Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Forum za podjelu iskustva s igranjem društvenih igara u obrazovnim ustanovama

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

dendarii42 je napisao/la: 11 pro 2018, 15:15 Autorica je Sonja Jarebica, udruga "Tis si OK". I da, mehanike su potpuno iste. Igraču se nude ista tri poteza kao u TTR. Osim navedenog bodovanja razlika je i u tome da ne možeš uzeti dvije otvorene karte nego jednu otvorenu i jednu sa kupa ili dvije sa kupa. Te da ako uzmeš otvorenog jokera možeš vući i sa kupa.
Znamo se mi. Ta je udruga bila naš gost na 2. DDI-u u Zagrebu (još prije nego smo mi postali udruga) I dopale su joj se igre. Sad je skužila da je lakše malo prepraviti tuđu igru i prodavati je pod svoje nego uključiti vlastitu maštu i kreativnost. Loše!
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dendarii42
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la dlakar »

Pod izgled mislim na ilustracije...rute nije niti morala mijenjati...bitno da se ne koristi ništa vizualno iz originala i da koristiš svoje slike ili slike sa odobrenjem autora. Ne branim ovakav projekt ali mislim da je sasvim legalan
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la dendarii42 »

grof je napisao/la: 11 pro 2018, 15:18 Znamo se mi. Ta je udruga bila naš gost na 2. DDI-u u Zagrebu (još prije nego smo mi postali udruga) I dopale su joj se igre. Sad je skužila da je lakše malo prepraviti tuđu igru i prodavati je pod svoje nego uključiti vlastitu maštu i kreativnost. Loše!
A ništa. Sada neka udruga uzme neku njezinu knjigu i napravi originalnu igru. Ako se pobuni tužite ju Days of Wonder za povredu autorskih prava.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

dendarii42 je napisao/la: 11 pro 2018, 15:21
grof je napisao/la: 11 pro 2018, 15:18 Znamo se mi. Ta je udruga bila naš gost na 2. DDI-u u Zagrebu (još prije nego smo mi postali udruga) I dopale su joj se igre. Sad je skužila da je lakše malo prepraviti tuđu igru i prodavati je pod svoje nego uključiti vlastitu maštu i kreativnost. Loše!
A ništa. Sada neka udruga uzme neku njezinu knjigu i napravi originalnu igru. Ako se pobuni tužite ju Days of Wonder za povredu autorskih prava.
Da, ovo je definitivno utuživo. Čista krađa igre i to ne za svoje potrebe nego za komercijalnu svrhu!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

dlakar je napisao/la: 11 pro 2018, 15:21 Pod izgled mislim na ilustracije...rute nije niti morala mijenjati...bitno da se ne koristi ništa vizualno iz originala i da koristiš svoje slike ili slike sa odobrenjem autora. Ne branim ovakav projekt ali mislim da je sasvim legalan
Kako se ne koristi? Pa rute i položaji gradova su identični. Boje ruta su identične. Mapa je zapravo identična originalu samo s drugim nazivima. Igra je čisti plagijat!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la dendarii42 »

grof je napisao/la: 11 pro 2018, 15:33
dlakar je napisao/la: 11 pro 2018, 15:21 Pod izgled mislim na ilustracije...rute nije niti morala mijenjati...bitno da se ne koristi ništa vizualno iz originala i da koristiš svoje slike ili slike sa odobrenjem autora. Ne branim ovakav projekt ali mislim da je sasvim legalan
Kako se ne koristi? Pa rute i položaji gradova su identični. Boje ruta su identične. Mapa je zapravo identična originalu samo s drugim nazivima. Igra je čisti plagijat!
Da. Baš sam guglao TTR Germany i mape su gotovo identične.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la dlakar »

Očito me ne shvaćate....možeš zaštiti samo likovna riješenja, ime igre i logo. Dovoljno je što izgleda vizualno drugačije...i naravno da je plagijat...al neka netko potvrdi moja razmišlanja ko je više upućen u to...i ja sam bio iznenađen da to tak funkcionira
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la dendarii42 »

dlakar je u pravu.
"Copyright does not protect the idea for a game, its name or title, or the method or methods for playing it. Nor does copyright protect any idea, system, method, device, or trademark material involved in developing, merchandising, or playing a game. Once a game has been made public, nothing in the copyright law prevents others from developing another game based on similar principles. Copyright protects only the particular manner of an author’s expression in literary, artistic, or musical form."

Preuzeto sa threada na BGG-u.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la grof »

Da sada ne otvaram novu temu.
Imali smo prilike održati jednodnevno igranje u MC-u za 1. razred Klasične gimnazije u Zagrebu (25 učenika + razrednica), pa su klinci ovako doživjeli susret s modernim društvenim igrama:

slika

Ima nade i za klince i za igre. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 4):
dendarii42vedran87Valsimsadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Freakzoid
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 30 pro 2018, 01:08
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 30 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre kao izvannastavna aktivnost

Post Postao/la Freakzoid »

grof je napisao/la: 12 vel 2019, 14:31 Da sada ne otvaram novu temu.
Imali smo prilike održati jednodnevno igranje u MC-u za 1. razred Klasične gimnazije u Zagrebu (25 učenika + razrednica), pa su klinci ovako doživjeli susret s modernim društvenim igrama:

slika

Ima nade i za klince i za igre. :)
:thumbs
Da ih vise dodje u MC umjesto doma za plejku.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre u školama”