Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
dsinisa
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 31 sij 2014, 09:43
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la dsinisa »

vex je napisao/la: 05 svi 2019, 15:54 Ima li takvih mjesta u Rijeci?Nitko se nije jjos odazao za drustvo za igranje?;(
Feels like shit
Što se Rijeke tiče, bilo je nešto redovnog igranja u Bačvi na Dolcu, ali mislim da je to zamrlo. I vidio sam nedavno neku najavu za nekakvu noć društvenih igara u Klubu mladih, isto tamo u blizini (al bojim se da je to Riziko-Monopoly).

Uglavnom, jako slabo.
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la docich »

U rijeci je bilo puno pokusaja ali zbog nezaintetesiranosti ljudi je prestalo.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

docich je napisao/la: 03 srp 2019, 07:34 U rijeci je bilo puno pokusaja ali zbog nezaintetesiranosti ljudi je prestalo.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Kako to da je Rijeka tako nezainteresirana za boardgaming unatoč vlastite i bliskih konvencija koje se tamo redovno održavaju??
Baš bih od Rijeke očekivao veću zainteresiranost za društvene igre...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la docich »

E to je i.meni misterij

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Valsim »

Iz mojeg iskustva posjeta Rijeci i Opatiji na KON-ovima u nekoliko navrata, i razgovora i poznanstvima s ljudima, rekao bih da interesenata ima čak i zavidan broj. Problem je čisto energije kod ljudi da se udruže i organiziraju kako bi se i nešto konkretno pokrenulo. Ali rekao bih da je Rijeka na dobrom putu ka tome, pa evo @docich je pred koji dan organizirao Dan društvenih igara.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
dsinisa
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 31 sij 2014, 09:43
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la dsinisa »

Valsim je napisao/la:Iz mojeg iskustva posjeta Rijeci i Opatiji na KON-ovima u nekoliko navrata, i razgovora i poznanstvima s ljudima, rekao bih da interesenata ima čak i zavidan broj. Problem je čisto energije kod ljudi da se udruže i organiziraju kako bi se i nešto konkretno pokrenulo. Ali rekao bih da je Rijeka na dobrom putu ka tome, pa evo [mention]docich[/mention] je pred koji dan organizirao Dan društvenih igara.
I meni se čini da bi se skupio dovoljan broj ljudi za nekakav klub/udrugu. Nije baš da treba 1000 ljudi za takvo što, vjerojatno bo 20-ak ljudi bilo sasvim dovoljno za krenuti.

Pitanje je tko će to povući. Uz naravno pronalazak adekvatnog prostora za igranje. Jer neke smrdljive prljave rupe neće nikoga privući.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

dsinisa je napisao/la: 03 srp 2019, 18:08 Pitanje je tko će to povući. Uz naravno pronalazak adekvatnog prostora za igranje. Jer neke smrdljive prljave rupe neće nikoga privući.
To je uvijek pitanje. Nažalost, u današnjem svijetu sve manje ljudi želi na sebe staviti neku odgovornost, a voditi udrugu i biti njezin fizički zastupnik povlači i neke odgovornosti za koje možeš i sam snositi konzekvence u koliko ih se ne držiš. Stvar je tim gora što je takav odgovoran posao - volonterski jer treba tek doći do razine da se odgovorna osoba može isplatiti iz nekakve plaće od prihoda udruge, pa si novcem nadomjestiti odgovornosti za koje stavlja svoju glavu na panj.

Na kraju ispadne da se većina ipak radije igra gdje i kako može, nego da na sebe navuče odgovoran posao i stalno se brine o jednoj takvoj organizaciji. Mislim da je u tome veliki dio problema. U hobiju je i dosta mladih koji još nemaju puno poslovnog, pa i životnog iskustva i ne poznaju dobro zakonske regulative po kojima se udruge moraju ravnati u pravnom svijetu.
Govorim po svome iskustvu. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la docich »

Za rijeku interesa ima ali kad se nesto organizira nikog nema.
Lani je bilo u jednom bircu gejmanje svaki ponedjeljak. Nije izdrzalo ni.mjesec dana. Godinu dana prije ista prica.
Ja pokusavam vec nekoliko godina ali uzalud.
Svi gejmaju ali vise manje su to zatvorene grupe.


Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

docich je napisao/la: 03 srp 2019, 21:26 Svi gejmaju ali vise manje su to zatvorene grupe.
Da, to je ono što je žalosno i šteta. Očito nas i mentalitet kolje.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
La vie caffe
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 09 stu 2019, 19:44
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la La vie caffe »

Radimo na tome da budu organizirani turniri u beli, sah, u krajnjem slucaju covjece ne ljuti se i monopoli, pa ko voli, nek dode :)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”