Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la priroda15 »

Burgundy će tak i tak pobijediti pa moj glas ide za pomalo podcijenjeni LANCASTER koji mi je isto odličan.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
Vukozec
slika
Sodapop69
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 24 kol 2017, 15:33
Lokacija: Aarhus
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 53 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la Sodapop69 »

Mage Knight sam otkrio nedavno i stvarno je remek-djelo ali ništa ne može pobijediti zabavu iz Castles of Burgundy :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Sodapop69 za post:
Vukozec
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la mljeko »

  • Airlines Europe je odlična igra za pet igrača, individualni potezi su brzi, iako ne i banalni, a i sveukupno ne traje dugo.
  • Black Gold nije loša, ali niti posebno dobra aukcijska igra.
  • The Castles of Burgundy je moj sveopći broj jedan.
  • Cherokee je na šemu Clansa, samo s kartama.
  • City Tycoon je najsličniji Ginkgopolisu, mesnata igra trganja za prostor, ispada da je gradnja opak biznis.
  • Drako: Dragon & Dwarves je odličan filer za dva igrača.
  • Dungeon Petz je nastala jednog lijepog sunčanog dana kada je Vlaada Chvatil bio lijen te si rekao: "Zašto od ovih ideja što mi se vrte po glavi napraviti više igara, kad sve mogu staviti u jednu, čak ni novi setting ne moram izmišljati". Malo je džumbusasta, a ni tema ni izgled mi ne pašu.
  • Eclipse je igra gdje igraš dva, tri, četiri sata i onda se pobjednik odluči dobrim starim biranjem kralja, a lako moguće nisi u konkurenciji već pol igre. Inače je igra dosta dobra, osim što su projektili prejaki.
  • King of Tokyo ne volim, dosada čista, ali na sreću dobrim dizajnom možeš biti eliminiran puno prije nego netko pobijedi kako bi otišao igrati nešto bolje.
  • Last Will mi je tematski najdraža igra, a usto je i čisto solidna, iako još to nije Suchy na vrhuncu.
  • Mage Knight Board Game sam igrao premalo da bih stvarno mogao reći nešto, ali prve impresije nisu bogznašto.
  • Mansions of Madness je puno previše bezumnog bacanja kockica.
  • Mondo je ok, ali za svoj žanr postoje i bolje varijante.
  • Nefarious je prejednostavna, ne baš interesantna i malo prenasumična igra.
  • Omen: A Reign of War je ok valjda, ima tisuću takvih.
  • Pantheon ima kul komponente s tim nogicama, i nije loša, ali malo joj je teško uhvatiti glavu i rep.
  • Pergamon lijepo izgleda, ali priznajem da se nisam snašao kad sam igrao taj jedan put.
  • Rhino Hero je nevjerojatno popularan među odraslima, meni nije baš toliko dobra, ali neću odbiti igranje.
  • Skull je čisto čitanje ljudi i utoliko ovisi s kim igraš.
  • Small World Underground je jedini Small World koji sam igrao i nije mi jasno zašto je igra toliko popularna.
  • Star Fluxx je zezancija.
  • Strasbourg je neobičan jer se na početku partije de facto kladiš koliko ćeš biti uspješan.
  • Takenoko je fora i dobar za početnike, ali nema dubinu.
  • Village mi je nakon Last Willa tematski druga najdraža igra, a ujedno i super worker placement.
  • Wiraqocha je prava FFA igra gdje je biti najbolji ili tako izgledati, smrtna presuda.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 2):
sadistikoVukozec
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la Satarash »

Između našeg najigranijeg trojca iz 2011. - Village, Strasbourg, Takenoko, moj glas ide za Village.
Takenoko mrvicu iza.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
Vukozec
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la Gordan »

Castles of Burgundy

Spomenuo bih još i Discworld: Ankh-Morpork
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Vukozec
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la sadistiko »

