Golden Bell Studio

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Golden Bell Studio

Post Postao/la smurfORnot »

Mislim s jedne strane je zabavno jesti kokice i citati raspravu...s druge strane mi je totalno bizarno da bi se itko iole normalan odlucio ovako javno odnositi prema backerima(od zbilja odvratnih vrijeđanja do osobnih prijetnji) :sokiran szbunjen .
Iako nisam backer, nakon ovakvih komentara koje vidim od GBS nebih osobno nikada backao ijedan game u kojem su oni involvani u bilo kojem obliku.

https://boardgamegeek.com/thread/222062 ... ilt/page/1

https://www.kickstarter.com/projects/12 ... e/comments


Da sada ne linkam sve threadove...ima ih na BGG-u dovoljno. :kava
Sodapop69
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 24 kol 2017, 15:33
Lokacija: Aarhus
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 53 puta
Kontakt:

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la Sodapop69 »

Ja sam backer i davno sam odlučio ne imat nikakav kontakt sa igrom dok mi ne dođe doma :D Paljba po njima je prestrašna i nitko ne može reći da uglavnom nije opravdana tako da, kao što kažeš, mislim da nikad više neću backat ništa od njih :)
slika
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la Spectre »

Backer sam Unbrokena i pratim događanja od početka. Zeznuli su se na početku s procjenom shippinga, premali iznos su uračunali pa im većina isporuka uopće ne donosi zaradu. Međutim, sve su objasnili i rekli ljudima da će im svejedno poslati igru po originalnoj cijeni samo će trajati dulje dok ne nađu jeftine alternative ili ljudi mogu odmah dobiti igru ako plate ubrzanu dostavu. Također su molili/ponudili da im ljudi naknadno uplate razliku u dostavi ili iznos koji žele, bez forsiranja ikoga, već kao mogućnost tko želi. Mnogi su prihvatili.
Na žalost, čini se da će dostava u Europu biti debelo zadnja rupa na svirali, no i dalje se nadam da ću dobiti igru. Najviše žalim autora igre koji se usosio suradnjom s GB Studiom.

Što se tiće gornjih komentara na KS, užas su, netko će morati odgovarati zbog toga...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Spectre za post:
Sodapop69
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la smurfORnot »

https://boardgamegeek.com/article/32379524#32379524

Ovo postaje vec lagano creepy. GBS koriste privatni info od backera iz PM'a da ih harrasaju preko telefona, prijete im da ce ih prijavljivati poslodavcima itd.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la Valsim »

Jesus, ovaj Marc je sve samo ne-stabilna osoba :sokiran .
Ovo počinje ličiti na zaplet najbolesnijih horor trilera.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la Spectre »

Lik je izrazito samodopadan, uvjeren da je nepogrešiv te se voli hvaliti, čak i bez ikakvog povoda. Stalno izjavljuje krive informacije, na FB grupi o igri ga autor igre mora ispravljati te imam dojam da ga čak i on izbjegava.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la smurfORnot »

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... FmFEOwP8xg

GBS se prijeti ovom revieweru da ce ga tužiti with legal action, jer je eto, spomenuo kako se ponašaju(oko 19min)...
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la Spectre »

Nekoliko postova od zadnjih par sati, nije mi se dalo dulje kopati:
slika
Jel taj čovjek normalan?
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la Ahilya »

I ja sam backer Unbrokena i u cijeloj toj priči mi je najviše žao Artema kojem je to prva igra. Bojim se da će se nakon svega teško opet upustiti u takvu avanturu...

Iako, moram naglasiti da neki backeri stvarno nisu nedužni...
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Golden Bell Studio

Post Postao/la Valsim »

Ockey na temelju pročitanih svih 25 stranica na BGG-u i nešto s Kickstartera.
Sve je započelo kolko sam skužio iskazivanjem nezadovoljstva od strane nekolicine backera. Golden Bell Games, to jest vjerojatno zapravo Artem, se gadno zeznuo s procjenom shipinga (4$ XD), te su stoga na koncu završili s enormnim troškovima. Kako bi koliko toliko kompenzirali, ekipa osobno pakira igre, samo što to onda traje, i traje i traje. Uglavnom kada je počelo iskazivanje nezadovoljstva od strane backera, neki od zaposlenika Golden Bell Games su počeli s objavama iznimno neukusnih i neprofesionalnih postova i odgovora. Debela većina na razini tinejdžerskog spuštanja. Ali jednom kada je ni manje ni više nego CEO kompanije preuzeo palicu virtualnog suočavanja s backerima, stvari su u iznimno kratkom vremenu eskalirali iznimno brzo. Osim ako zaista nije neke sulude PR kampanje promocije igre, pa makar i negativan, nemoguće je pojmiti da jedna nazovi zrela osoba može na takav način komunicirati i generalno imati skroz uvrnuti pogled na situaciju i svijet.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”