Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

Bojan1983 je napisao/la: 30 svi 2019, 19:46
Butch je napisao/la: 30 svi 2019, 09:40Srbizam je.
šta da?
slika

forza fiume
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
Bojan1983
slika
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la vedran87 »

Magic Maze

Toplo preporučam ili kao filler igru za ozbiljnije igrače, ali i kao višesatno zabavljanje za grupe koji vole light zabavne igre i/ili real time igre.

Kooperativna real time igra u kojoj igrači miču četiri figurice u različitim bojama i pritom otkrivaju nove pločice po kojima se kreću i izvršavaju zadatke tako da dođu na unaprijed određene pozicije na samim pločicama. Iako unaprijed određene na pločicama, lokacije jesu randomizirane zbog redoslijeda otkrivanja/izvlačenja pločica i njihove orijentacije prilikom postavljanja. Tako da je svaka igra drugačija.

Kvaka je u tome da je svaki igrač ograničen u kojim smjerovima može pomicati figurice ( u četiri igrača svatko dobije jedan smjer samo ) i da prilikom pomicanja nema komunikacije. Igra kreće laganini od početnih levela koji su trivijalni kad skužiš kako stvari idu no počinje dodavati nove stvari poprilično brzo. I dok sve ide u redu je sve glatko no dovoljno je da jednoj osobi padne koncetracije pa da počne nastupati kaos.

Nisam neki obožavatelj real time igara niti igara koje imaju vrijeme u sebi jer ne volim stres i obično mi se čini da ne funkcionira to baš najbolje. Magic Maze me ugodno iznenadio nisam imao taj osjećaj. Tako da od svih real time igara koje sam do sad igrao ova mi je veliki favorit.

Igra je meni bila jasna i jednostavna za naučit. Vrijeme igra ulogu, ali nije ni previše casual niti previše napeto, onako taman.
Nauči se u 5 minuta + minuta/dvije za svako novo pravilo u naprednijim scenarijima da se objasni. Jedna igra ako je uspješna traje između 10 i 15 minuta tako nešto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post (ukupno 4):
priroda15Ahilyakockicadado
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Poklonio sam sestricnama Azul, te smo ga kasnije igrali.
Zgazio sam ih, ali opet, imaju 8 i 6 godina.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 4):
dlakardadokockicaTeehee(R)
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

**Mini spoiler, ali fakat mali, ukoliko niste igrali Rise of Fenris**

Jučer sam imao valjda zlatnu partiju Scythea :D Bio sam Polania, na modularnoj ploči, a na triumph track smo dodali random kategorije iz Fenrisa te je jedna od kategorija bila zvjezdica za tri encountera.

I tako ja odem na move action, dođem na encounter, koji je treći, puf, zvjezdica. Mogu birati dvije opcije, naberem si onu free gdje zaradim pare i još nešto, a druga opcija plati tri ili koliko dolara za izgraditi građevinu. Platim, izgradim zadnju građevinu, puf još jedna zvjezdica. I usput shvatim da sam se taman dobro pomuvao da ispunim cilj (kontrola tri mountain teritorija), puf eto i treća zvjezdica. :D

Par krugova poslije lupim dvije zvjezdice, jednu za mecha drugu za trade action gdje sam kupio dvije combat karte, a jedna od kategorija za zvjezdicu je bila 8 combat karata u ruci, a tom kupnjom sam taman imao 8. (fyi, poslije su me razguzili moji suigrači tako da sam popušio hrpu borbi, ali keep reading...)

I zadnja zvjezdica je otišla na sve upgrade. Protivnici su imali po tri zvjezdice maks. Ja 120 bodova, drugoplasirana (Rusviet) 65, trećeplasirani (Saxony) 60.

Rijetko kad mi se dogodi da udarim tri zvjezdice u jednom potezu, ali to je samo sretna okolnost promijenjenih kategorija na triumph tracku, no eto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 5):
Papaverroverandomkockicadadosadistiko
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Pulsar 2849 u 4 igrača.

slika

Odlična tzv. point salad igra s draftanjem kockica i varijabilnim setupom.

Slabo se o njoj priča nažalost, a super je euro game s tankom temom, ali značajnim/teškim odlukama te onim osjećajem da si napravio puno više toga nego što bi se očekivalo u relativno kratkom trajanju partije.

Ima tu i malo asimetričnosti, engine buildinga te zadovoljavajućeg comboanja, a podjednako taktiziraš i strategiziraš, ma jedan odličan paket!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 5):
kockicaroverandomsadistikovedran87Spectre
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Jel netko možda igrao Yinzi?
https://boardgamegeek.com/boardgame/266 ... ng-dynasty

Koliko vidim iz complexity ratinga, a i dostupnih recenzija, izgleda da je uber mega heavy ali iz nekog razloga me jako privlači. Pa eto, ako je netko igrao jel stvarno toliko komplicirana?
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mljeko »

Igrao sam ljame.

https://www.boardgamegeek.com/boardgame/266083/lama

Nas trojica smo zasjeli za stol u bircu dva koraka od mora i halali cijeli dan. Svi smo igrali prvi put. Trebala nam je jedna dvije partije za uhodavanje, ali onda smo skužili igru, dobili osjećaj za bodovne varijacije, tempo itd. K. i ja smo rasturali, a V. je uspio dobiti svega par puta. K. je sveukupni pobjednik jer je jednu uspio pobijediti s nula bodova.

Knizia je opet uspio. Leggero igra bez prevelikog razmišljanja, koju i neigrači lako pohvataju. Taman za ljeto. Ima nešto strategije te čitanja igrača da te stalno golica, a opet dovoljno sreće da se ne zaneseš s tim i ostaneš u zenu.

Preporuka.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 3):
dadoShichkockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Nisam ni znao za tu igru, liči mi na UNO.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Shich »

kockica je napisao/la: 10 srp 2019, 12:29 Nisam ni znao za tu igru, liči mi na UNO.
Nominirana za SdJ 2019.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Nisam pratio :oops:
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”