Terraforming Mars

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Imala je predatore i zaključila da su joj uzalud jer a) nije vidjela moje pingvine i, pazi sad ovo b) nije skontala da dva kometa koja dodaju ukupno 6 životinja i koje drži u ruci od početka može odigrat i na njih :D Inače je odlična igračica (a pogotovo s Tharsisom ubija), ne znam šta joj je bilo.

Polyphemosa sam igrao na silu (i uz puno gunđanja :P ) - dosta standardnih projekata. Pomogla je Aquafier Pumping tako sam spustio 6 oceana i svi su bili dolje do cca 4. ili 5. kruga. Pluton je bio u igri i mislim da sam 3 ili 4 puta vukao po dvije karte. Nikakav drugi card engine nisam imao. Odigrao 3 karte koje ti daju da vučeš po 2 svaka, od toga jednu u zadnjem krugu (i s njom sam se zajebo, da nisam kupio tu kartu, odigrao bi onaj event s 4 boda i pobijedio). Možda sam se zajebo šta sam kupio 5 karata na početku, od čega dosta jeftinih koje dižu energiju (htio sam imat resursa za trade).

Koliko je čudna partija bila demonstrira to da se treći milestone skupio tek u 6. ili 7. krugu (!!!) i to da je uhvaćen terraformer! Igračica koja na Tharsis mapi u pravilu skupi plannera u prvom krugu, a onda još često i buildera, nije skupila niti jedan.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Papaver »

Gordan je napisao/la: 13 pro 2018, 10:47 Imala je predatore i zaključila da su joj uzalud jer a) nije vidjela moje pingvine i, pazi sad ovo b) nije skontala da dva kometa koja dodaju ukupno 6 životinja i koje drži u ruci od početka može odigrat i na njih :D Inače je odlična igračica (a pogotovo s Tharsisom ubija), ne znam šta joj je bilo.
Zato mi naglas govorimo što igramo. :P
Gordan je napisao/la: 13 pro 2018, 10:47 Koliko je čudna partija bila demonstrira to da se treći milestone skupio tek u 6. ili 7. krugu (!!!) i to da je uhvaćen terraformer! Igračica koja na Tharsis mapi u pravilu skupi plannera u prvom krugu, a onda još često i buildera, nije skupila niti jedan.
Mi još uvijek nismo uspjeli terraformera ugrabiti. Kako misliš u pravilu plannera skupi? Za taj milestone je najefikasnije imati i korporaciju i prelude koji ti daju karte.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

Eto tako kako sam napisao. Žena u prosjeku kupuje između 8 i 9 karata na početku. Bira karte koje daju karte, prelude koje daju karte, karte za placement bonuse... Uvijek ima najviše odigranih karata Najnormalnije završi partiju s 25 TR i pukne 60+ bodova na resursima i kartama pa pobijedi.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Polyphemos je u našim partijama pobjeđivao, ali svaki put ju je igrala moja žena. :D Je, morala je dobro vagati koje kartice će kupovati, pa je išla na besplatne kartice, a moram priznati meni je i dalje jako li-la, nijednom se nisam odlučio za nju, čak bih radije igrao inventrix.

Btw, gordane, koliko sam primjetio tvoji suigrači uvijek drve po istoj strategiji, zar im ne dosadi nakon xy partija? Mislim žena i ja mijenjamo ovisno o početnim karticama, tijeku partije i sl, ima trenutaka kada je Mars prepunjen tileovima ili kada je poluprazan, kada se vrtimo oko 80 ili 150 bodova, gdje nemamo mjesta za kartice koje spuštamo ili ih jedva odigravamo, gdje su nam svi ciljevi zauzeti ili jedan do dva (obično awards) nisu ni taknuti itd. Želim reći toliko je bogatstvo kombinacija..

Btw, i mi na glas govorimo što igramo, zbog kontrole ako katkad krivo odigramo, ali i toliko smo fer da upozorimo jedno drugo ako zaboravimo efekt koji dobijemo kod ne kakvog odigravanja. Normalno, nećemo se upozoravati na, "evo taman imaš ispunjen milestone". A i mislim da je lakše pratiti kod jednog nego kod više protivnika koje kartice i resurse ima.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

