Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Satarash »

Moja je napunila 6 nedavno. Igre koje baš ono obožava igrati su:
- Okoš bokoš pr´ne kokoš (odlična memory igra, no kad jednom upamti redoslijed svih 12 predmeta, onda više ne staje i igra je za nas gotova)
- Zooloretto (uz nju je naučila računati)
- Qwirkle (slaganje šarenih oblika-gdje ćeš bolje)
- Ubongo extrem (ona igra stranu s 3 pločice, mi sa 4 pločice. Ovu igru baš jako voli.)
- Patchwork (zadnje dvije partije me ubila :D )
- Love letter (fora joj je to stalno izbacivanje nekoga)
- Machi Koro (nju baš ono obožava. Valjda radi sve te kupovine....)
- Indigo (isto slagalica s backstabbingom, idealno za svađu sa starijom sestrom :D )
- Drecksau (s njom je u biti počela).
U zadnje vrijeme totalni hit joj je Azul, dok starijoj Azul nikako nije sjeo. Nama je Azul također ispao jedno super pozitivno iznenađenje već nakon 2-3 odigrane partije i baš smo ono oduševljeni tom igrom.
Povremeno igramo s njom Takenoko, Ticket to ride, Carcassonne, Pandemic....a uvijek voli baciti i ove dječje tipa Spuzzle, Enuk, Oink!....
U biti svaka nova igra koju smo igrali njoj predstavlja jedno novo, pozitivno iskustvo i meni je najdraže vidjeti taj entuzijazam i sreću kad isprobava nešto novo.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Vukozec »

Satarash je napisao/la: 09 tra 2019, 22:03 - Love letter (fora joj je to stalno izbacivanje nekoga)
Ovdje je pretpostavljam zapamtila što koji lik radi, nije valjda da sa 6 godina čita i to na eng?
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Satarash »

Vukozec je napisao/la: 09 tra 2019, 22:25
Satarash je napisao/la: 09 tra 2019, 22:03 - Love letter (fora joj je to stalno izbacivanje nekoga)
Ovdje je pretpostavljam zapamtila što koji lik radi, nije valjda da sa 6 godina čita i to na eng?
Pa normalno da je upamtila koja od tih 8 karata što čini. Srećom pa igra nema 56 ili više karata, da ih ne može sve popamtiti. ;)
Upravo zbog toga smo i odlučili naučiti ju kako igrati Love letter i to još negdje dok je imala 5.
Osim toga, strpljenje s djecom je najbitnije, jer oni upijaju kao spužve sve što im pokažeš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
Vukozec
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Uh, takenoko mi je predivna igra i htio sam je kupiti ali nažalost, nisu se zakačila starija djeca, ali nadam se da ću s ovom malom to zaigrati kada još malo poodraste.

Ok, od navedeno potražiti ću ubongo u muelleru, i naručiti memoarr od zupija.

Imamo pingvine i baš ću probati igrati da ja imam dva a dijete 4 figure.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Kupio za prvu ruku mali ubongo u muelleru. Bokte, kako me zbunilo.

Čitam upute na hr, veze nemaju sa izgledom komponenti u igri, uspoređujem sa njemačkim pravilnikom, vidljivo je da oba pravilnika opisuju dve različite igre, idem na bgg pod ubongo mini, to se poklapa sa hr pravilnikom, ali nema veze sa igrom koju sam kupio. Na kraju sam išao na varijantu da svatko nasumice izvuče karticu, a kako imaš osam raspoloživih komadića različitog oblika, stavljaš 3 ili 4 komada ovisno igraš li lakšu ili težu varijantu :zamisljen

Djetetu sam za sad dao da se sama igra da pokopča slaganje, i za sad joj se sviđa, a kada krenemo natjecateljski, igrat ćemo kako ste predložili, djeca lakšu, odrasli težu stranu.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la ratnip »

kockica je napisao/la: 12 tra 2019, 09:15 Kupio za prvu ruku mali ubongo u muelleru. Bokte, kako me zbunilo.

Čitam upute na hr, veze nemaju sa izgledom komponenti u igri, uspoređujem sa njemačkim pravilnikom, vidljivo je da oba pravilnika opisuju dve različite igre, idem na bgg pod ubongo mini, to se poklapa sa hr pravilnikom, ali nema veze sa igrom koju sam kupio. Na kraju sam išao na varijantu da svatko nasumice izvuče karticu, a kako imaš osam raspoloživih komadića različitog oblika, stavljaš 3 ili 4 komada ovisno igraš li lakšu ili težu varijantu :zamisljen

Djetetu sam za sad dao da se sama igra da pokopča slaganje, i za sad joj se sviđa, a kada krenemo natjecateljski, igrat ćemo kako ste predložili, djeca lakšu, odrasli težu stranu.
To se igra tko prvi završi +bod, pa do 10. Nikakvi kristali gluparije. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 2):
Stipskockica
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Stips »

ratnip je napisao/la: 12 tra 2019, 15:43
kockica je napisao/la: 12 tra 2019, 09:15 Kupio za prvu ruku mali ubongo u muelleru. Bokte, kako me zbunilo.

Čitam upute na hr, veze nemaju sa izgledom komponenti u igri, uspoređujem sa njemačkim pravilnikom, vidljivo je da oba pravilnika opisuju dve različite igre, idem na bgg pod ubongo mini, to se poklapa sa hr pravilnikom, ali nema veze sa igrom koju sam kupio. Na kraju sam išao na varijantu da svatko nasumice izvuče karticu, a kako imaš osam raspoloživih komadića različitog oblika, stavljaš 3 ili 4 komada ovisno igraš li lakšu ili težu varijantu :zamisljen

Djetetu sam za sad dao da se sama igra da pokopča slaganje, i za sad joj se sviđa, a kada krenemo natjecateljski, igrat ćemo kako ste predložili, djeca lakšu, odrasli težu stranu.
To se igra tko prvi završi +bod, pa do 10. Nikakvi kristali gluparije. :)
Ne znam igru, al mi se sviđa ovaj način razmišljanja :)
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 473 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Probao Patchwork sa malom (5,5) i bilo je odlično. Jako joj se svidjelo i tražila je odmah drugu partiju. Pun pogodak, thx!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Hej, vidim da ima puno djece i to kliceza slične dobi
:D

Maloj se sviđa mali ubongo, mislio sam nabaviti putni verziju extreme, pa da ona igra lakši obični a ja teži ekstremni :)

Dakle uz memoarr ide i patchwork, thnx :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
priroda15
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la ratnip »

Mojim klincima su Sushi Go (Party), Forbidden Desert i Santorini apsolutni hit.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 2):
priroda15kockica
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”