Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la vedran87 »

@CrazyBunnyGuy

Što se tiče crnih misli nisam vidio jesi igdje spomenuo hormone. To je jedan od glavnih faktora zar ne? Svakako nije svejedno jel se smiješ i optimističan si ili si cijelo vrijeme mrk. Spomenuo si puno sekundarnih stvari koje pritom mogu ili ne moraju utjecati na osobu (uglavnom posredno), a nisi ( bar kolko sam vidio slobodno me ispravi ako sam propustio uopće spomenuo) kakvi se hormoni pritom oslobađaju i djeluju na tijelo.

A hormoni su kind of a big deal.

I teško će me netko uvjerit da sva ta kemija koja se stvara i oslobađa u tijelu primarno djeluje samo na psihu osobe, a da ne prodrdma i fiziologiju uzduž i poprijeko.


Sa sekundarnim i posrednim faktorima se također slažem. Ja bih izdvojio da netko tko je hornomalno dobro balansiran će imati češće nego oni koji ne dobru koncentraciju i zdrav razum i donositi mudrije odluke i na taj način smanjiti svoju izloženost štetnim faktorima. Al to je već sad subjektivno, tako mi se bar čini, ne znam za neko istraživanje koje bih mogao navest.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post:
CrazyBunnyGuy
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

@vedran87 hormoni su veoma big deal, kao što je onomad onaj francuski crtić i dočarao ih, oni jesu glasnici svega što po tijelu treba (ili ne bi trebalo, hehe) odraditi. Nisam ih spomenuo čisto zato jer, well, gdje bi nam bio kraj raspravi. :) Ali se slažem s navedenim, a za to koliko su misli moćne ili nemoćne dovoljan ti je primjer kliničke depresije gdje ti možeš sjediti i misliti sretne misli koliko hoćeš, ali to samo po sebi neće ispraviti činjenicu da ti su ti tankovi serotonina i dopamina prazni :)

Bez fiziologije nema ni psihe tako da, ako je psiha uzdrmana to znači da je fiziologija već odavno uzdrmana.
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la vedran87 »

@CrazyBunnyGuy

Dobro da :D.

Ja isto mislim da je najvjerojatnije sve fizika i kemija. Tako da ako je to točno u biti strogo gledano psihe nema uopće. Sve je fiziologija, a ono što zovemo psihom je fiziologija mozga odnosno njena manifestacija.


E sad moguće je da nije sve baš tak, agnostik sam i prilikom donošenja odluka uglavnom to zanemarujem, ali postoji šansa da osim fizike i kemije bar što se psihe tiče ima i duhovnog.

No pošto dokaza bar koliko ja znam još nema (zbog čega i jesam agnostik) , bar ne takvih koje bih ja prihvatio, sve ostaje na možda možda vjerojatno ne.


Ha čuj, ko kaže da raspravama treba bit kraja :D.

Kad admin u najgorem slučaju pobriše možemo nastavit u nedjelju uživo ak ti se da ^^. Al vjerojatno bi trebalo ovo prebacit negdje da.

Uglavnom postoje neke zanimljive posljedice toga ako se pretpostavi da sve je fizika i kemija, no malo je teže objasnit ovako preko foruma bez direktnog feedbacka.
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
krofetki
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 06 ruj 2014, 09:51
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la krofetki »

Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la dlakar »

Ma puno je toga u psihi. Ja kad kupujem cigare i vidim natpis da uzrokuju impotenciju, odmah ih mijenjam za one koje uzrokuju rak....i nemam problema sa impotencijom
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
vedran87kockicaCrazyBunnyGuy
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la vedran87 »

dlakar je napisao/la: 24 svi 2019, 13:53 Ma puno je toga u psihi. Ja kad kupujem cigare i vidim natpis da uzrokuju impotenciju, odmah ih mijenjam za one koje uzrokuju rak....i nemam problema sa impotencijom
Bitno je imati prioritete u životu :D. Al šalu na stranu sve se svede na to što tko prioretizirat od čega je spreman odustat a što ne dolazi u obzir....
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la stoka »

ja san nekidan počeja pušit one moods cigarillose i dobro mi je...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
Killa
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

No, back to being ontopic.

Pita me kolegica iz Beograda što ne otvorim svoj kafić i igraonicu i prodavaonicu i sve u jednom...

