The Castles of Burgundy

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

The Castles of Burgundy

Post Postao/la dlakar »

Evo nakon kratke stanke i ja sam odlučio opet aktivirati proizvodnju.
Na red je došao klasik koji nisam imao prilike isprobati. Prvo što me motiviralo u izradi je stvarno jeftina izvedba u koju je potrebno uložiti svega 25 samolijepljivih papira i nešto ljepenke. Pomislio sam kako ću to brzinski odraditi, ali količina hexova mi je zadala dosta muke i mislim da se neću više hvatati u koštac sa takvim igrama...pogotovo što ova sama po sebi nije skupa.

Izrada hexova i pločica resursa (neću ulaziti u detalje, već sam prije opisivao izradu):
Samoljepljivi 135g papir i ljepenka debljine 1mm

slika

slika

slika

slika


Izrada table:

U ovom slučaju se radi o najjednostavnijoj tabli sa samo jednim preklopom. Odlučio sam se odrezati malo veću površinu ljepenke kao bih mogao dobiti crni rub pomoću samoljepljive crne tapete. Debljina ljepenke u ovom slučaju je 2 mm.

slika

Odrezane komade lijepenke sam pravilno razmaknuo pomoću kartica(prije sam koristio rub ravnala) i pričvrstio ih pik trakom.

slika

Tek nakon toga sam koristio duct tape. Ovo je strana koju ću potpuno preljepiti sa tapetom.

slika

Kod ljepljenja bitno je da se ostavi sa svake strane 1 cm viška tapete.

slika

slika

Rubove treba odrezati pod kutom od 45 stupnjeva kako bi se dobio lijepši preklop

slika

Tako to izgleda sa strane gdje ću lijepiti slike:

slika

A ovo je pozadinska strana na kojoj se nalazi duct tape:

slika


Na red dolazi lijepljene slika. Prvo sam odrezao višak papira i centrirao slike na ljepenku

slika

slika

slika

Gotova tabla:

slika

slika


Na kraju par slika gotove igre:

slika

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 9):
dadoAhilyaroninShichTeehee(R)Nihsmiki0102sadistikoBojan1983
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la Nuuq »

E pa svaka čast. Ovo izgleda bolje nego original igra
Odlicno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
dlakar
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la miki0102 »

Bravo! Svaka čast na strpljenju. Meni se ti hexsi nikako ne bi dali raditi. Bravo! Bravo!
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: The Castles of Burgundy

Post Postao/la dlakar »

Nuuq je napisao/la: 09 kol 2018, 16:05 E pa svaka čast. Ovo izgleda bolje nego original igra
Odlicno.
Bome neke stvari i jesu bolje od originala. Player matovi su na ljepenci, intezivnije boje...
Jedino taj foto papir daje odsjaj ali mi ga se neda još dodatno špricati sa mat sprejem
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”