Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la ahri »

Ticket to Ride, definitivno.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la marge »

GOA definitivno
iako zanimljiva godina jer tu su i Power Grid te Struggle of Empires, a i Ingenious

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Knives »

Pošto nisam igrao TTR već TTR Europe (a to je izašlo 2005) moj glas ide za Power Grid (po mom mišljenju igra u kojoj kad jednom uhvatiš "vjetar u leđa" - dobar start onda je pobjeda manje više garantirana- barem je tako bilo u svim partijama koje sam igrao)
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Shich »

Power Grid
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Vukozec »

Iz 2004. sam igrao:
- Power Grid koji sam već o(t)pisao.
- St. Petersburg koji je bio prva (moderna) igra koju sam kupio (kupio samo na temelju kutije bez da sam znao išto igri, jer je ličila na igre poput Puerto Rica ili Carcassonnea koje su me tih godina uvodile u hobi). Bila je to i prva igra koju sam trejdao preko ovog foruma, no igra je preživjela u mom društvu sve do danas. Uglavnom je igraju bez mene jer meni je dosadila. Tko u početku ima najviše sreće sa rasporedom kupovine jeftinih radnika i kasnije plemića je pobjednik. Nema tu puno filozofije: kupuj najjeftinije radnike i što više različitih plemića, bilo koja druga taktika će rijetko upaliti. Fali mi raznolikosti.
- Saboteur: nisam ga igrao puno, ali dojam je da je to zabavna igra za veće društvo, koja ipak ima malo više strukture od prosječne party igre. Drugim riječima: OK, will play when in mood.
- No Thanks: odličan filler, alternativa For Saleu koji nam je #1. Minimalan footprint, superbrzo objašnjavanje pravila, velika zaraznost i odllična prođa u svakom društvu.
- Carcassonne: The City. Carc mi je ostao među omiljenim igrama i kad sam upoznao neke kompleksnije. Možda zato što sam imao dosta visok postotak pobjeda: igra mi je jednostavno ležala. Nedavno sam ga opet igrao nakon nekoliko godina pauze i moram priznati da mi je ipak izgubio malo draži. Ovu verziju koja ima najljepši, 3D look još uvijek imam (najstarija igra u kolekciji), no nisam siguran preferiram li nju ili original (mislim da mi ovdje fali ono instant bodovanje tek postavljenih meeplova iz originala).
- Od 3 najveća gateway evergreena - Catan, Carcassonne i TICKET TO RIDE - smatram da je baš potonja taj ultimativni gateway koji ima potencijal da bude ona igra koja će zamijeniti Monopoly kao i igra koju ima svako kućanstvo (prava je šteta što kod nas nije dostupna kod masovnog distributera). Brža i dinamičnija od Catana, pristupačnija i privlačnija od Carca. Slaganje vlakića po velikoj lijepoj mapi čine ju intuitivnom i privlačnom za bilo koga, a taktiziranje sa otvaranjem setova u stilu remija, riskiranje prilikom odabira najisplativijih ruta, te interakcija sa drugim igračima u vidu predviđanja njihovih poteza i blokiranja ruta, čine ju zanimljivom i za pasionirane gejmere. S obzirom da je Carc već pobijedio, moj glas za TTR.
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Bojan1983 »

2004., igrao sam ocito samo Saint Petersburg... osim ako brojimo second edition San Juana iz 2014. i TTR Europe iz 2005.
Power Grid i Goa su mi uvijek bile interesantne ali nikad nisu dosle na red da ih probam...

Saint Petersburg je ok, ali SAN JUAN je za njega remek djelo, pa makar bio i first edition
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Stips »

Nisam igrao Ticket to ride.
Powergrid ubija natjecateljski duh onim catch up mehanizmom.
Memoir 44 je bio super, no sada mi je malo pre na kocku.
Ingenious je odličan. Malo ipak suhoparna tema.
Axis and Allies - jel to ona revised edition? To je isto fora, sa poboljšanom mapom (prije svega Rusije), cijenama i dodatnim jedinicama. Fairy tale je isto fora al sam samo jednom igrao. Na tome se temelji 7 wonders, ne? Blue moon mi nije legao.
Ne znam jesam još što. Ajde, Memoir 44.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Vukozec »

I najbolja igra 2004. godine po izboru igraj.hr foruma je...

TICKET TO RIDE
(Alan R. Moon)

slika

FINALNI REZULTATI:
XXXXXXXXXX Ticket to Ride
XXXXX Power Grid
XXXX Memoir '44
XX Goa
X Betrayal at House on the Hill
X The Downfall of Pompeii
X Ingenious
X San Juan

USPOREDBA:
* Najbolje rangirane na BGG:
- 35 Power Grid
- 98 War of the Ring (First Edition)
- 123 Memoir '44
- 140 Goa
- 152 Ticket to Ride (2004)
* SdJ 2004 Winner: Ticket to ride
* SdJ 2005 Winner: Niagara
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Vukozec »


OTVARAMO IZBOR ZA 2005. GODINU.


Glasati za 2005. se može do NEDJELJE 23:59:59. Za ostale detalje vidi prvi post.

Između ostalog iz ove godine su najpopularniji gejmerski (više u Americi nego kod nas) trivia game Wits & Wagers, dječji evergreen Animal Upon Animal, najbolje rangirani TTR, TTR: Europe, te starije edicije igara koje su u međuvremenu dobile nove, Mission: Red Planet, Ca$h 'n Gun$, Twilight Imperium (Third Edition) i Fury of Dracula (Second Edition). Također vrijedne spomena: Shadows over Camelot, Nexus Ops, Indonesia, Diamant, Shadow Hunters, Lord of the Rings: The Confrontation, Manila, Mall of Horror, Runebound (Second Edition), World of Warcraft: The Boardgame, Vegas Showdown, Friday the 13th, Antike, i dr. Tu su i Rory's Story Cubes koje su se reklamirale nedavno kao "najprodavanija igračka prošle godine" (ne znam baš koliko je to točno i kako su brojali, sumnjam da su se ikad prodale više od LEGO kocka npr.), ako ćemo njih računati kao board game. No mislim da će se bitka po prvi put voditi između 3 favorita: Twilight Struggle, Arkham Horror i Caylus.
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 09 lis 2019, 13:38, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2005.

Post Postao/la grof »

U ovoj godini ima dosta jakih naslova. Pogotovo hvaljeni Twilight Struggle, Arkham Horror, TI... eto, sve to nisam igrao. Horrora se bojim, TS me odbija temom jer sam je dovoljno i proživio, stoga moj glas ovaj puta ide za meni jako dobar Caylus - on mi se baš dopao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Vukozec
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”