Najbolje igre zadnjih 20 godina (2000.-2019.)

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2003.

Post Postao/la Vukozec »


OTVARAMO IZBOR ZA 2004. GODINU.


Zbog praznika idući tjedan produljiti ćemo glasanje do kraja utorka. Nakon toga 2005. biramo do kraja nedjelje, pa ću se vjerojatno vratiti na sedmodnevni format jer sad kreću godine gdje ćemo vjerojatno imati više iskustva. Glasati za 2004. se može do UTORKA 23:59:59. Za ostale detalje vidi prvi post.

Prethodna godina je ponudila najnapetiji duel dosad, no ova bi ga trebala nadmašiti. Slijedi najjači okršaj dosad: Power Grid vs Ticket to Ride. No, nije to sve, u borbu bi se mogao umiješati još netko jer riječ je o godini sa puno visoko rangiranih igara koje se stalno reprintaju. Prošle godine smo imali prvu ediciju najcjenjenije GoT igre, ove godine imamo prvu ediciju najcjenjenije Tolkienove igre War of the Ring. Tu je najpristupačniji i najpopularniji WWII wargame Memoir '44, preteča Race for the Galaxy San Juan (aka Puerto Rico: The Card Game), svojevrsna preteča 7 Wonders Fairy Tale, Knizijin abstrakt Ingenious/Genial koji je jedna od rijetkih modernih igara koja ima dugotrajnu široku distribuciju na našem tržištu, civ/economy Splotter teškaš Antiquity, popularni role playing horror Betrayal at House on the Hill, filler u stilu i rangu For Sale No Thanks!, vrlo respektirani Goa od Rüdigera Dorna, zatim prvi euro kojeg sam kupio, Saint Petersburg od autora Stone Age, kako i prvi kojeg sam dobio, naljepši i najdraži Carc Carcassonne: The City. Spomenimo još i ove naslove: Struggle of Empires, Jambo, Maharaja, Tsuro, The Downfall of Pompeii, Wings of War: Famous Aces, Saboteur, Blue Moon, Niagara, Doom: The Boardgame, Black Stories, Cockroach Poker, Axis & Allies Revised Edition, Around the World in 80 Days.

Uistinu bogata godina sa pravom eksplozijom modernih evergreeena, izbor nije više toliko lagan.
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 03 lis 2019, 16:21, ukupno mijenjano 5 puta.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la sadistiko »

Uh, ovdje imam hrpu odigranih :-)
- Power Grid - odličan, samo malo suhoparan, srećom pa ona licitacija i prepucavanje popravlja stvar
- Ticket to Ride - isto odlična i između ove dvije se dvoumim.
- War of the Ring (1st ed.) - fora mi je ova igra ali me uvijek strah preopširnih pravila i dosta dugog trajanja. Mislim da je ipak bolja u dvoje jer imaš više kontrole nas jedinicama, ali jako dobra igra u svakom slučaju
- Saboteur - partijana, fora, ali to je meni lajt i to bi odigrao samo ako nemam vremena
- Risk: Godstorm - posjedujem, ali slabo se igra. Inače ne volim Rizik, ali ova verzija ima fora preokrete, pa čak i kad umru ljudi, nije fajt gotov - kreće borba u paklu :-) A najgori događaj je bio kad je cijela Atlantida potopljena (jer sam ja tako htio) sa svim vojnicima koji su se tamo nalazili :-)
- Caribbean - odlična igra s piratima, ali pošto je lajt to ne ulazi u uži izbor, ali s vremena na vrijeme je rado odigram
- Goldbrau - e ovu igru smo se naigrali i nije mi žao što sam je nabavio. Proizvodi se piva i prodaje u bircevima, ima puno preotimanja i odlična mi je, ali su mi Power Grid i Ticket to Ride zrno bolji
- Senator - ma evo ti nož i odma me ubi :-) Najopakija igra koju znam, ako se zakrmiš s nekim, nema šanse da će i jedan od te dvojice pobijediti, obično neko treći onda izvuče korist. Bilo je fora partija. Ono što spašava igru o totalnog sranja je to što je kratka. Kad se zna igrati, u 20-30 minuta je gotova partija, rado odigram jednom godišnje :-)
- Sole Mio - pa ovo je zapravo više nastavak na Mama Mia, pošto to po meni spada u party igre ne ulazi ni blizu užeg izbora.

Moj glas nakon svega ovoga na kraju ipak ide POWER GRID
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Vukozec
slika
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la fpol »

Igrao sam power grid i ticket to ride.

Bez dileme glasam za meni jednu od najboljih igara svih vremena, Power Grid.

Ticket mi je dobar, ali malo pre lagan sa previse utjecaja srece da bi mi bio medu najboljima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
Vukozec
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la roverandom »

Igrao Ticket to Ride (2), Tsuro (6) i No Thanks (5). Glas ide TICKET TO RIDE.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
Vukozec
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Vukozec »

Power Grid mi je jedna od rijetkih razvikanih modernih euro igara koju ne mogu smisliti. Najčešće smo ga igrali u šestero (eventualno petoro), i to bi izgledalo tako da 3 sata radiš jedno te isto, da bi ti na kraju pobjeda izmakla sa minimalan iznos novca koji ti nedostaje, a kojeg si mogao uštedjeti u onim licitacijama, samo da je ikako moguće predvidjeti koliko će ti novca kasnije trebati. Još bi pobjednik nakon ta 3 sata u većini slučajeva bio onaj kojeg smo već nakon početnog raspoređivanja na ploči proglasili pobjednikom :roll:

Brzo glasajte za nešto drugo :)
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Noghri »

Uf teska odluka, igrao/imam mnoge od njih, ali najvise je igran Betrayal at House on the Hill pa onda njemu glas.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post:
Vukozec
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la joezg »

Ticket to Ride!

Iako je i Power Grid izvrstan.
Izdvojio bih i Gou, koja je ipak malo presuhonjava za moj ukus, ali i dalje dobra, Ingenious, Niagaru koja, osim što ima gimmick u vidu rijeke koja teče prema slapu, je i zabavna igra i Dos Rios, kojeg sam igrao nekoliko puta i uvijek mi je bio zabavan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
Vukozec
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la gogo666 »

igrao sam par igara iz ove godine (dobra godina) i iako ga bas i ne igram vise, moj glas ide za Ticket to Ride. To mi je nekako ostao simbol pojma board igra i super je za uvođenje novih ljudi u hobi
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
Vukozec
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la dado »

Ticket to Ride
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Vukozec
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: 2004.

Post Postao/la Papaver »

Originalan Ticket to ride igrao sam tek nekoliko puta, a daleko najviše iz ove godine igrao sam No thanks!, ali svejedno mala prednost ide vlakovima.

Power grid nisam nikad igrao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
Vukozec
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”