Harry Potter: Hogwarts Battle

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la stoka »

evo i ja sam iskopao odnegdje svoju staru kolekciju i čitam red feniksa...dobri stari dani...mislim se možda i naručiti, ali kad stisnem košaricu na toj inverziji, ništa se ne događa... szbunjen
inače, jel igrao iko?zanima me kakva je bazična igra, dade li se igrati solo i jel mačiji kašalj za preći ili se treba ipak malo više potruditi?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la kockica »

Naručivao sam si neke knjige od njih i nisam imao problema. Evo sad isprobao, stavio jedan predmet u košaricu, otvorio ju i popunjavao podatke. Koliko se sjećam, dobit ćeš na mail račun sa podacima za uplatu.

Koliko vidim, nije baš preporuka za solo.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la mado »

stoka je napisao/la: 09 sij 2019, 17:36 inače, jel igrao iko?zanima me kakva je bazična igra, dade li se igrati solo i jel mačiji kašalj za preći ili se treba ipak malo više potruditi?
Ja sam počeo igrati solo. Sad sam na 4-toj igri, tj. 4-toj godini. Igra je iznenađujuće dobra i zabavna za izdavača od kojeg dolazi. Igram 2 heroja tj. decka. Čisto solo igranje (1 heroj sa 1 deckom) nije preporučljivo, jer puno karata utječe na druge heroje pa gube smisao tj. jačinu. Koliko sam čitao po BGG-u, kasnije godine su jako teške i skoro ih je nemoguće pobijediti s 1 herojem. Budem detaljnije opisao dojmove nakon odigranih svih 7 godina. Za sad mi je jedini minus što deck samo raste, tj. nema karata kojom bi mogao trashati karte i deck učiniti jačim. To je donekle tematski, jer su karte spellovi, itemi i allyji, pa heroji stalno uče nove čarolije. Možda u kasnijim godinama bude nešto po tom pitanju.
Uglavnom za sad preporuka ako volite deck-buildere, a pogotovo ako volite HP svijet.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
kockicastoka
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la stoka »

hvala mado na odgovoru. da, koliko vidim po bgg, nakon četvrte godine ide stvarno dosta teža igra. kažu da je s ekspanzijom još teže, ali da ekspanzija uvodi neke mehanike koje igru čine lošijom. jučer je baš bija film, je da su puno lošiji od knjiga, al zadnja dva nastavka su zapravo jako dobro napravljeni...
zapravo jako čudno da ni board ni pc igre nisu vidile dobrih izdanja vezanih za ovu tematiku...jedino je dobra ona igra pc metloboj, al je sam metloboj, iako jako zanimljiv, koncipiran na način da je kompletno besmislen...ono, pogodak je 10 bodova, a hvatanje zvrčke 150...besmislica...da je zvrka 50 bodova il nešto slično, onda bi imalo smisla.
ako budeš u prilici, svakako napiši izvještaj, baš me zanima kako to ide, prati li igra neku priču, radnju, koji se villani, odnosno negativci pojavljuju.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la mado »

