Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Sodapop69 je napisao/la: 08 stu 2019, 15:09 Budimo realni, cijeli smisao turmoila su dual-layer boardovi :mrgreen:
Boardove nisam uzeo jer imam sadistikove, ali sam ih imao prilike vidit. Izgledaju jako lijepo i šareno, al funkcionalnost je nikakva. Ne znam kog su vraga štedili na materijalu, da su utori 3mm dublji bilo bi super. Ovako će se opet sve razletit ako kihneš. Osim toga, boardovi su došli dosta savinuti. Definitivno se više isplati uzet sadistikove.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
Killasadistiko
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la sadistiko »

oo, fala za reklamu :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Gordan
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Bolindus »

@Gordan 4-5 sati partija ? Pa kaj vi radite :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post (ukupno 2):
roverandomPapaver
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

sadistiko je napisao/la: 08 stu 2019, 20:26 oo, fala za reklamu :-)
Kupujmo rvacko! Pogotovo ako valja :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
sadistiko
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Bolindus je napisao/la: 09 stu 2019, 11:30 @Gordan 4-5 sati partija ? Pa kaj vi radite :)
Pa pazimo na svaki detalj :) A ima i nekih koji sporije računaju pa se i tu izgubi. Al najviše je do toga da su svi terijeri. Na draft ode masu vrimena.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la roverandom »

Super je turmoil. Igrali smo sa svim ekspanzijama, u troje, trajalo je oko 3 i pol sata. Ima više toga za pripremit se zbog tih evenata pa gledaš isplatili se uopće ili ne, ali je sve poprilično intuitivno.

I boardovi su bolji ovi novi (ništa protiv sadistikovih, vjerno su nam služili sve do sad :) ), manji su, pa stane sve u base box, a i ljepši.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Igrali turmoil udvoje, samo sa bazom, svidjelo nam se.

Igra je trajala 10 generacija, nešto više od 2 sata i to samo zato što smo lutali par generacija sa saborom, te jer smo u duhu igre, čitali svaki događaj.

Na ploči sa događajima je jako dobar šalabahter za te nove faze, a fora je što politika nije u stilu diplomacy (savezništva i izdaje), već kao i zemaljske multinacionalke, ovdje zapravo lobiraš za utjecaj određenih stranaka koji provode određenu politiku. Crveni će recimo biti jako dobri za one koji samo skupljaju bodove na kartama i dižu gradove itd. Plus politika je dosta dinamična sa svim tim neutralnim zastupnicima. Isprva smo ignorirati politiku, nismo znali taktizirati, ali kada provališ što koja stranka gura politiku (namjerno sve neaktivne pločice politike ostavili otvorene pokraj ploče) počinješ suptilno utjecati na prevagu u saboru.

Događaji dobri, znaju sakatiti igrače, a sve ovisi koliko se stigneš pripremiti. Također znaju i nagraditi.

Što se tiče igračevih ploča, dobre su. Sadistikove su bolje jer za puno bolji dojam bilo bi bolje da je još koji mm dublje, ali Gordan pretjeruje, solidno su funkcionalne, lijepe, i stanu u base box.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
dlakarPapaver
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Stips »

Gordan je napisao/la: 09 stu 2019, 12:39 terijeri
:lol:
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Trebao bih objašnjenje pojma terijer szbunjen

Btw, žena i ja odigrali još jednu partiju sa Turmoilom ovaj put sa karticama Prelude na Elysium mapi.

Definitivno nam se sviđa nova ekspanzija. Igra trajala 9 generacija, oko 2.5 h. Dok smo u prvoj partiji još lutali sa mogućnostima igre, ovdje smo žešće krenuli sa politikom.

Ja sam do zadnje generacije bio u dobroj prilici za pobjedu, a onda je žena sve preokrenula u posljednjoj generaciji.

Žena je imala vrlo dobru sreću sa izvlačenjem jovian tagova (ja sam u cijeloj igri dobio samo dva takva taga, od kojih sam jedan odbacio jer ga nisam mogao iskoristiti) te je imala dobru produkciju titana i u par prilika pogurnula unity na vlast tako da joj titan vrijedio čak 5 megakredita (imala je i karticu koja diže vrijednost tirana). Skužio da joj se nenormalno slažu te kartice i žurio sam sa teraformiranjem, još sam imao veliku produkciju love i pojeftinjenja standardnih projekata, gurao sam druge stranke koje su mi išle u korist, ali u konačnici je presudio jedan događaj pred kraj igre u 7.generaciji - Mars se ohladio, i koliko god zagrijavao planet predzadnju generaciju, falila su taman ta dva koraka koliko se ohladi do završetka igre, pa je u zadnjoj generaciji žena konačno spustila kartice koje su joj utrostručile bodove na jovian tagovima i pobijedila me za 14 bodova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Papaverdlakar
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Evo jedna fotka usred prve Turmoil partije, jedan od igrača je i roverandom.

slika

Uglavnom i meni prvi dojam vrlo dobar. Svi smo igrali s novim korporacijama, Philares je bila jako zanimljiva jer mijenja ground game, a Terralabs totalno poništava razmišljanje koje karte zadržati, ali zato zadaje nove probleme u obliku potrage za novcima i proizvodnjom istih. Factorum igrač je morao žonglirati oko energije koju proizvodi, a mislim da je samo dva puta pecao building kartu.

Mi inače vrlo rijetko igramo preko tri i po sata, uglavnom u tri i četiri igrača te vrlo rijetko prelazimo 10 generacija, nikako mi nisu jasne partije od 5+ sati, to mi se stvarno ne bi dalo igrati. :?

Negativni eventi utječu puno manje nego što sam mislio, na jednom sam izgubio čak 12 novaca, a na drugom nisam uspio dobiti 10 što ostali jesu, ali svejedno me to nije uništilo, niti blizu. Pokušao sam što više gurati svoje stranke pa da mi se ti novci nekako vrate, uglavnom jako zanimljive odluke, čak ima i event gdje je imati influence loša stvar. Čak bih htio i da politika više utječe na igru i da je lobiranje mrvicu jefitnija akcija, ali vidjet ću kako će se to razvijati. Malo me živciralo spuštanje TM ratinga svaku generaciju, ali na to se treba naviknuti.

P.S. - Ne zaboravite da na kraju igre dobijete jedan bod za svakog leadera i chairmana, mi skoro jesmo. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 3):
kockicadlakarmarge
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”