Priča o Monopoly u Jugoslaviji.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Priča o Monopoly u Jugoslaviji.

Post Postao/la ratnip »

Ja još uvijek imam ovo čudo:

https://boardgamegeek.com/boardgame/2515/pirate-island

Dobiveno 1985. za rođendan od rođaka koji je radio u Njemačkoj. Vrlo primitivna igra sa bizarno kompleksnim pravilima, koju smo igrali daleko više puta nego što takva igra zaslužuje.

Što se Vjesnikove Gabule i Star Warsa tiče, njih također još imam negdje po ladicama. Oko njih se najviše sjećam incidenta na plaži kada je nagli vjetar odnio pola Star Wars komponenata u more :).
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 2):
Satarashsadistiko
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Priča o Monopoly u Jugoslaviji.

Post Postao/la Nuuq »

Ja postavio članak sretan da se o bilo čemu gaming related priča, oni me napadose 🤔
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Priča o Monopoly u Jugoslaviji.

Post Postao/la grof »

Nuuq je napisao/la: 28 lip 2019, 17:48 Ja postavio članak sretan da se o bilo čemu gaming related priča, oni me napadose 🤔
Ma ne napadoše te. Zapravo si otvorio jednu zanimljivu temu oko igara koje su se igrale na teritoriju bivše YU. U nekom trenutku života i tako planiram jedan feljtončić oko povijesti društvenih igara, pa će se i ovo fino uklopiti, stoga, dodatno potičem ekipu da ovdje stavlja svoja iskustva s igranjem društvenih igara tog vremena. Ja se pod zadnje sjećam one igre Lider.
https://www.njuskalo.hr/drustvene-igre/ ... s-27658070
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Priča o Monopoly u Jugoslaviji.

Post Postao/la docich »

Ja sam od malena igrao drustvene igre. Najvise karte ali i monopoly talijansku verziju. Ali tek u osnovnoj sam poceo ozbiljnije i to 6,7 razred (95,96). Igrali smo hero quest i rizik nizuzemski pa smo izmisljali pravila.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk


Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Priča o Monopoly u Jugoslaviji.

Post Postao/la grof »

docich je napisao/la: 28 lip 2019, 21:48 Ja sam od malena igrao drustvene igre. Najvise karte ali i monopoly talijansku verziju. Ali tek u osnovnoj sam poceo ozbiljnije i to 6,7 razred (95,96). Igrali smo hero quest i rizik nizuzemski pa smo izmisljali pravila.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Da, Hero Quest je i za mene bio otkriće, no onda je došao i Space Crusade s ekspanzijama. Te dvije MB-ove igre su nam bile pravo otkriće (ove dvije igre imam još uvijek u igirvom stanju i možda fali jedna ili dvije minijature), pa smo iz Engleske, preko poznanika naručili i treću: Battle Masters koja nije bila na razini ove dvije prethodne i igrala se na platnu na kojem je otisnut teren s velikim heksagonskim vojnim jedinicma.
Tada smo zaigrali i također za ono vrijeme nama igru zanimljivog izgleda Village of Fear.
Iz tog doba igrali smo još dvije igre koje je bratić dovukao iz Engleske: Svemirsku zahtjevniju strategiju Starfall i više dječji dungeon crawler The Sorcerer's Cave (obje su igre i danas očuvane i igrive i pravi su mali rariteti jer su izdane krajem 70-tih godina prošlog stoljeća)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Satarash
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Razno”