Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Forum za vaše vijesti iz nama omiljenog svijeta.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Shich »

Konstruktivne ideje, definitivno ćemo ih uzeti u obzir.

Dok god je 1 igra po članu, nije velik rizik za posudbu te je po meni dovoljno osiguranje sama članarina.

Vjerujem da će ljudi biti dovoljno brižni prema igrama.
Ako neće, crna lista i doživotna zabrana posudbe.:)

Definitivno ćemo imati tablicu u kojoj će se moći pratiti koje igre se mogu posuditi, koje su posuđene i do kad.

Što se tiče trajanja posudbe, mislim da bi tjedan dana bilo idealno čisto zbog fleksibilnosti oko uzimanja i vraćanja igre budući da nismo otvoreni svaki dan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post (ukupno 6):
kibokymiljenkofpolmadojuri006grof
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la dlakar »

Vjerojatno će ovo izgledat negativno pa unaprijed kažem kako shvaćam poteze udruge i zahvalan sam što ste do sada izlazili usuret nama koji nismo članovi i prihvatili nas u zajedničke narudžbe. Tu je ipak bila obostrana korist,dobivali ste bodove i popuste za igre koje smo kupovali, a mi prolazili znatno jeftinije. Naša ekipa (Kutina-Križ) je u zadnjih dvije godine kupila dosta naslova preko vas. Za nas koji nismo na području Zagreba, sve ove novotarije ništa ne znače osim što smo uskraćeni za grupnu narudžbu. Za članarinu nije neka strašna godišnja cifra ali je ipak trošak. Podržavam rad udruge i vjerujem kako je teško pribaviti sredstva, ali sad će se priključit ljudi koji će imati koristi od toga...za nas van Zagreba, nije neki mamac.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 4):
irethShichgrofdendarii42
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Shich »

Da, nažalost ispada tako. Nešto smo morali žrtvovati da bismo zaokružili čitavu konstrukciju oko promjena kod članarina.

Trenutni prioritet su nam ipak članovi jer bez njih naša udruga gubi smisao. Zašto? Zato što je to direktan pokazatelj podrške radu udruge. I nama, i gradu Zagrebu s njihovim ustanovama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post (ukupno 4):
grofdlakarjuri006BJ_Speedy
Avatar
Spectre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 105 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Spectre »

@dlakar, skupite za jednu članarinu te i dalje naručujte preko grupnih narudžbi, ušteda koju će imati cijela ekipa tijekom cijele godine je daleko veća od 150 kn.

Što se tiće naknade za posudbu igara, osobno mi se čini da su predloženi iznosi dosta veliki, iako ne i potpuno neisplativi. Možda bi cijena od 10-15 kn bila dovoljna ili bi se mogao napraviti cjenik ovisno o starosti/veličini igre.

P.S. Ove promjene će me natjerati da se napokon učlanim, a onda ću htjeti maksimalno iskoristiti članarinu pa ću "morati" i češće dolaziti u MC. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Spectre za post (ukupno 4):
Shichgrofjuri006Valsim
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la miki0102 »

dlakar je napisao/la: 02 sij 2019, 09:27 Vjerojatno će ovo izgledat negativno pa unaprijed kažem kako shvaćam poteze udruge i zahvalan sam što ste do sada izlazili usuret nama koji nismo članovi i prihvatili nas u zajedničke narudžbe. Tu je ipak bila obostrana korist,dobivali ste bodove i popuste za igre koje smo kupovali, a mi prolazili znatno jeftinije. Naša ekipa (Kutina-Križ) je u zadnjih dvije godine kupila dosta naslova preko vas. Za nas koji nismo na području Zagreba, sve ove novotarije ništa ne znače osim što smo uskraćeni za grupnu narudžbu. Za članarinu nije neka strašna godišnja cifra ali je ipak trošak. Podržavam rad udruge i vjerujem kako je teško pribaviti sredstva, ali sad će se priključit ljudi koji će imati koristi od toga...za nas van Zagreba, nije neki mamac.
Evo ti povoda da aktivnije kreneš sa izradom igara. :D
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la gogo666 »

Btw. Mislim da covjek iz igraj.si najavljuje dolazak u zg bez obzira na grupne narudzbe. Tako da je glede toga novost samo sto moras doc osobno, a ne da ostavi paket u MC.
Mozda se varam, al cini se tako
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Stips »

Rekao bih kako bi najbolje bilo imati posudbu na dan. Tjedan dana ili dulje bi u praksi moglo dovesti do igara koje 6 dana stoje kod nekog doma i onda se odigraju ili ne odigraju zadnji dan. Bolje održati fokus onog koji posuđuje, i omogućiti sedmerostruki protok (ili četrnaerostruki protok ako bi bilo dva tjedna). Plus, ako pričamo o cijeni, valjalo bi razlikovati dane u tjednu i one za vikend/praznik. I svakako rezervacije.

Osiguranje od štete? Nažalost, kapara. Sad kolika, to vidite, ali visoka. 100 kn, 200 kn, ili čak cijena igre. Osobno ne bih imao problema da dam i 500 kn kapare ako znam da tu jednu te istu novčanicu mogu vrtiti unedogled samo ako pazim na igru. I naravno, formalan propis koliko koje oštećenje 'košta' - inače se stvara potencijal za zlu krv u slučaju neke polovične štete (npr kutiji je rasparan ćošak ali nijedna komponenta ne fali). Znači ako se unaprijed navede koliko popravak tog 'kvara' košta (npr 50 kn) mičeš potrebu za pripetavanjem tko je koliko 'kriv' - oduzmeš toliko od kapare i svi sretni i zadovoljni...
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la mado »

Shich je napisao/la: 01 sij 2019, 21:04 Definitivno ćemo imati tablicu u kojoj će se moći pratiti koje igre se mogu posuditi, koje su posuđene i do kad.
Što kažete na BGG profil MC-a za vođenje evidencije koje su igre dostupne za posudbu? Preko statusa i komentara pojedine se mogu jasno naznačiti kod koga je igra, do kada.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la Shich »

mado je napisao/la: 02 sij 2019, 22:40
Shich je napisao/la: 01 sij 2019, 21:04 Definitivno ćemo imati tablicu u kojoj će se moći pratiti koje igre se mogu posuditi, koje su posuđene i do kad.
Što kažete na BGG profil MC-a za vođenje evidencije koje su igre dostupne za posudbu? Preko statusa i komentara pojedine se mogu jasno naznačiti kod koga je igra, do kada.
Nije loša ideja, ali mislim da bi ipak google tablica bila bolje rješenje jer možemo odmah staviti više podataka.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Obavijesti iz Udruge "Igranje"

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la:
Shich je napisao/la: 01 sij 2019, 21:04 Definitivno ćemo imati tablicu u kojoj će se moći pratiti koje igre se mogu posuditi, koje su posuđene i do kad.
Što kažete na BGG profil MC-a za vođenje evidencije koje su igre dostupne za posudbu? Preko statusa i komentara pojedine se mogu jasno naznačiti kod koga je igra, do kada.
Da i o toj soluciji razmišljam. Ne znam još koliko je BGG lista fleksibilna pitanju opcija za praćenje takvih stvari.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Vijesti iz boardgame svijeta”