kockica je napisao/la: 13 pro 2018, 14:45 Btw, gordane, koliko sam primjetio tvoji suigrači uvijek drve po istoj strategiji, zar im ne dosadi nakon xy partija? Mislim žena i ja mijenjamo ovisno o početnim karticama, tijeku partije i sl, ima trenutaka kada je Mars prepunjen tileovima ili kada je poluprazan, kada se vrtimo oko 80 ili 150 bodova, gdje nemamo mjesta za kartice koje spuštamo ili ih jedva odigravamo, gdje su nam svi ciljevi zauzeti ili jedan do dva (obično awards) nisu ni taknuti itd. Želim reći toliko je bogatstvo kombinacija..
Ova jedna uglavnom igra na miljun karata (i pazi da joj sve imaju bodove). Uz to ima poseban talent da baš svaki put dobije minimalno jednu kartu koja boduje jovian tagove. Uvijek joj govorim da bi trebala bit prilagodljivija, al ona tvrdi da joj igra ne bi bila zanimljiva ako ne bi spustila svojih 150 karata. :facepalm Ostali su dosta prilagodljiviji od nje, iako bi se moglo reć da i oni imaju nekakve svoje stilove koji im bolje leže. Čini mi se da jedino ja uopće nemam stila. :D (Valjda zato imam najviše pobjeda hehe)
Btw, i mi na glas govorimo što igramo, zbog kontrole ako katkad krivo odigramo, ali i toliko smo fer da upozorimo jedno drugo ako zaboravimo efekt koji dobijemo kod ne kakvog odigravanja. Normalno, nećemo se upozoravati na, "evo taman imaš ispunjen milestone". A i mislim da je lakše pratiti kod jednog nego kod više protivnika koje kartice i resurse ima.
Je baš smo sinoć zaključili da moramo počet govorit na glas. Par puta smo skužili da bi se jedan igrač zajebo u računu (i to na svoju štetu) pa smo ga upozorili, a i znamo ne vidit neke odigrane karte.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Zadnji put igrali Colonies bez prelude, ali uz uključenu solarnu fazu. E to nam je već fino ubrzalo igru i dalo nam mogućnosti da taktiziramo koje parametre ćemo dizati da ispunio neke zahtjeve na karticama i sl.

Sinoć smo igrali sa svim ekspanzijama, uz sljedeća pravila
- venerin parametar je obavezan za završetak igre
- biramo između 3 korporacija od kojih je jedna kolonijalna a jedna venerina
- bez solane faze

Odlična partija je bila, trajala oko 2,5 h, imao stormcraft, našao super sinergiju između venerinih i kolonijalnih kartica pa sam floatere svaku rundu mijenjao za temperaturu ili rafting, a mikrobe koristio za škrapanje na veneri i nešto sitno za bodove. Na kraju partije sam vodio pred ženom u teraformiranju između 30-40 bodova, ali kad smo sve pretvorili u bodove na kraju je žena pobijedila za 4 boda što i nije iznenadilo jer žena je imala phobolog i odličnu produkciju titana, a nakupila se i životinja. Bilo je zapravo od početka jasno da je žena u prednosti pa sam jedinu šansu imao u što bržem teraformiranju i završetku igre, na kraju smo igrali 11 generacija, 1 previše za mene.

A obećao već valsimu da ćemo donijeti naš Mars na novogodišnji doček u mc, pa ako bude i drugih zainteresiranih da se sve isproba.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
CrazyBunnyGuy
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la gogo666 »

Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
kockica
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Generalno govoreći (znam da je slightly off topic, ali da se nadovežem na @Gordan gore) mi uvijek igramo uz naraciju, pogotovo igre poput Marsa ili Scythea, jer akcije jednog igrača često imaju efekta na druge i također se upozoravamo na propuštene benefite, OSIM u partijama gdje mi pođe na živce upozoravati iste igrače SVAKI put. Tu onda popiiiii... i kažem "ok, od sada pa nadalje sami pratite svoja stanja, ne može ovako!"

Zašto? Zato što redovito gubim u partijama gdje igram ne samo za sebe nego i za druge, jer ako moram paziti na tuđe bodove, efekte, pare i ostalo, nemam vremena smišljati svoju taktiku i to me ljuti.

Med i mlijeko :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
sadistikomadcow1982
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la kockica »

Evo malo smo popratili i došli do zaključka da nas (ženu i mene) nimalo ne interesira. Moguće i promijenimo mišljenje, ali generalno nam je izvorni mars predobar sa izuzetno velikom reigrivošću, i više smo zainteresirani za nove ekspanzije, nego za novu samostalnu igru koju izigramo nakon ograničenog broja partija i dalje nam je igra za ništa. Doduše bili bismo zainteresirani za mogućnost nekakvih kampanji koje bi se mogle iznova igrati.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars

Post Postao/la Gordan »

U zadnjih 11 partija koje smo igrali, dva puta je pobjednika odlučio JEDAN M€, a večeras se, po prvi put otkad igram ovu igru, dogodilo da je igra završila bez pobjednika.

Tharsis Republic 120 (86 M€)
Manutech 120 (86 M€)
Helion 94
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
kockicaPapaver
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”