Kupnja igara sa Philiberta

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la sismis »

Probaj onda Mage Wars Academy, tamo nema najbolje karte. I sam si slazes deck..
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la marge »

Vukozec je napisao/la:Je li moguće preko grupne naručiti igre koje su trenutno na pre-orderu?
bok, mogu ti ja naručit taj preorder, ako hoćeš javi se na pm

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la kockica »

gogo666 je napisao/la: 05 stu 2019, 19:01 Mislim, jesu odluke teske zbog kombiniranja i matematike? Il su odluke jasne i jednostavne, al tezina dolazi cisto iz srece pri izvlacenju karata?

Ja volim igre koje me prisile na analysis paralysis, a ne volim npr bacanje kocke za rezolvanje encountera. Gdje bi ova visle isla?

Takodjer, kod deckbuildera ne volim kad su jako mehanicki (poput Aeon's end npr.) Gdje se turnovi svode na - kupi najbolju kartu, napadni najboljom kartom i tako u krug. Volim kad moras izmozgat najbolji potez, gdje nije jasno sto je najbolja karta u tom trenutku, her ovisi o puno faktora.

Ideal card playa mi je Star Trek frontiers (mage knight) ili Spirit Island.

Ovo me jako privlaci zbog teme Aliena i artworka.

Sori ako je zagađivanje topica.
Oprosti, nisam ti odgovorio.

Nemam iskustva sa ST Frontiers, kao ni sa Spirit Island kojeg imamo ali silom prilika još nismo počeli igrati.

Tema je dobra i čvrsta, ali artwork, bit ću iskren, od solidnog do ružnog. Pogotovo ako imaš u vidu preslike scena iz filmova ako si ih odgledao. Primjerice žena mi se čudila da su neki nacrtani likovi ženski :D

Iako je kooperativna igra, nema sindroma alfa playera. Ne vidim kako bi i bilo, svaki igrač kad dođe na red mora odigravati svoje kartice i reagirati na trenutnu situaciju.

Igra je dosta taktička, nakon početnih turnova kada se situacija zahukta znaš biti u dilemi koje kartice skupljati, koje neprijatelje skidati itd. Ipak slutim da imaš puno veća očekivanja od igre pa ti se možda neće svidjeti. Možda da je negdje prvo isprobaš jer igra nije jeftina a ja sam imao sreće da sam je kupio povoljno rabljenu. Ja bih ti posudio ali meni je trenutno igra na vikendici (namjerno je tamo ostavili tako da igramo svako ljto, taman da preko ostatka godine zaboravimo scenarije :D ) i nemam pojma da li ću navratiti prije proljeća.

Znam da u igraonici imaju neki LE (Buffy ili Firefly), pa možeš probati ali ne znam koliko bi bile usporedive igre sa Alienom.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la gogo666 »

tnx na mini reviewu
da, imam velika ocekivanja. Hocu da moram 15 minuta gruntat sto odigrati.
U ST/MK imas 5-6 razlicitih tipova akcija, na to jos boosteri u 5 razlicitih boja, pa permanentne akcije (crew memberi i tehnologije). I na to sve dodas i prostornu dimenziju gdje mozes odlucit ne napast tog neprijatelja nego oticu u drugom smijeru recrutati nekoga...
Dosta kompleksno, ne ocekujem takvu kompleksnost od deck buildera, al nebih htio da su odluke samo koju cu kartu kupiti, jer ubijam ionako sve po redu koliko imam fajt bodova.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la smurfORnot »

