Through the Ages online liga (2.sezona u tijeku)

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Wapp grupa ili Discord su super za dogovoriti jedan meč za 3-4 čovjeka kad im se igra.

Ne vjerujem da je tako moguće organizirati turnir gdje sudjeluje ovakav broj ljudi.

Pošto igramo ligu, treba na to gledati više kao na maraton, a ne sprint. Vidjet ćemo koliko će vremenski trebati da se završi 1. kolo.

Kasnije se može podesiti broj igri koje igraš u jednom kolu, ovisno da li je ovo previše ili premalo. Također, već sad mi je jasno da je teško igrati i basic i mix istovremeno, ali po muci se poznaju junaci :facepalm
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Papaver »

Mislim da bi ipak pomoglo da se neke partije privatno dogovore, mogli bi napisati brojeve telefona u chat partije npr.

Najveći mi je problem taj da kad dođem s posla oko 17 trebao bih upaliti igru i cijelo vrijeme biti pripravan na svoj potez i ne gasiti ju, što je neizvedivo zbog ostalih obaveza te pomalo stresno. :)
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la dlakar »

Instalirat discord i napravit tta grupu je po meni najbolji način. Preko mobitela ovaj način igranja je funkcionaln. Dobiš obavjest i odigraš. Jedino što me sinoć probudilo iz kreveta....i šta misliš da nisam odigro. E sad šta sam odigro, nemam pojma.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Papaver je napisao/la: 13 svi 2020, 08:38 Mislim da bi ipak pomoglo da se neke partije privatno dogovore, mogli bi napisati brojeve telefona u chat partije npr.

Najveći mi je problem taj da kad dođem s posla oko 17 trebao bih upaliti igru i cijelo vrijeme biti pripravan na svoj potez i ne gasiti ju, što je neizvedivo zbog ostalih obaveza te pomalo stresno. :)
Ako se igra turnirski način ne mogu se neke partije igrati istog kola igrati u različito vrijeme kad kome paše. Teoretski, može se namjestiti da se ekipa dogovori i onda admin pokrene igru u dogovoreno vrijeme no to zahtjeva toliko koordinacije da je u praksi skoro pa nemoguće.

Svi veći turniri igraju se asinkrono. Npr. Australian open ima 24h za akciju i 3 dana rezervnog vremena, dok Svjetsko prvenstvo ima 12h/2dana.

Ovakav način bi baš trebao biti relaksirajući, a ne stresan, jer poteze možeš odigrati kad ti paše. Na WC-u, u busu, nakon posla i imaš dovoljno vremena. Kad igraš Super Blitz dovoljno da te netko nazove, a protivnik ti objavi hybrid war u nezgodnom trenutku i potrošio si 1.5h za ništa. Evo neki dan sam igrao 4p Super blitz sa Straangerom i Seppelom koji su oba u top 50 igrača i oba su timeoutala u age 3 zbog real life stvari :pogled_dolje
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Papaver »

Od onih koji imaju ili su imali samo steam verziju igre, je li itko probao instalirati android verziju i preko nje se priključiti na svoj online account? Dakle, TTA samo preko steama igram na laptopu, ali sad bih htio i preko smartphonea da mogu češće poteze igrati. Međutim, kad se pokušavam spojiti na account cijelo vrijeme mi ovo izbacuje:

slika

Kontaktirao sam CGE support i rekli su mi da probam promijeniti password ("renew it"), ali ni to, ni ponovno instaliranje aplikacije nije pomoglo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
Valsim
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Valsim »

Isti takav problem je i nama na tabletu. Već je Slavica pisala o tome, ali nigdje rješenja u čemu je točno problem.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bojan1983 »

Ja sam sa accountom kreiranim na steamu prijavljen na tabletu pa igram gdje mi zgodnije. Ne znam dal ima kakve veze al prvo sam kupio android verziju i imao account koji vise ne koristim
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Papaver »

