Machina Arcana - 2nd edition

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dobio sam shipping email, MA trenutno putuje prema meni iz Njemačke, nadam se i ostalim backerima iz Hrvatske, također ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la grof »

Onda bi je i udruga trebala brzo dobiti

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Moja stigla :) (još jučer, ali tek jutros sam je pokupio, jer pošta i dostavljanje u podne na radni dan...)

Oh deer lard, ovo je pravi gem u kolekciji. OH... Anyway, nadam se da je i igraoničina (geez) negdje na putu!
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la grof »

I ja se nadam! Kako ti se sve skupa čini na prvi pogled?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Nisu mi poslali ekstra dice vial, ali dobro, to je stvarno najmanji problem, budem riješio :) Što se tiče komponenti i kvalitete, mislim da je van kategorije, od svega što posjedujem ništa se ne može usporediti s ovim. Karte su tvrde, izvrsno se miješaju, kartonske komponente su (zasada) flat, art je milijun puta bolji uživo nego na svim slikama i videima (naravno), mislim da će prvih par igranja biti bez kondomčića na kartama jer je naprosto šteta matirati ih i ubiti vibrantnost boja sleevovima, vidjet ću za poslije (trenutno sam u fazi kad mrzim sleevove).

Kupio sam i neoprenske matove i moram priznati da toliko podižu atmosferu da jedva čekam igrati, predivno je kada imaš određena mjesta gdje što stoji, ništa ne klizi po stolu, ne trebaju ti dekice ili stolnjaci. Žao mi je što nisam uzeo Codex Arcanum, budem ako bude reprint, što je Juraj rekao da je moguće...

Nisam puno imao vremena proučavati jer sam podigao paket jutros u 7 donio ga doma, nabrzinu bacio oko i otpakirao neke stvari i onda morao na posao, tako da... Budem javio dojmove kroz koji dan kada odigramo koju partiju.

Ako niste pratili KS prostor, Juraj je izbacio online bazu svih komponenti te official player aid. Nažalost ne mogu staviti linkove jer bih morao otići na KS ili BGG, a na poslu mi je to blokirano :)

Official player aid svakako preporučam jer ima sažeti pregled akcija i "odluka" kako resolvati konflikte po principu if then, either or i sl, jako korisno, rekao bih neizostavno za ugodno igranje, pogotovo za prve partije. Puno ljudi gunđa da je igra "teška" što se tiče shvaćanja pravila, ali nije. Zapravo, je, ako nemaš analitičke i logičke vještine razvijene :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
grof
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Savjet Udruzi: doooobro prebrojite komponente, posebno karte (na netu je i baza svih karata pa je lako provjeriti), meni recimo nedostaje jedan horror event iz scenarija The Beast, a dosta ljudi je na KSu kukalo da im nedostaju karte, da su dobili duple setove nekih, a nisu dobili neke druge i sl.

Plus, Nijemci zaboravljaju spakirati stvari u kutije tako da, dobro pretresite sve komponente i ako nešto nedostaje javite se Jurju na mail ([email protected]) sa subjectom Replacements.
Zadnja izmjena: CrazyBunnyGuy, dana/u 14 sij 2020, 11:37, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Ahilya
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la grof »

Čekaj da uopće išta stigne na adresu udruge ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ah, heh, pa nadam se da će uskoro, mene sada napadaju kurirske službe sa svih strana, sve odlučilo grunuti odjednom, ne možeš se obraniti. :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la grof »

Provjerih. Naš status je još "Distribution is underway", stoga, čekamo... :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Machina Arcana - 2nd edition

Post Postao/la Ahilya »

Ja sam se prekrasno iznenadila jutros kada je stiglo, nisam ju još očekivala. Poklon od stare mene novoj meni. :mrgreen:

Za sada izgleda odlično. Trenutno sam u nešto stresnijoj fazi (tehnički pregled auta starog dva desetljeća) pa ne želim okaljati prvo igranje lošim baznim raspoloženjem. Radujem se! :thumbs2
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ahilya za post (ukupno 3):
grofVintijaknaStips
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”