gogo666 je napisao/la: 08 stu 2019, 13:01 tnx na mini reviewu
da, imam velika ocekivanja. Hocu da moram 15 minuta gruntat sto odigrati.
U ST/MK imas 5-6 razlicitih tipova akcija, na to jos boosteri u 5 razlicitih boja, pa permanentne akcije (crew memberi i tehnologije). I na to sve dodas i prostornu dimenziju gdje mozes odlucit ne napast tog neprijatelja nego oticu u drugom smijeru recrutati nekoga...
Dosta kompleksno, ne ocekujem takvu kompleksnost od deck buildera, al nebih htio da su odluke samo koju cu kartu kupiti, jer ubijam ionako sve po redu koliko imam fajt bodova.
Vjeruj, u Alienu neceš gruntat više od minute što kupit ili napraviti, budimo relani. Također, težina jako ovisi o broju playera, od toga da je lagan u 2p do toga da bude bolesno težak u 4-5p. Utjecaj sreće je jako veliki, doslovce you can win or lose ovisi kako ti se poslože ove enemy karte, ili jednostavno otkriješ baš pogrešnu kartu(što je opet pure luck), nema tu tvoje taktike koaj ce te spasiti od toga, ili jednostavno nemaš srece s vucenjem rana npr.
Mislim forica je game i tematski je, samo ovisi kakva imaš očekivanja.
Sodapop69
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 24 kol 2017, 15:33
Lokacija: Aarhus
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 53 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la Sodapop69 »

Nije toliko blesava jer su svi neprijatelji face down što tematski ima smisla jer ne znaš di se što šulja po bordu pa moraš trošit bodove da ih otkriješ ili možeš riskirat da sami prođu sva polja pa te napadnu, a tako možeš i izgubiti neke korisne saveznike. Isto tako možeš raditi comboe sa simbolima na kartama kao u nor. Star realmsu ali može ti i drugi igrač uskočiti sa simbolom ali gubi tu kartu, tako da ne moraš striktno samo ti skupljat iste simbole itd. Ima tu opcija iako nećeš zgužvat mozak i meni se sviđa kao takva :)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la smurfORnot »

Sodapop69 je napisao/la: 08 stu 2019, 15:20 Nije toliko blesava jer su svi neprijatelji face down što tematski ima smisla jer ne znaš di se što šulja po bordu pa moraš trošit bodove da ih otkriješ ili možeš riskirat da sami prođu sva polja pa te napadnu, a tako možeš i izgubiti neke korisne saveznike. Isto tako možeš raditi comboe sa simbolima na kartama kao u nor. Star realmsu ali može ti i drugi igrač uskočiti sa simbolom ali gubi tu kartu, tako da ne moraš striktno samo ti skupljat iste simbole itd. Ima tu opcija iako nećeš zgužvat mozak i meni se sviđa kao takva :)
Pa no, svi neprijatelji su face down, it's pure luck što češ otkriti ispod. Uvijek trošiš attack bodove da nešto otkriješ, inace ti bodovi propadaju, ako ti netko uleti unutra, nepotrebno te lupa uglavnom. Jbg, nekad ce neki uletiti htio ti ili ne.
Ovo sa simbolima je opcija, ali nije nikakvo extra mozganje budimo realni, gotovo niakd se nisam našao sad u nekim situacijama, , hmmm dilema dilema, koju sad kartu uzeti, poprilično je bilo straight forward.

Igrica je fora, samo kažem, ako autor očekuje mozganje od 15min za akcije i najbolji mogući potez, ovo nema veze s tim, pogotovo ne s količinom lucka koja je u igri.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la kockica »

Ma kakvih 15 min. Inicijalno na svom potezu počinješ sa 6 kartica (a igra može i smanjiti taj broj) pa nemaš hrpetine opcija i dileme su kratkog vijeka, što prvo napraviti, kako složiti dobar combo, koga regrutirati te koju karticu skenirati /napasti. Ima i smisla, alieni te okružuju, a ti bi sad dumao.. :D

Što se tiče težine, došla je shema kojom se ona izbalansiran tako da je teža za manji broj igrača i obrnuto.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la gogo666 »

Steta
Nevolim luck driven igre. A ova mi izgleda (izgledom) jaaaako dobro. I volim Aliena
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Kupnja igara sa Philiberta

Post Postao/la smurfORnot »

Pa art je super, gameplay je fun,samo kazem, ovisi sto ocekujes...ako ne volis luck ne znam koliko ce ti sjesti neke stvari koje su completely random i luck based...a brat bratu, ima ih xD
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”