Ja si mislim, RADO, ali Zagreb je iskreno već zasićen jer uz Cartu Magicu i Meeple's ne vidim uopće prostora za nešto treće. ;)

Kada sam bio u Oxfordu onomad, a o tome sam i ovdje negdje bio pisao, oni imaju Thirsty Meeple kafić/bistro/igraonicu/store s modelom takvim da plaćaš upad ovisno o tome što želiš unutra raditi. Ako samo želiš sjediti i piti kavu i jesti sendviče, oke, sjedi, ali ako želiš igrati, kešaš neki fee i imaš tri sata vremena. ;)

Nakon tri sata, ako nema gužve manager ti da da nastaviš for free, ali ako je gužva, a vikendom zna biti velika gužva (prostor nije ogroman), platiš dalje ili se pokupiš, a čak moraš i rezervirati termin u udarnim periodima.

Takav model sumnjam da bi s našim društvom prošao, iskreno začuđen sam da su ljudi voljni platiti Meeple'su 10 kn upad, ali opet, ne dolaze tamo random ljudi nego ciljano.

Osobno bih volio otvoriti kafić/igraonu/trgovinu/zalogajnicu, ali... kome? Prvo, bankrotirao bih prilikom nabave svih igara samo da bih mečirao ponudu Carte ili Meeple'sa. Drugo, to je pravi biznis koji moraš voditi ako nudiš iće i piće, plus sve ostale licence. Treće, ekipa je već podijeljena između Carte i Meeple'sa, od kojih je jedno džaba, a drugo ima nisku cijenu upada, dapače godišnja članarina nije visoka ako si gamer.

Što bih mogao ponuditi da budem konkurentan, ne znam, osim hrane i kave koju bi posjetitelji i dalje morali ekstra plaćati.

Samo da se razumijemo, ovo je hipotetski, nemam planove otimati kljentelu niti otvarati išta.

Zapravo, pitanje je: treba li uopće Zagrebu jedno takvo mjesto?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Ne. Mislim da je i dugoročno trenutna ponuda i više nego dovoljna. CM ima lijepu igraonicu. OK, besplatna je. Doduše indirektno je plaćaju ljudi koji kupuju u CM-u pa dio marže ide na održavanje i režije igraonice (nema besplatnog ručka). Naša udruga ima Meeple's koji ljudi plate tih 10 kn ako nisu članovi i prema reviewima na googleu vdim da svi komentiraju kako je ta cijena i više nego prihvatljiva. Kod nas si čovjek može donijeti i hranu i piće, čak si i ohladiti u hladnjaku ili si skuhati čaj, kavu u našoj kuhinjici (ne znam kakva je praksa u CM-u). Imaš igranje u kafićima Crni Mačak i Vintage. A svi ti prostori još dozvoljavaju i termina i publike u terminu. Tako da bi još nešto novo bilo dosta risky. Pogotovo ako misliš komercijalno ići, što onda obavezno uključuje i marketing, a koji nije jeftin. I opet je pitanje koliko ćeš klijentele pokrenuti.
@CrazyBunnyGuy iskreno, mislim da bi imao više šanse da se recimo aktiviraš u udruzi na način da počneš pisati projekte za natječaje, zaposliš se kod nas na određeno radno vrijeme i radiš na globalnoj osvještenosti populacije o društvenim igrama putem projekata za škole, obitelji i sl.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ma apsolutno :D Ovo je bilo čisto pitanje iz znatiželje jer na poslu često kukamo kako nam se više ne radi i da bi htjeli nešto svoje i ona mi uvijek kaže "pa ti si toliko zapeo za te igre, de otvori svoje" kao da je to rješenje, a kamoli da od toga actually živim. :)

Pa, ja bih to sve navedeno rado radio, ali s trenutnim stanjem u životu, jedino slobodno vrijeme koje imam je subota a ona mi treba za sve ono što ne stignem preko tjedna (neš ti slobodnog vremena), a ostale dane mi fitilj izgara do kraja. Ali ako puknem i dam otkaz, znam gdje ću kucati ;) Trenutno mi angažman nedjeljom paše, sve više od toga, zasad, bi mi postala obveza, a ne užitak :)

U CM ekipa jede i pije i nitko nije ništa komentirao da se ne smije, doduše nemaju frižidere i čajnu kuhinju (koliko znam). Da smo malo veći grad našlo bi se prostora, ali ovako, iskreno, preskup biznis.

Na koncu, ono što bih ja volio pitati Thirsty Meeple je kako ih živci ne izdaju kad im toliko gostiju jede i pije oko igara :D Meni je moj nekidan prolio sok po nekoliko tileova iz Betrayala, e, ima sreće što me je srce uštipnulo pa nisam stigao vrištati...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
grof
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”