Tapestry (Stonemaier games)

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Papaver »

Jamey Stegmaier jučer je najavio svoju novu igru - Tapestry.

Civilization building igra od 1 do 5 igrača, trajanja max. dva sata i sa samo četiri stranice pravila, a igra nije bazirana na povijesnim civilizacijama, zvuči zanimljivo! :)

Hype se već stvorio, u prodaju ide malo prije Essena pretpostavlja se, a prednarudžbe počinju već početkom rujna.

Jamey je iznio još dosta detalja u donjem videu, a sljedeća dva tjedna svaki će dan iznijeti novu informaciju na Facebook grupi igre.



Što se mene tiče, jedva čekam i vjerojatno preorderam, iako se čini da će ovo biti njegova najskuplja igra. :D

Edit: box art

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 5):
dadoroverandomPsyBurndlakarsmurfORnot
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Bojan1983 »

*added to Essen buy list
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la kockica »

Zanima me igra, ali ne toliko da odmah kupim. Premalo je informacija, nikakvih dojmova, radije ću sa čekati pol godine godinu dana dok se ne stvori neki konsenzus.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Killagrof
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Papaver »

Da, to bi trebao biti normalan tijek misli kod kupovine igara. :D Ja imam relativno malu kolekciju bez civilizacijske igre pa me dodatno privlači.

Po dosadašnjim iskustvima sa Stonemaier igrama mala je šansa da igra bude promašaj, ali uostalom, u sljedeća dva tjedna sve će se znati o igri, do kraja mjeseca izlazi i rulebook te WatchItPlayed video.

Netko je i sažeo sve što se do sad zna o igri, stavit ću link s reddita (top rated komentar) jer da sve copy-pasteam bi predugačak post bio:

https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... _tapestry/
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni će biti presudni WatchItPlayed i još ako bude koji playthrough negdje na YouTubeu, izvrsno... :D
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Killa »

Čekat da neko kupi i bacit par partija kao i sve Stonemaier igre za mene. Njegove igre su mi dobre 3-4 partije, ali nakon toga jednostavno nemam želju igrati ih više. Kao da su 'pretestirane', 'prestreamlineane', 'bezdušne'.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la kockica »

Papaver je napisao/la: 08 kol 2019, 14:36 Da, to bi trebao biti normalan tijek misli kod kupovine igara. :D Ja imam relativno malu kolekciju bez civilizacijske igre pa me dodatno privlači.

Po dosadašnjim iskustvima sa Stonemaier igrama mala je šansa da igra bude promašaj, ali uostalom, u sljedeća dva tjedna sve će se znati o igri, do kraja mjeseca izlazi i rulebook te WatchItPlayed video.

Netko je i sažeo sve što se do sad zna o igri, stavit ću link s reddita (top rated komentar) jer da sve copy-pasteam bi predugačak post bio:

https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... _tapestry/
Pa da, jedna kolekcija bi trebala imati civilizacijska igru :-) ovdje imam osobni problem što sam skeptičan da takve igre mogu trajati do dva sata, ono da kreće s nekih baznih pozicija, širiš se, istražuješ, razvijaš se, povremeno ratuješ, i to sažmeš u svega 2 sata sa osjećajem epske igre. I još pravila sažeti u 4 stranice? Hm.. Možda i griješim, ali jedan 7 wonders duel ima daleko više stranica a stvarno nije kompliciran za shvatiti.

Što se tiče iskustava sa ostalim igrama istog izdavača, na stranu kvaliteta izrade koja je na visokom nivou, recimo meni je viticulture essential jako dobra igra, ali to je bila mislim treća verzija koju je trebalo polirati i to mislim da je uwe rosenberg dotjerao konačnu verziju.

Scythe je dobra igra, ali nakon prve partije bio sam jako razočaran jer nije bilo ni blizu najavama na ks-u. Dobro mi ju je igrati, ali što killa kaže, nema dušu.

Ostale igre nisam igrao ali koliko mogu primijetiti, euphoria i charterstone baš i nisu oduševili, a My little scythe i Wingspan za koji vidim da ima dobar prijem nisu ni osmišljeni od strane jameya.

Tako da, osobno se neću zaletjeti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
grofmljeko
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Bojan1983 »

Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 3):
AntomonsismisPapaver
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Koji su dojmovi nakon odgledanih videa? :) Rhado i Rodney su bacili svoje na YouTube pa me baš zanima je li vam poraslo ili splasnulo oduševljenje? :)

Meni se konkretno Feast for Odin jako svidjela, pogotovo "tetris" koji moraš igrati sam sa sobom te način na koji blokiraš ljudima dostupne akcije na onom centralnom dijelu s akcijama. U Tapestryju mi se čini da će biti dosta igranja "sam za sebe", tek tu i tamo malo neke interakcije na tim tileovima gdje su outposti pa nekom nešto srušiš.... Ne znam, bio sam jako oduševljen, ali sad nekako mislim da je gameplay dosadnjikav. Eto ne znam.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la sadistiko »

Također, mene više muči kako ljudi kao da su poludili. Valjda da Jamey objavi da će od govana napraviti igru ljudi bi se nahajpali. Ne znam jel takva halabuka bila i oko Wingspana (jer čuo sam da je bilo hajpanje na 5-tu), ali ovo mi već lagano ide na živce, od kojih 50-100 postova koje dnevno moram pregledat na BGG-u više od pola je bilo vezano za tu igru, i to od nekih konkretnih normalnih pitanja do prepucavanja od hatera do onih koji su zaluđeni valjda svakim Jameyevim korakom. U svakom slučaju, jadni smo mi ljudi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
dadoStips
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”