Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
yox1
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 19 vel 2014, 01:15
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la yox1 »

priroda15 je napisao/la: 23 ožu 2019, 14:34 Nedavno sam imao jednu neugodnu situaciju s kupnjom igre preko foruma pa me čisto zanima što mislite.

Dogovorio sam kupovinu rabljene igre od jednog korisnika. Pristao sam na prvotnu cijenu koju je tražio iako je ista bila niti 40kn manja od cijene nove igre na igraj.si, ali smo dogovorili da će mi dati free sleevove i da će mi ju dostaviti u moj kvart. Ne bi sigurno kupovao igru za tu cijenu da ju kćerka nije jako željela.
Znači dogovorimo kupoprodaju u petak i trebamo samo dogovoriti primopredaju. Čovjek mi kaže da se kroz tjedan ne može naći ali da se vidimo idući vikend ako mi je u redu. Ja kažem nema problema. Razmjenimo brojeve telefona.
Smatram igru kupljenom, kažem kćerki, veseli se ona, veselim se ja.

Bliži se vikend, pajdo se ne javlja. Javim mu se u četvrtak na whatsapp da dogovirimo susret a on mi mrtav hladan kaže da je igru prodao drugome, u kompletu s još jednom igrom koju je prodavao.
Kažem pajdi da to nije bilo korektno, pojasnim mu pravilo ponude/prihvata ponude, te da se tako u forumaškoj zajednici ne ponaša, a on me uvjerava da je to što je napravio u redu i da bi tako sigurno učinili i drugi s ovog foruma.

Bi li? slika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Dakle osoba navedena u postu sam ja. Dosad sam na ovom forumu prodao preko 20ak igri i nisam imao negativnih iskustava.

Ovo sto je kolega rekao je istina, nacelno smo dogovorili i dogovorili da se cujemo sljedeci vikend jer sam ja bio na putu. U meduvremenu se javio drugi kolega koji je dao ponudu za 3 igre zajedno, a isti se nije cjenkao i zahtjevao dostavu igre kao autor ovog posta. Upravo zbog takvog ponasanja sam i jedva docekao drugu ponudu. Ne kazem da je korektno, ali smatram da nisam nikakav ugovor potpisao kojeg se moram pridrzavati niti sam ja nekakav webshop.

Ocito postoje ljudi koji su toliko povrijedeni da idu pisati cijeli post o tome i napisu samo svoju stranu price umjesto da naruce s Igraj.si ako je toliko jeftinije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru yox1 za post:
ireth
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »

Ne kuzim o kakvo cijenkanju pricas obzirom da sam prihvatio cijenu koju si prvotno trazio. Obzirom na tu cinjenicu, te cinjenicu da je cijena dosta visoka, zatrazio sam da se nadjemo u mom kvartu sto si prihvatio. Hej, prihvatio si!

Pregovaranje oko uvjeta kupnje je legitimno i korektno ponasanje. Tvoje ponasanje je jadno i nekorektno. Radije se pokrij po ušima i produži dalje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
yox1
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 19 vel 2014, 01:15
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la yox1 »

priroda15 je napisao/la: 31 ožu 2019, 17:56 Ne kuzim o kakvo cijenkanju pricas obzirom da sam prihvatio cijenu koju si prvotno trazio. Obzirom na tu cinjenicu, te cinjenicu da je cijena dosta visoka, zatrazio sam da se nadjemo u mom kvartu sto si prihvatio. Hej, prihvatio si!

Pregovaranje oko uvjeta kupnje je legitimno i korektno ponasanje. Tvoje ponasanje je jadno i nekorektno. Radije se pokrij po ušima i produži dalje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Govoris mi da produzim dalje a pises postove o tome, ne razumijem. Za vrijeme koje si ulozio u napisati taj post si komotno mogao naruciti igru online.

Nema smisla se prepucavati preko foruma (niti mi je to namjerna), ali ne mogu vjerovati da odrastao covjek usporeduje ugovore sa porukama na forumu.
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »

Ne trebas se ti brinut o ugovorima. Skrećeš s teme. Tema je se tvoje nekorektno ponašanje i izigravanje dogovora. Pazi, ja sam bio 100% korektan u ovoj priči. Ti nisi. Zar tu uopće ima potrebe raspravljati?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
yox1
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 19 vel 2014, 01:15
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la yox1 »

priroda15 je napisao/la: 31 ožu 2019, 18:32 Ne trebas se ti brinut o ugovorima. Skrećeš s teme. Tema je se tvoje nekorektno ponašanje i izigravanje dogovora. Pazi, ja sam bio 100% korektan u ovoj priči. Ti nisi. Zar tu uopće ima potrebe raspravljati?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Da, u pravu si. Ne trebamo raspravljati, slazem se da nije korektno ali smatram i da na kraju ja imam pravo odluciti kome cu prodati.
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Dubioze o pravilima ponašanja na forumu

Post Postao/la priroda15 »

Drago mi je da si dosao na ovaj topic i vidio sto drugi korisnici misle o tvom ponasanju. Siguran sam da drugi put neces tako postupiti. Ako kojim slucajem i postupis, barem ces se ispricati za takav postupak.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”