Scythe

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la sadistiko »

Valjda budemo sad uskoro
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Stiglo mi je Scythe: Encounters. Samo sam otvorio i pregledao kartice, i mogu reći da mi se već sviđaju, puno su raznolikije od ovih kartica iz bazne igre i promoa.

Primjerice, prijašnje kartice su uvijek imale 3 skoro pa identične odluke, npr.
1. dobiješ dva nekakva resursa i 1 popularnost
2. Plati novcem da dobiješ nešto (resurse, meh i sl.,
3. Daj 2-3 popularnosti da bi nešto dobio

E sad ove kartice daju puno zanimljivije mogućnosti, primjerice osim gore navedenih primjera možete dati snagu da dobijete zvjezdicu borbe, kupiti karticu tvornice, utjecati na pomicanje vaših jedinica, umjesto da izaberete neke opcije, možete i sačuvati kartice pa ih kasnije odbaciti da dobijete neke benefite ( da dobijete mogućnost igranja dodatne borbene kartice prije početka borbe ili na kraju igre dobijete 3 novčića za svaku farmu koju imate itd. da sad ne nabrajam sve te opcije na 32 kartice. Jedino se mislim koliko bi Polania mogla biti prejaka sa svojom sposobnošću da izabre dvije opcije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
dlakardadogrofdendarii42
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dakle, modularna ploča je najavljena i release je veoma uskoro. Što vam se čini? Ne mogu staviti linkovlje jer, eto, na poslu su mi sve te stranice blokane by admin ;) Imate objavu direktno na Stonemaierovim stranicama, na Instaču i drugdje. Ja sam pošteno proslinio i planiram si to nabaviti čimčim prije.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la sadistiko »

ja nisam uopće oduševljen, još jedna ploča koja će služiti kao ploča na koju se stavljaju 4 tile-a, mislim, to se moglo riješiti i da se ti tilovi stave na staru ploču, a da ne spominjemo da su zaboravili na one koji su uložili u dodatno proširenje ploče radi većih hexova. Meni je to dosta razočaravajuće, a toliko košta. Vjerojatno ćemo nabaviti, ali krenuli su u cijeđenje fanova, a to ne volim kod izdavača.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Što se mene tiče, ima mi smisla da su veći moduli, tj. više hexova na jednoj ploči da ipak budu uravnoteženi teritoriji a ne da se, da je po recimo jedan hex, moglo bi se desiti da se na jednom dijelu ploče grupira ista vrsta resursa.

Ali veliki minus mi je što nema za veće hexove. Razumijem zbog prostora u kutiji, ali jbg, u igri sa više igrača definitivno treba veća mapa inače sve bude pretrpano.

Mogući minus, ne može igrati rise of fenris.

Mogući plus, može se namjestiti za manji broj igrača jer standardna ploča bude pretvorena za manji broj, ali ako staviš dvije autome na standardnu ploču, e da vidiš gužve..
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la sadistiko »

Ma meni je idijotski da je tip napravio ploču za igru na koju ide modularna ploča. Dakle na ploču se stavljaju samo ta 4 tile-a (ok, s time sam se pomirio da je možda najbolje tako radi balansa), ali to se moglo samo staviti i na onu staru ploču, pogotovo što ne primjećujem nikakve druge promjene na ploči toj novoj i onoj staro (mjesto gdje se pravi popularnost, moć i zvjezdice). Po meni je to potpuno nepotrebno, trošenje naših para i trošenje prostora u kutiji.
slika
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la Vintijakna »

Meni djeluje kul - nabavit cu je ziher.

Sto se fenrisa tice ne preporuca se igrat kampanju, no i dalje ces moc korstit fenris module na njoj.

No najvise me veseli sto ce se moc podesit za manji broj igraca il solo.

sadistiko: primjeti da ploca ima isto polja: https://stonemaiergames.com/wp-content/ ... G_9175.jpg (nemrem nac bolju sliku sad jbga); primjeti "x i y osi" kroz centar ploce kako se protezu - nisu sva polja modularna, tako da ploca za plocu ima smisla.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Scythe

Post Postao/la gogo666 »

rekao je lik da se moze kampanja igrat, al da treba kroz cijelu koristiti isti setup ploce

a stavljanje tileova na staru plocu:
- nova ploca ima svojih hexova (između 4 tilea) i ti njeni hexovi su razliciti noego oni na base ploci
- nova ploca ima placeholdere umjesto simbola frakcija (tako da porazmjestis frakcije kako zelis)
- nova ploca je dvostrana (dva razlicita setupa)
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Plus, pravila će biti da se draftaju frakcije nakon što se baze i tileovi polože. Zasad, to će ići tako da se podijele player matovi i onaj s najnižim brojem počinje prvi birati koju frakciju želi. To je vrlo vjerojatno zato što se može dogoditi tijekom setupa da neke frakcije završe u nedobroj kombinaciji (ne ilegalnoj, nego nedobroj) pa si stigneš odabrati. O tom potom koliko je drafting dobro razrađen.

ŠTo se samih tileova tiče, lik se dosta raspisao o tome kako je bilo praktički nemoguće napraviti modularnu ploču s individualnim heksovima jer je potencijal za ilegalne ili polomljene scenarije jako velik. S obzirom da su tileovi dvostrani (a pod time i pretpostavljam da nisu IDENTIČNI s obje strane), ako se i dogodi ilegalni placement (npr da jedna frakcija ostane zarobljena na svom poluotoku jer im riverwalk ne funkcionira), samo se okrene tile. To bi bilo puno teže postići da je svaki heks za sebe.

Osobno mi se jako sviđaju i novi building placement bonusi. Malko mi je krivo što je ploča standardne veličine jer već vidim da će biti JAKO gužvovito. Ono što me veseli, pak, je to što će ekipa sada vjerojatno puuuuno više koristiti airshipove pogotovo uz neku dobar ability poput deploya ili građenja građevina.

U prijevodu, veoma sam uzbuđen. A ne bi me čudilo da neki Hex Pack izađe za godinu, dvije s novim rasporedima i sve. ;)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la sadistiko »

...dakle, čitaj opet mužnja nas, mrzim kad se to krene raditi.
I ne možete me uvjeriti da se nije moglo riješiti da se koristi stara ploča, vjerojatno bi više trebalo objašnjavati gdje idu ti tilovi, ali po meni je ovo rasipanje para i resursa.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”