Coup ili Resistance?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
krofetki
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 06 ruj 2014, 09:51
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 25 puta

Coup ili Resistance?

Post Postao/la krofetki »

Pozdrav! imam nedoumicu, da li kupit Coup ili Resistance? pa da čujem od ljudi koji su igrali, koja je bolja od te dvije igre!
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Pitanje

Post Postao/la dlakar »

A to je teško preporučit. Obje su fora igre. Ja osobno preferiram resistance avalon....to sam znao urlat sa ekipom cijelu noć
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Pitanje

Post Postao/la roverandom »

Resistance Avalon ili još bolje Secret Hitler.

Coup mi nije baš u tom žanru i dosta je slabija od ovih.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Pitanje

Post Postao/la dlakar »

E baš zato je teško preporučit. Coup je mirnija blef igra i doživljavam ju ko filer. Ok mi je ali nisam sad nešto igrao pretjerano da bih previše radpravljao o njoj. Avalon može biti zabava za cijelu noć ali moraš bit spreman na ogromnu razinu buke, kunut se u sve živo i mrtvo da pričaš istinu a lažeš....jako zanimljivo, ali ne za svakoga
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pitanje

Post Postao/la kockica »

Fora je što možeš improvizirati komponente od primjerice običnog šila karata i nekih marker za takve igre, pa na taj način isprobati.

Nemam puno iskustva, Igrao tek nekoliko puta običan resistance i secret Hitler, obje su zabavne, a puno je galame. Secret Hitler je možda zanimljiviji jer možeš eliminirati igrače, a fora je kada naciji nagovaraju liberale da ubiju od jednog od svojih a ovaj se kune da je njihov.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Pitanje

Post Postao/la Nuuq »

Meni su obje igre bezveze, ali mi je Coup bio podnošljiv. Resistance... Imao sam i Avalon i običnu... Nikako...
Igraj Mafiju, ako želiš takvu igru.
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Pitanje

Post Postao/la gogo666 »

Po meni nisu usporedive. Bolje se dvoumi izmedju resistance avalon i one night werewolf (posto secret hitler nemozes nabavit)
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Pitanje

Post Postao/la docich »

Meni je od tih igara najboja dont mess with cthulhu

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Pitanje

Post Postao/la dlakar »

Baš to, nisu isti tip igre. Zato je teško za preporučit. Meni je Coup ok, ali samo to. Nije me se nešto previše dojmio. Odigrao bih ga tu i tamo ali mi nije ni približno stvorio osjećaj ko druge blef/hidden role igre. Više bih preporučio Sheriff of Nottingham. Svakako zanimljivija blef igra od Coupa.
Što se tiče resistance...to je kategorija za sebe. Napredniji je od warewolfa pošto ima dedukcije prilikom glasanja. Warewolf(imao sam ga ali nisam imao želju zaigrati pored avalona) je čisto nadglasavanje i potpuno ovisi o tome ko je uvjerljiviji lažljivac.
Vrlo važno je znati da te igre nisu za svakakvu ekipu.
Nevjerojatno je koliko sam avalon znao doživjeti kao sasvim različite igre. Nekad je znalo biti toliko bezveze da sam jedva čekao da završi, dok sam opet znao igrati ga cijelu noć.
Ako nije komunikativna ekipa, ako se netko ljuti ako ga optužuješ za nešto, ako se ne skuži da se igra odvija na glasanju odobravanja misije..bit će očaj.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
kockica
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Pitanje

Post Postao/la gogo666 »

dlakar je napisao/la: 03 srp 2019, 08:42 Warewolf(imao sam ga ali nisam imao želju zaigrati pored avalona) je čisto nadglasavanje i potpuno ovisi o tome ko je uvjerljiviji lažljivac.
Auuuu. Ako govoris o one night werewolfu, preporucam da mu das jos sansi, jer ti je tvrdnja daleko od istine.
Dedukcije ima puno, skoro ko u avalonu. Avalon smo igrali 1500 puta i u Avalonu se meta stvori jako brzo i dođete u situaciju da moras igrat nekako inace svi znaju da si crveni ili lose igras plavog. Igra postane skriptirana.
Tu uljece odlicno ONUW jer ima dozu kaosa (i randoma ako izaberes rendom lika) i teze se skriptira.
ONUW je zabavniji od Avalona, a daje skoro jednako mogucnosti za mozganje.
Zna se dogodit losa partija, al traju 5 minuta pa nije bed. Al kad se u ONUW potrefi odlicna partija, nema boljeg osjecaja u drustvenim igrama. Mislim na party igre. .
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
dlakar
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”