BoardGameGeek Secret Santa

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
_Kex_
Reactions:
Postovi: 51
Pridružen/a: 19 ruj 2019, 12:30
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la _Kex_ »

ja sam svoju misiju obavio. natrpal sam 3 igre u 52$ i time se moja Secret Santa obaveza za ovu godinu kompletira :)
a sad samo provjeravat kaslić svaki drugi dan u nadi da sam napokon postao target multimilijardera koji svom SS targetu svake godine kupi sve iteme s wishliste :D
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Bolindus »

Marge i ja smo Varaždinci kaj znam da sudjelujemo. Meni je moj target već poslal, tak da je Margeov zapel valjda lol ( PS: standard ) :)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la marge »

mado je napisao/la: 20 stu 2019, 15:08 Koliko Varaždinaca sudjeluje u ovome? szbunjen pitao me jedan Santa za pomoć.
moj santa je svake godine zbunjen :sokiran
mado je napisao/la: 20 stu 2019, 15:08Imao sam problema s naručivanje igre u lokalnoj trgovini, jer mi je njihov web shop odbijao MasterCard od Zagrebačke banke. Zar ne vrijede kreditne kartice u cijelom svijetu?
vrijede, ali zna se desiti taj problem i onda je najlakše platiti istom tom karticom, al prek paypala, a zanimljivo je da onda obično kad idući put iz te iste trgovine ideš naručivat, onda prima i taj isti mastercard direktno bez paypala
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Nuuq »

marge je napisao/la: 21 stu 2019, 08:22
mado je napisao/la: 20 stu 2019, 15:08 Koliko Varaždinaca sudjeluje u ovome? szbunjen pitao me jedan Santa za pomoć.
moj santa je svake godine zbunjen :sokiran
mado je napisao/la: 20 stu 2019, 15:08Imao sam problema s naručivanje igre u lokalnoj trgovini, jer mi je njihov web shop odbijao MasterCard od Zagrebačke banke. Zar ne vrijede kreditne kartice u cijelom svijetu?
vrijede, ali zna se desiti taj problem i onda je najlakše platiti istom tom karticom, al prek paypala, a zanimljivo je da onda obično kad idući put iz te iste trgovine ideš naručivat, onda prima i taj isti mastercard direktno bez paypala
Samo pogledajte koliko uzima paypal. Ja sam ga koristio stalno i puno, ali zadnja dva puta, neke smiješne kupovine, tipa 30€,paypal fee 7€.
Nije tako bilo prije, a vidim da se usa digla protiv promjene poslovanja paypal, pa eto obratite pažnju.
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la marge »

Nuuq je napisao/la: 21 stu 2019, 10:16Samo pogledajte koliko uzima paypal. Ja sam ga koristio stalno i puno, ali zadnja dva puta, neke smiješne kupovine, tipa 30€,paypal fee 7€.
meni paypal i dalje ne uzima nikaj, evo išel baš provjeriti na zabi; znači bil sam prodal jedan gejm prek bgg-a i dobil lovu na paypal i poštarinu za slanje igre sam uplatil direkt s paypala i nikakvu naknadu mi nije uzelo, a onda sam ostatak love s paypala utrošil na novu kupovinu igara s tim da kolko je falilo mi je s mastercarda skinuto i opet nikakve naknade..
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la smurfORnot »

Da li si imao pare na paypalu, ili si placao preko kartice da ti skida pare?
Ako imas pare na paypalu nis ne skida, al s kartice garant paypal uzme neki fee.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la marge »

smurfORnot je napisao/la: 21 stu 2019, 13:02 Da li si imao pare na paypalu, ili si placao preko kartice da ti skida pare?
Ako imas pare na paypalu nis ne skida, al s kartice garant paypal uzme neki fee.
meni ne uzme ni u jednom ni u drugom slučaju.. nedavno sam nekaj nevezano uz board game svijet plaćal mastercardom i nije mi htjelo direktno već sam moral prek paypala na kojem mi je u tom trenu saldo bil 0 i isto nikakvu naknadu nisam platil..
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Nuuq »

marge je napisao/la: 21 stu 2019, 13:27
smurfORnot je napisao/la: 21 stu 2019, 13:02 Da li si imao pare na paypalu, ili si placao preko kartice da ti skida pare?
Ako imas pare na paypalu nis ne skida, al s kartice garant paypal uzme neki fee.
meni ne uzme ni u jednom ni u drugom slučaju.. nedavno sam nekaj nevezano uz board game svijet plaćal mastercardom i nije mi htjelo direktno već sam moral prek paypala na kojem mi je u tom trenu saldo bil 0 i isto nikakvu naknadu nisam platil..
zanimljivo. meni je na paypal linkana visa, nemam mastercard (rekao banci da im ne padne na pamet da mi je posalju) :)
mozda je do toga.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam svom targetu kupio Endaveour za 44,78 funte, koji je trenutno bio na popustu. Santa helper me uputio na tu trgovinu (Zatu - zatu.co.uk), bilo je još dobrih popusta, možda bi je trebalo vidjeti ako je shipping sličan kao u gameslore-u jer cijene su niže i to dosta, barem za ove igre koje su bile na wishlisti od mog targeta. Još ću mu poslat insert za GWT za koji sam mu zadao da ga mora odigrati (pošto je prihvatio moju igru sante - obećao je da će ovaj vikend isprobati, već je proučio pravila :-) , kao trebam njegovo mišljenje za drugu dobru djecu da mi kaže jel dobra igra, još sam mu rekao da proba Spirit Island koji još nije igrao, ali to veli da će probati do božića, tako da će ipak dobiti GWT insert) i još par sitnica iz mog asortimana ;-)

Što se tiče PayPala...
Ja za PayPal plačam proviziju samo kad naplaćujem nešto za webshop ili ako šaljem direkt nekom pare, ali ovo kad neš kupujem s trgoivne nisam još primjetio da skida dodatnu proviziju.
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3558
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1542 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Shich »

Provizija se uvijek plaća, samo je pitanje jel ju plaća kupac ili trgovina. Obično velike trgovine preuzmu taj trošak na sebe, a male prebace na kupca.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”