Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Shich »

Mislim da je Killina zadnja rečenica zapravo odgovor na sva pitanja vezana za igrivost.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Studioworks »

Shich je napisao/la:Mislim da je Killina zadnja rečenica zapravo odgovor na sva pitanja vezana za igrivost.
Da, složio bih se s time, ali ja volim i jedne i druge igre. Za pravo volim sve igre, osim Andora i Dungeon Fighta. Te su mi stvarno loše. rofl
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Killa »

Studioworks je napisao/la:
Killa je napisao/la:Andor je meni vrh vrhova igra - meni je u top 10 igara sigurno.
Art, grafički dizajn, komponente, gameplay - savršenstvo.
Supruga me svako par dana pita kad ću nabavit ekspanziju, jeli izašla koja nova avantura na BGG-u.
Savršeni dungeon crawler za ljude koji vole euro strateške igre.
Uf. Napokon netko tko voli ovu igru i skojim mogu pričati na hrvatskom :D Dakle, mapa ja prekrasna u te nema diskusije. Komponente ništa posebno. Ovako velika igra zaslužuje minijature, a ne kartonske tokene na stalcima, ali i to nije toliko bitno. Drvene kockice standard, ništa posebno. Rekao bih da je kvaliteta standardna i nije wow.

Avanture totalno flat, najveći mogući random generated fantasy story, a tu je npr. bilo ogrmonih mogućnosti za napraviti vrhunske priče i tu sam se najviše ljutio što su mi tako bezvezne napisane.

Likovi, naj generičniji likovi ikad, bez ikakve ni najminimalnije dubine, totalno loše. A igra je čista matematika. Igraš i onda skužiš da ćeš unutar tri turna izgubiti neovisno o tome što ćeš napraviti i facepalmaš se. Šta napraviš? Odigraš opet istu stvar, znaš točno što treba napraviti do trenutka kada se vratiš na dio di si zajebao i samo odradiš drugu stvar i riješiš priču. Totalno bez veze.

A tek mehanika da kada ubiješ monstera time marker ide naprijed mi je nešto najidijotskije što sam ikad vidio u igrama ikad.

Znači, igra je mogla biti genijalna, ima ogromni potencijal, ali je za pravo po mom mišljenju totalna katastrofa.

Osobno su mi draži kartonski likovi na stalcima nego bezlične sive minijature. A art na kartonu je zakon.

Što se tiče gameplaya, baš mi se sviđa što je igra djelomično orijentirana na matematiku. I nije uvijek ista zato jer event karte izvlačiš nasumično, borba je na kockice i nikad ne znaš koliko ćeš vremena potrošiti na koje čudovište. Nekoliko puta mi se dogodilo da smo u zadnjem turnu zadnju kockicu bacili za jednu točkicu više i pobijedili avaturu. I obrnuto naravno (onda ne možeš spavat jer u glavi slažeš strategiju za sutra).
Baš to vrijeme koje konstantno ide mi je najdraži dio igre jer moraš paziti gdje ćeš i kad ići u bitku, hoćeš li ići u trgovinu ili po neki token. Nema ovdje nabildaj likove na maksimalni nivo i onda taracaj sve po mapi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la sadistiko »

hmm, kad sad ovo čujem, onda me ipak opet zanima i rado bih probao igru
slika
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Studioworks »

Gušti su gušti. @sadistiko probaj pa javi. Baš me zanima.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la marge »

hmm, ne znam da li sam na pravoj temi, no drugu srijedu 26.9. cu biti u Puli te ako ima kakva igraonica mogao bih navratiti recimo na Twilight Struggle, Through the Ages ili nesto drugo..
e sad, da li ta igraonica jos radi? ili ima neka druga?
Zadnja izmjena: marge, dana/u 20 ruj 2018, 15:09, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la sadistiko »

Ona u Circolu više ne radi, ali ima Zaigrana Koza, samo to će ti oni morati objasniti kako do tamo doći.
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la marge »

hmm, evo gledao i na fejsu pa ispada da Valdragon ipak i dalje radi, ali termin je samo utorkom..
dok Zaigrana Koza termin izgleda ima samo petkom..
Avatar
Gromogllas
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 20 ruj 2018, 02:17
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Gromogllas »

marge je napisao/la: 20 ruj 2018, 15:11 hmm, evo gledao i na fejsu pa ispada da Valdragon ipak i dalje radi, ali termin je samo utorkom..
dok Zaigrana Koza termin izgleda ima samo petkom..
Nije se održavalo igranje po ljeti dok je trajo Pula Film Festival ali i dalje radi utorkom od 20:00h. Zaigrana koza isto radi petkom od 20:00h.
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”