Odigrao sam danas s frendom zadnju godinu igre, pa da napišem kratke dojmove. Teško je detaljno komentirati bez spojlera, pa ću se trudi ništ ne spojlati. Mi smo igrali redom od prve do sedme igre i sve ih pobijedili. Samo je zadnja godina bila jako teška (završili smo ju na samo 2 damage prije gubitka igre). Ostale smo pobijedili bez problema. Dobro smo izabrali 2 najjača heroja. Iskusni smo gejmeri, pa smo uočili koji su dijelovi igre bitniji, a koji manje. Možda najveći razlog neteške igre je broj igrača. Neprijatelji često napadaju sve igrače, pa u dva igrača budeš napadnut samo 1x kad nije tvoj red igranja. U 4 igrače je lako moguće da budeš stunan (ošamućen) kad dođeš opet na red, a to onda igru čini puno težom. Svaki put kad je bilokoji heroj stunan, lokacija dobije 1 damage, a time neprijatelji brže osvajaju lokacije. I neki spellovi nagrađuju 2 heroja, pa u 2 igrača svi heroji dobiju nagradu, a u 3 i 4 bi to već trebalo odlučivati, dogovarati kome je najpotrebnije. Jako me zanima igra u 3 i 4, jer očekujem da će biti puno teža, izazovnija i još zabavnija. Igra ima i teže načine igranja, tj. može se svaka lokacija započeti s 1 ili 2 damage. To još nisam probao. Ali bez spojlanja, zadnji scenarij ima dodatni teži način igre koji jesmo igrali.
Na kartama su dobro poznate scene, likovi i predmeti iz filmova, pa je posebno zabavno probati spojiti pripadajuće likove (recimo sve Weasleyeve, iteme i allyje koji su međusobno povezani i sl. Nerijetko ima i tematskih sinergija. Zapravo ima dosta dobrih tematskih povezanosti, al opet ima i preapstraktnih karata ili po meni čak i failova. Recimo Avada Kedavra je po meni preslaba karta, tj. trebala je raditi puno veću štetu, itd.
Sreće ima dosta u igri. Od deckova neprijatelja i evenata, do same fluidne "tržnice" karata koja je ista kao u Ascensionu. S druge strane ima dosta akcija Draw X cards, s time da nijedna karta ne radi samo to, nego ima i drugi efekt. A posebno je zanimljiva fora sa Discard efektima, tj. dobiješ neki benefit kad te neprijatelji ili tvoje akcije natjeraju da odbaciš kartu. Ima i efekata vraćanja karata iz discarda ili stavljanje kupljene karte na vrh decka (po defaultu kupljena karta ide u discard). Tako da se sreća donekle izravna.
Deck-builderski nažalost nema mojih omiljenih dijelova tj. hand managementa i smanjivanja decka. Ovo drugo je čak i tematski, jer heroji uče nove čarolije, skupljaju iteme i allyje, pa deck samo raste. Hand limit tj. draw je 5 karata, al sa card draw efektima suigrača i vlastitima, dođe se bez problema i do 10 odigranih karata na potezu, a rekord nam je mislim bio čak 15 odigranih karata.
Neprijatelji su neki jako tematski i zabavni, a neki generički dosta. Pojavljuju se u igri redoslijedom kako i u knjigama, a slično vrijedi i za allyaje, iteme, spellove. Dodatna mini igra vam može biti provjera poznavanja knjige, tj. pogađanje tko će se pojaviti prije nego otvorite kutiju :)
Sve u svemu, jako zabavna igra. Potteroljubcima će se sigurno svidjeti, pogotovo u 3 i 4 igrača. Generičkim gejmerima vjerojatno manje. Ja joj trenutno dajem ocjenu 8, a moguće poraste nakon igranja u većem broju igrača. Namjeravam kupiti proširenje za koje sam čitao da otežava igru, al ju čini i tematskijom. Uglavnom preporučam probati ovaj zanimljiv i zabavan coop.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 4):
neochkockicastokaSpectre
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la Spectre »

Gdje si kupio igru i imaš li 2 x Stupefy u Game 5 kutiji? Naime, neke verzije su imale dodatne Confundus spellove umjesto Stupefy.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la mado »

Spectre je napisao/la: 23 sij 2019, 12:07 Gdje si kupio igru i imaš li 2 x Stupefy u Game 5 kutiji? Naime, neke verzije su imale dodatne Confundus spellove umjesto Stupefy.
Kupljeno u Inverziji tj. ovdje: https://www.agentcash.com/shops/inverzi ... rts-battle

Budem pogledao navečer igru, al po sjećanju mislim da smo imali Stupefy u igri barem 1 komad.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la kockica »

Primjetio sam u igraonici LE Firefly. Jesi možda igrao i ako jesi kako bi usporedio sa HP? Mi imamo LE Alien koji nam se sviđa, pa tražim neke slične igre.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la stoka »

pa znači, i nije baš teško, kad ste sve od prve prošli...
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la mado »

stoka je napisao/la: 23 sij 2019, 16:24 pa znači, i nije baš teško, kad ste sve od prve prošli...
Ma prošli smo od prve samo zato jer smo igrali u dvoje s 2 najjača heroja. Neki eventi daju 2-3 damage svakom igraču. U 4 igrača to znači da bez problema dobiješ 6-9 damage prije nego uopće dođeš na red. Budem javio kako je u 3-4 igrača kad probam.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”