Rizik -iskustva?

Pitanja vezana uz društvene igre
Neki Johnny
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 lip 2016, 01:14
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta

Rizik -iskustva?

Post Postao/la Neki Johnny »

Bok!

U zadnje vrijeme gledam kako bih svoj sijaset igara obogatio jednim (ne)klasicnim rizikom. Koliko sam skuzio, noviji rizici imaju uz standardnu igru i opciju nekakvih "upgrejdanih" pravila. Ono sto mene zanima, koji je od svih tih silnih rizika kvalitetan? Recimo game of thrones rizik mi se cini jako los izradom dodatnih pravila, kvalitetom kartica i njihovim opcijama. Dok recimo Risk 2210 AD ili Vikings ima fora modele. za Risk vikings ne mogu pronaci gameplay, niti iskustva.

Ima li tko iskustva s recimo Risk 2200 A.D. ili Risk Vikings? :I
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la fpol »

Meni je 2200ad bio dobar, osjetno drukčiji od klasičnoga rizika, ali za današnje vrijeme ipak malo zastario.

Moja preporuka je u svakom slucaju risk legacy. Za puni doživljaj bi trebala uvijek biti ista ekipa.

Ako ne mora biti baš risk, onda ima puno alternativa koje daju slično iskustvo, recimo kemet ili blood rage...
Neki Johnny
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 lip 2016, 01:14
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Neki Johnny »

fpol je napisao/la: 28 srp 2019, 14:50 Meni je 2200ad bio dobar, osjetno drukčiji od klasičnoga rizika, ali za današnje vrijeme ipak malo zastario.

Moja preporuka je u svakom slucaju risk legacy. Za puni doživljaj bi trebala uvijek biti ista ekipa.

Ako ne mora biti baš risk, onda ima puno alternativa koje daju slično iskustvo, recimo kemet ili blood rage...
Ne sviđa mi se nikako legacy sa forom uništavanja ploče, pisanja po istoj i trganja karata itd. :I Barem mi tako čini iz viđenog. Jedino kada bih to mogao zaobići?
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la sismis »

A ako već ne modernija verzija u vidu Kemeta, koji je odličan, da li bi prošao Axis & Allies? Rizik ne bih više taknuo štapom, ali A&A je uvijek zabavan...
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Valsim »

Risk 2210 AD slovi za trenutno najbolji Rizik, ako ne računamo Risk: Legacy. Igrao sam klasični, Risk 2210 AD, Risk: GodStorm i Risk: Legacy. Kada bi ih morao poredati prvi bi mi bio Legacy, zatim 2210, pa GodStorm i na kraju origigi. Ima inače zilijun još različitih varijanti Rizika. Vidio sam dosad Risk: Star Wars, Risk: Starcraft, Risk: Lord of The Rings i u zadnje vrijeme na svim živim policama u knjižarama Risk: Game of Thrones.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la kockica »

Vjerojatno tražiš neku verziju riska, ali zašto se, osim zbog nostalgije, ograničiti na neku n-tu verziju istog? Kao alternative se često predlažu cyclades, kemet, nexus ops, neuroshima hex, tigris&euphrates..
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Vatanen »

Spheres of Influence se svojedobno reklamirao kao sjajna alternativa klasičnom Riziku, ali sada je praktično nedostupan. Čuo sam dobre stvari i o Risk Medievalu. Risk Star Wars je dobra igra za te pare, ali ima malo do nikakve veze s originalom.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Neki Johnny
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 lip 2016, 01:14
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Neki Johnny »

kockica je napisao/la: 29 srp 2019, 09:47 Vjerojatno tražiš neku verziju riska, ali zašto se, osim zbog nostalgije, ograničiti na neku n-tu verziju istog? Kao alternative se često predlažu cyclades, kemet, nexus ops, neuroshima hex, tigris&euphrates..
Jednostavniji je od svih ponuđenih verzija. Osim toga, ljudi s kojima igram, sporo hvataju i neke jednostavnije gejmove (drugim riječima, nisu neki strastveni gejmeri) :lol:

No, onda već kad igramo nesto jednostavno, i njima poznato, neka bude sa malo "začina"

Tako da mi izbor pada na Risk Vikings (za koje nigdje nista ne mogu pronaci, pa me interesira bilo kakav review) ili godstrom (koji mi se cini solidan, vremenski ograničen-dodatak bogova i njihovih kartica)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la grof »

Prilično zabavan i zgodan zna biti i Small World
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la ratnip »

Game of Thrones je super alternativa Riziku ali pravila nisu baš za njube...
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”