Uf, kako idemo dalje imam sve više i više odigranih igara tako da ovaj puta neću (bar si mislim) puno o samim igrama.
- Mage Knight Board Game - tek sam ga počeo igrati pa ne mogu baš puno reći, ali koliko mi se sviđa tema i podsjećanje na Heroes of Might & Magic (voljenu PC igru iz ranijih dana) nažalost nije baš skroz uvjerljivo, barem za sad.
- Eclipse - kao i TI3, volim ovu igru, ali malo manje radi kockica
- The Castles of Burgundy - tek sam ga probao ove godine i nabavio sad na Essenu svoju kopiju, ali opet, malkoc mi je too much pravila za takvu igru, možda se varam, treba odigrat više partija
- A Game of Thrones: The Board Game (Second Edition) - koljaža na petu. Nekad mi je i prebrutalna igra, ako nemaš saveznika mislim da je i beznadna
- King of Tokyo - znam potrošit tih par minuta i na bolji način, udri po kockama pa kom opanci, kom obojci
- Flash Point: Fire Rescue - uh davno sam je igrao u Puli i nije me baš osvojila
- Village, jedna od prvih nabaveljnih igara, tada mi je bila zakon, a sad je onak, rado bi je odigrao, ali za to što mi nudi malo predugo traje
- Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game - mnogi će reći - dice festival, ali baš sam se znao dobro zabaviti uz ovu igru, mada je pod zadnje obavezno igramo u kombinaciji s drugim igrama iz serijala
- Space Empires: 4X - imao sam tako velika očekivanja od igre, ali se sve svelo na makljažu tako da mi to nije bio neki doživljaj osvajanja i otkrivanja svemira
- Dungeon Fighter - ma joj, smjeh igra, šteta što je toliko teško zapravo odigrati ako baš želiš igrati po pravilima
- Panic Station - Toliko dobra tema, nije ni loš izgled, ali dosta nejasnoća, mada, znalo je biti dobrih partija
- Battleship Galaxies - ah, što reći, tuci udri, iako kad bi se češće igrala možda bi i bilo zanimljivije, ovako, prolazno
- Kolejka - ludi art, fora tema, simpatična igra
- Santiago de Cuba - kad sam je vidio na Papavaierovom videu znao sam da je želim, fora igra, lijep izgled, a nije ni loša za odigrat
- Tales & Games: The Hare & the Tortoise - Eto ako već mora biti kratka glupost od igre, onda rađe odigram ovu trku životinja nego King of Tokyo
- Warriors & Traders - uf, jako jako saftna igra, zanimljivo jer ima i istočna Europa sa našim pokrajinama, nažalost, nakon prve igre nije baš bilo puno mogućnosti da se borimo još i međudobno jer smo se borili za goli život da prehranimo svoje ljude, svakako je želim više igrati, ne mogu vjerovati da je loša igra
- Principato - ne znam što me privuklo ovoj igri, ali eto, sad je posjedujem i nisam presretan s njom, nije niti toliko zanimljiva niti lijepa
- Da ist der Wurm drin - fora za djecu
- The Big Time! - jako mi je žao što čovjek nije uspio objaviti ovu igru, baš jedinstvena tema i mehanika igre, meni je fora i uvijek uživam u igri, malo je čudnovato bodovanje, ali kad se savlada čak imam osjećaj da imam utjecaj na neke stvari koje se čine kao totalni random
- Ragnarök: Aesir and Jötunn - a ono, kad nemaš pametnijeg posla od bacanja hrpe kockica i dodavanja karata na random
- Mister Mailman Express - zapravo je nisam nikad odigrao do kraja ali onak, niš posebno, ali eto, klinci ga vole zaigrat s vremena na vrijeme

I kome sad dati glas? A eto i opet sam se raspisao :-(
Pa da, od svega toga do sad sam najviše uživao u Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game
Jednostavna pravila, kocka zna ubiti u pojam, ali opet s druge strane zna i pomoći, ipak, ima dosta toga što može malo pripomoći toj sreći, ali kad to igram, onda se više pustim da doživim priču nego što igram da pobjedim/o.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Vukozec
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la Nuuq »

Kakva godina... Trajan, Village, Dungeon Petz, Burgundy, Eclipse, Lancaster, Last will...
Burgundy je sigurno pobjednik.
Ali ja ću glas dati Trajan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Vukozec
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la Bojan1983 »

2011.
The Castle of Burgundy - igrao samo jednom, davno, nije me zarazio al me dovoljno zaintrigirao da uzmem novi edition. Sad stoji na polici i ceka novu priliku
Village - ok igra, al nekako mi ostao gorki okus. Mozda sam je igrao prerano u svojoj gejming karijeri, sad puno vise cijenim tight dizajne
Takenoko - Aaaa, jedna od najigranijih igara u kolekciji, cak imamo i collectors edition. Jedna od zasluznijih igara sto mi je cura danas gejmer :D
King of Tokyo - zanimljivo prvih par puta... ne bih kupio al bih zaigrao jednom godisnje
Last Will - Igra kojoj sam se jako veselio, ful sam htio da mi se svidi... al po meni totalni promasaj

Ali bez konkurencije, ne samo u ovoj godini, nego vjv posljednjih deset, meni najbolja Rosenbergova igra, ORA ET LABORA
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post:
Vukozec
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la marge »

2011. igrao svašta nešto, ali vrijedno spomena samo CoB i Lancaster
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Vukozec
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2011.

Post Postao/la Gordan »

da i AGOT bi mi bio u konkurenciji, ali računam da 2E nije toliko drugačiji od 1E da bi ga trebalo posebno isticati. :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”