Valsim je napisao/la: 13 svi 2020, 11:29 Isti takav problem je i nama na tabletu. Već je Slavica pisala o tome, ali nigdje rješenja u čemu je točno problem.
Jeste probali kontaktirati CGE, ovo je zasad zadnja prepiska s njima:

slika

EDIT: uspio sam se spojiti čim sam wi-fi isključio, dakle preko 4g-a!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
ABQ
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bojan1983 »

ABQ je napisao/la: 13 svi 2020, 09:50
Papaver je napisao/la: 13 svi 2020, 08:38 Mislim da bi ipak pomoglo da se neke partije privatno dogovore, mogli bi napisati brojeve telefona u chat partije npr.

Najveći mi je problem taj da kad dođem s posla oko 17 trebao bih upaliti igru i cijelo vrijeme biti pripravan na svoj potez i ne gasiti ju, što je neizvedivo zbog ostalih obaveza te pomalo stresno. :)
Ako se igra turnirski način ne mogu se neke partije igrati istog kola igrati u različito vrijeme kad kome paše. Teoretski, može se namjestiti da se ekipa dogovori i onda admin pokrene igru u dogovoreno vrijeme no to zahtjeva toliko koordinacije da je u praksi skoro pa nemoguće.

Svi veći turniri igraju se asinkrono. Npr. Australian open ima 24h za akciju i 3 dana rezervnog vremena, dok Svjetsko prvenstvo ima 12h/2dana.

Ovakav način bi baš trebao biti relaksirajući, a ne stresan, jer poteze možeš odigrati kad ti paše. Na WC-u, u busu, nakon posla i imaš dovoljno vremena. Kad igraš Super Blitz dovoljno da te netko nazove, a protivnik ti objavi hybrid war u nezgodnom trenutku i potrošio si 1.5h za ništa. Evo neki dan sam igrao 4p Super blitz sa Straangerom i Seppelom koji su oba u top 50 igrača i oba su timeoutala u age 3 zbog real life stvari :pogled_dolje
Ja se trudim odigrat potez cim mi dode notifikacija, kad vidim da se igra nakon mene nastavlja sacekam da vidim dal mozemo nastavit bez prekidanja, ocekujem da cemo se jednom uspjet sikronizirat :)

Sto se tice super blitz brzine, kad sam dosego level 10 jedva sam ceko probat te super brze igre, odigrao ih 10ak od cega me 3-4 timeoutalo zbog problema na serveru (izgubis vezu na par minuta i ode gejm od 2-3 sata)
I da, nikad nisam bio ni blizu igri od sat vremena, cak i kad sam igrao "friends only"


Brzina u ovoj nasoj ligi bi trebala bit nebitna, mozemo stavit i 12h/2dana, ako svi odigramo svoje cim mozemo to ide, evo nije proslo ni 24 sata vec su neki gejmovi u drugom dobu.
Generalno bas sam odusevljen i CGE tournament modom i kako ova nasa liga ide i cini mi se da bi moglo bit interesa i za "season 2"

Sad kad sam proucio malo kako sve ovo funkcionira mi je jasno zasto je u jednoj ligi kojoj sam gledao (svjetsko prvenstvo?) u svakoj skupini 7 igraca... Idealno za 2x4p, 3x3p, samo 5 meceva i samo 6 igraca s kojima se moras uskladit... Sa manje igraca i manje gejmova sigurno je lakse preko poruke dogovorit termin i odigrat u jednom komadu

Ako dode do "season 2" predlazem da 7 najbolje plasiranih budu u prvoj ligi, ostali u drugoj... U slucaju daljnjeg interesa, promocijom/relegacijom prva/zadnja 2 dobijemo "season 3" itd itd :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post:
ABQ
slika
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Evo nakon malo više od 24h s obje lige smo na 13%. Ako nastavimo ovim tempom, gotovi smo za tjedan dana :thumbs
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”