sam ja shvatio.

Board and Dice su se malo zaletili sa bacanjem čovjeka pod vlak pa se na njihovom Facebooku može vidjeti puno više komentara kako će ljudi bojkotirati njihove proizvode a ne Tascinija.
I meni je dojam da su ga na silu izvukli iz konteksta.
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”