Izmjene u popisu igara na webu

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Izmjene u popisu igara na webu

Post Postao/la grof »

Evo, kako smo unijeli sve igre iz MC-a u našu bazu igara na web stranicama, a kako bi se više klikalo na naš web, te kako je u planu i prevođenje opisa igara na HR radi boljeg snalaženja oko igara kod novih igrača (što je pak u skladu sa ciljevima udruge) želim napraviti i još neke kvalitativne pomake na toj listi, pa me zanima:

Sortiranje: Uveo sam sortiranje i po BGG TOP listi što bi trebalo biti relevantnije od same ocjene igre s BGG-a, pa mislim da bi defaultno sortiranje s abecednog trebalo prebaciti na ili TOP listu ili po ocjeni. Tu se dvoumim, pa me zanima vaše mišljenje.

Pod filtriranje bih osim po broju igrača stavio i "Samo za 2 igrača" i "Dobre za 2 igrača - status koji mi upisujemo prema našim saznanjima"

Ostaje mi ideja uvođenja informacije o dizajneru igre i mogućnost filtriranja po dizajneru igre, no tu nisam načisto koliko je takvo filtriranje interesantno kao opcija, pa da se ne zezam s programiranjem bespotrebno?

Listanje igara je responzivno i prilagođava se veličini ekrana, pa me zanima da li vam to izgleda dobro ili imate neke prijedloge oko samog izgleda liste igara?
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Izmjene u popisu igara na webu

Post Postao/la sadistiko »

ja bi samo nekako to još malo podijelio, jer ovako recimo ako me zanima neka igra koja počinje sa slovom M (koje je negdje u sredini abecede) moram učitavati do u nedogled kako će broj tih igara rasti. Ne znam jel postoji koji bolji način dolaska do takvih igara? Možda neki search baze?
Ovo za dizajnera mislim da više zanima nas okorjele igrače, a mi ćemo uglavnom do tih informacija dolaziti ionako na BGG-u, ap po meni to nije potrebno ovdje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
miki0102
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Izmjene u popisu igara na webu

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 04 lip 2019, 10:39 Možda neki search baze?
Da to!
Naime i sada search input radi OK, ali ga želim posebno prilagoditi za popis igara (i prijevoda pravila), gdje će se on automatski prilagoditi onome što se traži. Npr, kad klikneš na popis igara, Search box će pretpostaviti da tražiš po igrama, pa će se i on tome prilagoditi i dati puno više mogućnosti filtriranja u samom Search boxu i pretraživati samo po bazi igara, a ne po cijelom web siteu. No, kako takav Search box treba nešto i platiti, ostavljam ga za sada za kraj modifikacija.

Iako, ti sada možeš prebaciti da ti umjesto beskonačnog skrola prikazuje točno određeni broj igara po stranici, pa onda klikaš po stranicama i možeš preskakati popis.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”